Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се нарязват резби на струг

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се нарязват резби на струг

    Моят пък преди малко ме замери, но не улучи с една флашка от универсала. Оказа се че фиксиращият винт се е протрил.
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • От: Как се нарязват резби на струг

      Колега значи проблемите са два протрит винт и крив мерник или ти много мърдаш,че не може да те уцели. Ето за това трябва да се въведе задължително носене на каска и бронежилетка при работа на струг.

      Коментар


      • От: Как се нарязват резби на струг

        Добре,че не е станал сакатлък.
        Ще помоля,за една снимка на тоз винт.
        Даскала по стругарство пишеше 2-ка на всеки,който оставеше ключа на универсала. Казва ше,че като изхвърчи нещо,удря в слабите места и ти изтънява гласчето.

        Поздрави!!!
        Pajero 2.5.TDI GLS Super Selekt
        лодка RIGIFLEX CAP370+YAMAHA 15hp. four stroke

        Коментар


        • От: Как се нарязват резби на струг

          Ако те удари там си късметлия .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: Как се нарязват резби на струг

            Винта е дълъг по спомен около 40мм пък то зависи и от патронника този размер мисля,че беше за 250мм.Има гладка част от 30мм на Ф6 и 10мм с резба М8 в края на която е направен прорез за отвертка.Ако намеря някой останал от ремонт на патронник ще го снимам или ще драсна една скица.По някога тези винтове се изкривяват и няма вадене и се стига до пробиване на главата на винта и вече се минава на М10.Дано никога да не ти се налага.

            Коментар


            • От: Как се нарязват резби на струг

              По принцип тези шпилки трябва да са закалени и изкривяване не е възможно, но понякога са некачествени особено на Българските универсали. По често когато са меки се износват от триенето с пиньончетата, и се случва някое пиньонче де изхвръкне, но другите щом са на място държат спиралата на позиция и е не възможна да изхвръкне плашка. Даже ако универсала е много амортизиран, пак това не би трябвало да се случи. А колкото до разпробиване на такава изкривена шпилка, винаги е толкова твърда за да ти измести отвора от центъра и, да избяга настрани в чугуна и да стане мазало.
              При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

              Коментар


              • От: Как се нарязват резби на струг

                Пробиваш на фрезата един отвор от другата страна и си готов . Аз работя с чешки универсали ТОС при тях проблеми няма .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: Как се нарязват резби на струг

                  Ако редовно ,периодично се разглобява универсала за почистване и смазване ,няма да се стигне до скъсване или други проблеми .Защото при разглобен , всички чаркове се виждат и тези които са тръгнали(визирам въпросните стопорни шпилки) ,просто се сменяват ,като си направиш нови и ги закалиш. За дребни детайли можеш да ползуваш чушкопек за нагряването и после в кутия с масло. Отгряваш до сламено жълто та и малко отгоре и готово.Имаш нови шпилки.
                  "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                  Ат.Буров.

                  Коментар


                  • От: Как се нарязват резби на струг

                    Първоначално публикуван от pgv64 Преглед на мнение
                    За дребни детайли можеш да ползуваш чушкопек за нагряването и после в кутия с масло. Отгряваш до сламено жълто та и малко отгоре и готово.Имаш нови шпилки.
                    Този вариянт е приложим при 40Х,примерно.
                    Нямам навик да разглобявам универсали,правя това само веднъж,почиствам и смазвам.От там нататък при най-малкото затрудняване(задъражане) на плашките,развъртам и продухвам със въздух.Универсалите ми се въртят със един пръст,ползвам руски и два ТОС-а 250мм,които много рядко използвам и съм нямал проблем със износване на въпросните стопори.
                    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                    Коментар


                    • От: Как се нарязват резби на струг

                      Универсал не се смазва! Или смазването му може да се прави само с графит, и само на триещата се част на спиралата след идеално изчистване след разглобяване. Всякакви други смазки, предполагат по бързо налепване на фини сружки и задръстване респективно. Продухване също помага но при свалени плашки.
                      При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                      Коментар


                      • От: Как се нарязват резби на струг

                        Първоначално публикуван от DIMILIEV Преглед на мнение
                        Универсал не се смазва! Или смазването му може да се прави само с графит, и само на триещата се част на спиралата след идеално изчистване след разглобяване. Всякакви други смазки, предполагат по бързо налепване на фини сружки и задръстване респективно. Продухване също помага но при свалени плашки.
                        Да, и аз така знаех, и тъкмо се канех да попитам кое е правиното.
                        Но може да има и друга практика.

                        Коментар


                        • От: Как се нарязват резби на струг

                          Няма друга . Универсала се събира идеално сух вътре . Оставиш ли масло или грес стружките и ръждата полепват веднага вътре в него и заклинва за нула време .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Как се нарязват резби на струг

                            Първоначално публикуван от DIMILIEV Преглед на мнение
                            Универсал не се смазва!
                            Затвори сух универсал,стегни някакъв детайл(то не,че и ще стегнеш като хоата де) и после кажи как развиваш.
                            Купувал ли си нов универсал,да видиш как идва от завода,готов за ползване?
                            Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                            Коментар


                            • От: Как се нарязват резби на струг

                              От завода навремето идваха качествено заляти с 2 пръста грес . Сега са тънко смазани .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: Как се нарязват резби на струг

                                И аз преди 2-3 г си купих,Бизон.Всички триещи се части си бяха смазани.На времето работехме с ТОС,ама нямам спомен колко смазка са имали вътре.Та сух няма как да работи универсала,ни се стяга,ни се развива.
                                Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X