Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се нарязват резби на струг

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се нарязват резби на струг

    За врътката, пробвай да въртиш леко с ръка универсала напред назад при 500 об/мин, включено подаване (най-дългия лост) и изключен !!! двигател. Напръскай с някакъв спрей осите на врътките ,те лагеруват в капака и най вероятно са клеясали или ръждясали ,при мен беше същото и по този начин стана .

    Коментар


    • От: Как се нарязват резби на струг

      Първоначално публикуван от stypkata Преглед на мнение
      Да.Пробваха го и на спрял универсал.И между другото- наистина фазите са объркани както предположихте горе и машината върти на обратно - вижда се и на клипа
      На спрял универсал се връткат ръчките на скоростната кутия,долните на нортъновата се настройват на пуснат универсал.

      P.S.Хвърлях боб и ми илезе,че машината ще работи,просто някой трябва да я сфазира правилно или за пробата ръчката за лява-дясна резба да се сложи на положение-лява.Това при положение,че има лира и е зацепена,отвори левият капак и виж.
      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

      Коментар


      • От: Как се нарязват резби на струг

        На клипа се чува как трите врътки причукват но не превключват значи не са блокирали . Първо фазите след това превключвателя за леви/десни резби . Ако няма лира или е увиснала става същата работа .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: Как се нарязват резби на струг

          Не съм сигурен за кой вал питаш.Ако е за този,който движи самохода- да върти се,защото познатия ми натисна едно копче и целия супорт тръгна сам Но монтьора на стругове,който трябваше да дойде днес и да каже дали ще я бъде нортъновата кутия или не не дойде и сега не знам какво да правя.Единия вариант е да го взема на сляпо без да се пробва,да изсипя 3 бона и после да се моля да се окаже читава машината .Другия вариант е да търся други хора от Бургас,които да го пробват срещу заплащане ,но и такива не познавам.Ако има колеги от Бургас и са свободни,дори и вечер след работа може да се свържат с мен и да видим дали ще можемд а се договорим.Ето за това искам да имам всичко + струг - за да завися колкото е възможно по-малко от други хора.Винаги като съм зависел и разчитал на други хора работата ми се е проваляла .

          Коментар


          • От: Как се нарязват резби на струг

            Копчето няма нищо общо с подавателната кутия . Това е бързия ход той е на отделен електромотор . Върти същия вал само че от другата страна .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • От: Как се нарязват резби на струг

              Първоначално публикуван от stypkata Преглед на мнение
              Не съм сигурен за кой вал питаш.Ако е за този,който движи самохода- да върти се,защото познатия ми натисна едно копче и целия супорт тръгна сам Но монтьора на стругове,който трябваше да дойде днес и да каже дали ще я бъде нортъновата кутия или не не дойде и сега не знам какво да правя.Единия вариант е да го взема на сляпо без да се пробва,да изсипя 3 бона и после да се моля да се окаже читава машината .Другия вариант е да търся други хора от Бургас,които да го пробват срещу заплащане ,но и такива не познавам.Ако има колеги от Бургас и са свободни,дори и вечер след работа може да се свържат с мен и да видим дали ще можемд а се договорим.Ето за това искам да имам всичко + струг - за да завися колкото е възможно по-малко от други хора.Винаги като съм зависел и разчитал на други хора работата ми се е проваляла .
              Много си ми на далеко,инак бих я погледнал машината.Принципно би могъл да се справиш и сам,съобразявайки се със предният ми пост,но все пак трябва да си работил на такава машина.
              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

              Коментар


              • От: Как се нарязват резби на струг

                Сложи масло в кутията и пусни машината да работи .

                Коментар


                • От: Как се нарязват резби на струг

                  Не купувай нищо на сляпо! После може да се наложи да вкараш още толкова ,че и отгоре, на това, което си дал при покупката.По добре изчакай човека ,който каза че е нещо като монтьор по стругове и тогава решавай.Но един съвет от мен - Ако нещо не работи както трябва ,не го взимай. Машини има и твоята си те чака там някъде.Успех
                  "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                  Ат.Буров.

                  Коментар


                  • От: Как се нарязват резби на струг

                    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                    Копчето няма нищо общо с подавателната кутия . Това е бързия ход той е на отделен електромотор . Върти същия вал само че от другата страна .
                    Не го знаех това.Днес пак ходих да го пробвам и се оказа,че и самохода не върви.Може ли да имат връзка двете неща? В крайна сметка реших утре да го купувам за 2500лв и после ще му мислим за ремонтите.С11МВ на такава цена до сега не съм видял,а следя обявите от около 2г.Ясно е,че ще има неща за оправяне.ДОри не можах да направя теста за конуса.Купих си едно обло плътно ф30 ,подпрях го с въртящ ценнтър,но като дойде време за самохода - греда .И така и не можах да измеря разликите в началото и в края с микрометър.Какво ще кажете вие?

                    Коментар


                    • От: Как се нарязват резби на струг

                      За регулиране на успоредността на шпиндела спрямо паралелите се взима максималното Фи, което можеш да набуташ в дупката на универсала, и не се подпира отсреща, докато се прави теста. Иначе нищо не тестваш. Чак след като си регулирал положението на скоростната кутия, задното седло се регулира по нея. Но със задното седло нещата са поправими във всички случаи. Ако трябва се престъргва дори.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Как се нарязват резби на струг

                        Извинявам се,че превзех темата,но много се притеснявам. 2 години ги събирам тези 3000лв и ме е страх да не купя нещо,което струва колкото изкупната му цена за старо желязо (2 тона = 700лв),а не познавам никой ,който да може да ми помогне.

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        За регулиране на успоредността на шпиндела спрямо паралелите се взима максималното Фи, което можеш да набуташ в дупката на универсала, и не се подпира отсреща, докато се прави теста. Иначе нищо не тестваш. Чак след като си регулирал положението на скоростната кутия, задното седло се регулира по нея. Но със задното седло нещата са поправими във всички случаи. Ако трябва се престъргва дори.
                        Ясно.Бяха ми го обяснили по друг начин,защото при дължина около 30см щяло да има биене ако не се подпре.Както и да е и този тест отпадна заради неработещия самоход.Но въпроса ми е възможно ли е и самохода ,също както врътките на Нортъновата кутия да не работи заради обърнатите фази и въртенето на обратно за двигателя? Дали ще дойде самохода ако се свърже правилно захранването?Щом горе предположихте,че и самохода е липсващ явно има някаква връзка
                        Последно редактирано от stypkata; 23-01-17, 15:01.

                        Коментар


                        • От: Как се нарязват резби на струг

                          самоход за това не ти трябва- на ръка.
                          Теста ще ти каже само дали оста на шпиндела ти е успоредна на паралелите. Дори и да не е успоредна се наглася- наляво надясно и с пластини нагоре-надолу. Струга може да е слънце, а шпиндела да не ти е съосен.
                          Износването на паралелите е най- скъпо за ремонт.
                          И ако е изтърван при транспортиране и има скрита пукнатина в тялото е неприятно.

                          Коментар


                          • От: Как се нарязват резби на струг

                            Я врътни един телефон:0877084218 Никола.
                            Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                            Коментар


                            • От: Как се нарязват резби на струг

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              За регулиране на успоредността на шпиндела спрямо паралелите се взима максималното Фи, което можеш да набуташ в дупката на универсала, и не се подпира отсреща, докато се прави теста. Иначе нищо не тестваш. Чак след като си регулирал положението на скоростната кутия, задното седло се регулира по нея. Но със задното седло нещата са поправими във всички случаи. Ако трябва се престъргва дори.
                              Само да допълня - желателно е да е максимално право и цилиндрично.
                              Не чета коментари и не отговарям на такива.

                              И коментаторите...

                              Коментар


                              • От: Как се нарязват резби на струг

                                Първоначално публикуван от i208 Преглед на мнение
                                самоход за това не ти трябва- на ръка.
                                Теста ще ти каже само дали оста на шпиндела ти е успоредна на паралелите. Дори и да не е успоредна се наглася- наляво надясно и с пластини нагоре-надолу. Струга може да е слънце, а шпиндела да не ти е съосен.
                                Износването на паралелите е най- скъпо за ремонт.
                                И ако е изтърван при транспортиране и има скрита пукнатина в тялото е неприятно.
                                Ами майсторите казаха,че не можело на ръка.Трябвало задължително на самоход ,иначе нямало да стане равно и нямало да покаже нищо.Нали съм новобранец- съгласявам се .Вече е уговоренно всичко.Утре ще се купува пък каквото сабя покаже.До сега щом не се намери един човек да дойде и да го пробва и да го оцени дори срещу заплащане .....За паралелите- моя познат каза,че били перфектни .не знам как го разбра само с поглед,без да ги е мерил с нищо.Проблема е липсващия самоход и не въртящите се врътки на "Нортъновата кутия" за резбите.Други за сега няма.Мисля,че и рейката е за смяна,защото малко насича метала .А пукнатините ако са в чугун по принцип не са ми проблем.Професионален заварчик съм .Чугуна ми е най-малкия проблем за отстраняване Утре го взимам,но ще го пусна в работа поне след 2 седмици,защото трябва да лея бетон,а следващата седмица я дават с максимални темп. -5гр и ще се чакат по топли времена.Също гараж ще се вдига ,което е още 2 дена.Трифазен електромер трябва да сложа.Така ,че след 2 седмици ще се пробва повече.За сега това бяха тестовете (никакви). Вие сте единствените ,които помагате с нещо!Да сте живи и здрави
                                Последно редактирано от stypkata; 23-01-17, 16:30.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X