Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се нарязват резби на струг

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се нарязват резби на струг

    Бе не е лош ,ама мнооого къс! На него бръз ход му не трябва , щото той няма ход !Зависи за какво ще се ползува! Но според мен е късичък! Полезният му ход е около няма и 300мм надлъжно!Ти си знаеш , но малко по-длъжъг ще е по-добре!
    "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
    Ат.Буров.

    Коментар


    • От: Как се нарязват резби на струг

      Това трябва да ти го дадат почти на цената на скрап, по простата причина че мноооого трудно ще му намерят купувач. 300мм ход е майтап. Това са били ограничени серии за работа на определени детайли, тоест думата "универсален" е не съвсем на място. Търси нещо с ход поне от метър нагоре, иначе после само ще се ядосваш като тряббва да правиш нещо, дето не можеш да побереш.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Как се нарязват резби на струг

        Тва е неква 'касичка' за авто-работилница. Тва според мен (пълен аматьор) за хабсолютно нищо не става.

        Коментар


        • От: Как се нарязват резби на струг

          На това освен да стържеш дискове и барабани не виждам какво друго можеш да правиш . Като сложиш центъра или патронника остават даже и по малко от 300 мм . Търси нещо което има поне едни 1000 мм междуцентрово разстояние .
          Първоначално публикуван от pgv64 Преглед на мнение
          На него бръз ход му не трябва , щото той няма ход
          Първоначално публикуван от pgv64 Преглед на мнение
          !
          То гледам веригата му е откачена че а натисна копчето я си омлатил универсала я задното седло е отишло на земята
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: Как се нарязват резби на струг

            Имаме ли колега от Свищов да ми помогне да погледне един струг, а ако потвърди,че е изряден да ходя да си го прибера със транспорта.

            Коментар


            • От: Как се нарязват резби на струг

              Нащракай му паралелите, зъбния гребен, опитай му всички самоходи и скорости (внимателно с резбовите - има такива със сериозни ходове и за нула време ще пратиш супорта в универсала). Гледай за луфтове по шейните. Колкото "по-стегнато" е усещането като работиш с него, толкова е по-читав. Точно като автомобил. Гледай и как включва съединителя - трябва да усещаш на ръчката "законтрянето" в пуснато положение, и като го пуснеш да си стои пуснат, а не да се самоизключва. Гледай в пробката на скоростната кутия дали тръбичката пуска масло (ако C11 и от сорта). Гледай по всички възли да имз масло (супортна и подавателна кутия). Гледай за биене в универсала - нов е между 300 (китайски) и 800 кинта (чешки), ако размера е 250мм.

              Впрочем, за какъв струг иде реч?
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Как се нарязват резби на струг

                И въпрос към по-опитните - колко тежи планшайба за C11MT? И ориентировъчно за колко пари може да се намери? Вече няколко пъти ми притрябва и все правя еквилибристики. И с флянец ли се хваща и тя като универсала, или си е пристъргана за конкретниямодел струг?

                Това ми се струва че е директно престъргано за хвашане към шпиндела:
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:52418067_2_585x461.jpg
Прегледи:1
Размер:50.2 КБ
ID:5607800

                Проблема е че му искат 800 кинта, което ми се струва перверзна цена.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Как се нарязват резби на струг

                  Спарки планшайбата си е с директно отлят и престърган фланец . Тежи към 70 кила и последната дето я взехме чисто нова от вторичните за Добри от Плевен ни одраха цели 40 лева
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Как се нарязват резби на струг

                    Е ако изскочи от някъде имай ме предвид. 800 кинта категорично няма да дам.

                    То по принцип не ми трябва и толкова голяма, ама на малките в Полимета пък трябва да им правя фланец.

                    Крайно време е да си инсталирам и една ръчна лебедка на тавана в цеха, ама и това ще стане "някога".
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Как се нарязват резби на струг

                      Да ти уредя един 5 тонен телфер До преди десетина години планшайбата сам я качвах сега кръста се обажда та я връзвам на крана . Другата седмица ще прескоча до вторичните ако дойде нещо такова те ми го пазят .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Как се нарязват резби на струг

                        Имам план шайба 460мм която не ми става на моя струг. Не е качвана на струг никога. Взех я от механотехникума в Плевен, ако ти върши работа пиши ще се разберем, утре като ходя до склада ще ти я снимам.

                        Коментар


                        • От: Как се нарязват резби на струг

                          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                          Да ти уредя един 5 тонен телфер
                          Имам, ама голямо. Ще си сложа релси, една напречна гредичка, и работата е готова. Ферми на покрива имам - просто плачат за едни релсички върху тях.

                          Трябва ми нещо до тон, а даже и това ми е много. Колкото да не се бъхтя, с планшайби, делителни апарати и прочие. Не вярвам някога да работя нещо по-тежко от 200 кила.

                          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                          До преди десетина години планшайбата сам я качвах сега кръста се обажда та я връзвам на крана.
                          Универсалите си сменям без особен зор, ама 70 кила ще са ми малко в повече - знаеш ме каква съм щека.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Как се нарязват резби на струг

                            Първоначално публикуван от foggy2 Преглед на мнение
                            Имам план шайба 460мм която не ми става на моя струг. Не е качвана на струг никога. Взех я от механотехникума в Плевен, ако ти върши работа пиши ще се разберем, утре като ходя до склада ще ти я снимам.
                            Снимай, най-вече захвата към шпиндела. Може и някой размер да дадеш. Ако има шанс да стане ще е перфектно за мен.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Как се нарязват резби на струг

                              В неделя имам ходене до София (Божурище), ако искаш мога да я метна в буса и да се разберем някъде да се срещнем. Сега като погледнах снимката моята е точно такава. Домакина в механото каза ще била от Ц11МТ.

                              Коментар


                              • От: Как се нарязват резби на струг

                                Ако наистина е от C11MT и е в прилично състояние, направо си казвай цената. То моя е точно C11MT.

                                За съжаление в неделя няма да съм в София, или по-точно не знам по кое време ще съм в София. Евентуално ще съм на 15 километра от София, в Драгичево, където ми е и работилницата.
                                Ама, нащракай някоя и друга снимка, и ще се разберем някак, дори да не е за неделя ами за някое друго ходене, я аз към Плевен, я ти към София.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X