Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се нарязват резби на струг

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се нарязват резби на струг

    Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
    Интересно защо, този тип ножодържачи не са намерили разпространение по нашите ширини?
    В чужбина ми се случи да работя с такъв, до тогава не бях виждал. Много лесна и бърза смяна на инструменти, няма подложки, песен.
    Кусура е че трябват няколко ножодържача, сигурно е скъпо.
    За любопитните, снимките и описанието на въпросния сруг С404 са на 65та страница от темата.
    Този тип ножодържач е прецизен и съответно по нежен та за това е малко недолюбван от колегите . Аз качих на нашия нормален смених целия кръстат супорт защото едно че имах само една вложка и на машината работят студентите а там вероятността да срещнат ножодържача с универсала е голяма . Колегите от ПОФИ на ЗММ казват че този струг е специално разработен по задание за нашите военни автоработилници . Горе при мен един колега има в производството два такива които работят наравно та и повече от големите му С 11 МТ вече повече от 30 години и не са мръднали като механика и паралели . Който иска може да мине при мен ще му го покажа и демонстрирам на живо .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Как се нарязват резби на струг

      Имам нужда от съвет. Наложи ми се да нарязвам няколко резби NPT 3/4" и NPT 1". Разпробих отворите, дори им направих предварително и конус. Купих си нови метчици и започнах на ръка с NPT 3/4". Да, ама не! Установих, че или аз не съм достатъчно силен, за да въртя върток с дълго рамо, или (което е може би по-вероятно) нещо не правя както трябва. С по-голямата резба изобщо не се пробвах. Ще съм благодарен за всяка насочваща идея, дори и да сочи към студена бира!
      В миналото ще остане, каквито сме били...

      Коментар


      • От: Как се нарязват резби на струг

        Няма шанс да навиеш подобна резба без освобождаване с нож.Само от температурата метчика е чао на първата резба.

        Коментар


        • От: Как се нарязват резби на струг

          Направих предварително само конуса. Не ми е ясно как да направя конусна резба с нож....
          В миналото ще остане, каквито сме били...

          Коментар


          • От: Как се нарязват резби на струг

            Докато ножа нарязва,от напречния супорт освобождваш така,че ножа да следва конуса.Демек на усет е работата.
            Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

            Коментар


            • От: Как се нарязват резби на струг

              Ако хванеш точно конуса, метчикът влиза "като у дома си". В това е всъщност цялата драма на тия резби.
              https://znaytovar.ru/gost/2/GOST_611...icheskaya.html
              Разгледай внимателно стандарта и размерите.
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар


              • От: Как се нарязват резби на струг

                Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                Ако хванеш точно конуса, метчикът влиза "като у дома си". В това е всъщност цялата драма на тия резби.
                https://znaytovar.ru/gost/2/GOST_611...icheskaya.html
                Разгледай внимателно стандарта и размерите.

                Благодаря! Но мисля, че съм направил конуса малко по-голям и дори му дадох няколко десети хлабина. Утре ще се опитам да кача някоя снимка с размери.
                В миналото ще остане, каквито сме били...

                Коментар


                • От: Как се нарязват резби на струг

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170730_163647.jpg
Прегледи:1
Размер:699.5 КБ
ID:5760923
                  Нещо такова направих.
                  В миналото ще остане, каквито сме били...

                  Коментар


                  • От: Как се нарязват резби на струг

                    Колеги, що за машина е това, и става ли за нещо?

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:114550295_2_800x600_strug-metalik-pazardzhik-koop-snimki_rev001.jpg
Прегледи:1
Размер:40.9 КБ
ID:5763817
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:114550295_1_800x600_strug-metalik-pazardzhik-koop-gr-svoge_rev001.jpg
Прегледи:1
Размер:49.6 КБ
ID:5763815
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:114550295_3_800x600_strug-metalik-pazardzhik-koop-mashini-promishleno-oborudvane_rev001.jpg
Прегледи:1
Размер:41.1 КБ
ID:5763816

                    Коментар


                    • От: Как се нарязват резби на струг

                      За Надин е перфектна!
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Как се нарязват резби на струг

                        Мдаа, за Надин са заминали далеч по-добри.

                        Коментар


                        • От: Как се нарязват резби на струг

                          Познавах някога един циганин...какви казани за ракия въртеше на такъв струг....магьосник направо! С изтегляне на медна ламарина. Отделно всякакви тави, чаши, чинии, тенджери...
                          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                          Коментар


                          • От: Как се нарязват резби на струг

                            Става да правиш панти и дръжки за тесли Това като го гледам няма нито напречен нито надлъжен нониус как разбираш колко подаваш ?
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: Как се нарязват резби на струг

                              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                              Става да правиш панти и дръжки за тесли Това като го гледам няма нито напречен нито надлъжен нониус как разбираш колко подаваш ?
                              Е Станьо, има си нониуси ми са малки та иначе как струг без това. Аз пък ще ти река, ако е за малко парички и имаш свободно място, вземай го.
                              При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                              Коментар


                              • От: Как се нарязват резби на струг

                                Абе парите са горе-долу левче-кило, ама данданията по преместването, и най вече мястото.
                                Няма да се навия. В OLX е, кйто иска, да действа.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X