Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се нарязват резби на струг

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се нарязват резби на струг

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    Капиш?
    Да, благодаря за изчерпателният отговор. Почти всичките ми държачи са купени по 2лв за килограм. Във въпросния "магазин" съм виждал и държачи с такива ботушчета, но не ми вдъхваха достатъчно доверие, затова и не съм взел нито едно такова недоразумение.
    За гайката нещо не съм много убеден, че ще се държи като спойка. Спойката е мека и разширението на метала и няма как да действа толкова отвътре на пластината. Самата пластина също има по-голяма възможност да се свива и разширява. Но това си е мое мнение.

    Коментар


    • От: Как се нарязват резби на струг

      Първоначално публикуван от ktamen Преглед на мнение
      За гайката нещо не съм много убеден, че ще се държи като спойка. Спойката е мека и разширението на метала и няма как да действа толкова отвътре на пластината. Самата пластина също има по-голяма възможност да се свива и разширява. Но това си е мое мнение.
      Работили са доста години тези пластини по военните заводи . Може и още да ги използват . Разработени са поне преди 35 - 40 години . В общи линии няма много значение дали пластината ще има гайка вътре или ще я държи болт през отвора .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: Как се нарязват резби на струг

        Стигнах до проблем. Имам една шахта на водомер. Преди време дядо ми я е правил със струговани панти. Съответно запекли се скъсаха. Преди 2-3 години направих нови панти 15мм. Обикновенно оставям хлабина 2-3 десети, но пак са запекли. Има ли някакъв стандарт за хлабината в пантите? По-големите панти носят на по-голяма хлабина, правил съм панти 30мм с хлабина 0,5мм.
        Иначе си е хамалогия правенето на панти при положение че в железарията струват стотинки. Ама не ми харесва че щифтчето го правят по 10-тина мм, а аз си го правя по 20-25мм.

        Коментар


        • От: Как се нарязват резби на струг

          Затова е измислена неръждавейката. Излиза по-евтино от загубеното време.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Как се нарязват резби на струг

            Точно същият проблем с шахтата за водомер, имах и аз преди десетина години. Направих нови панти с хлабина 3мм. Не вярвам проблемът да напомни за себе си в следващите 100 години, после ще му мисля, дали да слагам неръждавейка.

            Коментар


            • От: Как се нарязват резби на струг

              Другия вариант е гресьорки и периодично гресиране .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Как се нарязват резби на струг

                В предишният си пост малко съм излъгал, помнех, че съм направи голям луфт, но не помнех как точно съм го постигнал.
                Капака при мен е от 5мм ламарина, без рамка. Рамка от винкел има само на бетона. В двата ъгъла на капака съм заварил две 5 сантиметрови парченца арматура, така че да стърчат по 2см извън габаритите на капака. Тези арматурки са мъжкото на пантите. Капака се намества в затворено положение и арматурките се захлупват с двусантиметрови парченца винкел. Аз или съм си ги огънал от шина 20х2 или съм използвал парченца от стъденоогънат винкел. Така женското на пантите се получава с триъгълна дупка и е отворено е от двете страни. Така влязлата вода изсъхва бързо и пантите ръждясват със същата скорост, като останалите железа на открито. Като ръждата няма никакъв шанс да уплътни междината и пантата да затегне. Такива панти, не могат да носят аксиален товар, но капакът е хоризонтален и това не е важно.

                Коментар


                • От: Как се нарязват резби на струг

                  Следната питанка - препоръчайте откъде да закупя читав патронник за бормашина/струг? Да хваща до 16мм, за опашка Б16, и да не е самозатягащ?
                  Не чета коментари и не отговарям на такива.

                  И коментаторите...

                  Коментар


                  • От: Как се нарязват резби на струг

                    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                    Другия вариант е гресьорки и периодично гресиране .
                    Вариант Е, но работещ вариант не е. Ти кога за последно си гресира пантите на шахтата на вилата?

                    Това са неща, за които се сещаш едва като дойде нужда да го отваряш, а това може да е в годината веднъж или дори на 2-5 години веднъж. И дали ти или жената, пък дали ще имаш гресьорка под ръка, дали ще ти се занимава с мазалото покрай това... През останалото време тоя капак все едно не съществува, и така и трябва да бъде. Ако се отварящше често той така или иначе няма да спече, даже и да не го грасираш.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Как се нарязват резби на струг

                      Работещ вариант е, скарайте се на инкасатора да ви гледа водомерите по често!
                      При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                      Коментар


                      • От: Как се нарязват резби на струг

                        Някакъв стандарт за хлабина в пантите има ли? До сега аз не съм срещал. От една страна по-голямата хлабина осигурява леко отместване външно на пантата при движение, от друга пък се получава хлопане.

                        Коментар


                        • От: Как се нарязват резби на струг

                          Стандарт за хлабина на пантите на Международната Космическа Станция вероятно има, ама такъв за твоя капак на водомерната шахта - надали.

                          Има и стандарти какви материали за какви условия се ползват. Можеш и с пластмасови вложки да ги направиш, щом те е страх от неръждавейката.

                          Всъщност кардиналното решение е - няма панти, няма проблем. По селските ми шахти панти няма. И проблем няма.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Как се нарязват резби на струг

                            Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
                            Някакъв стандарт за хлабина в пантите има ли?...
                            Има,има.Ем да е лабаво,ем да не клапа...На хоризонтално монтирани панти е хубаво женското да е с проходен отвор,за да не се спича от ръждата.

                            Коментар


                            • От: Как се нарязват резби на струг

                              Първоначално публикуван от fill Преглед на мнение
                              Има,има.Ем да е лабаво,ем да не клапа...На хоризонтално монтирани панти е хубаво женското да е с проходен отвор,за да не се спича от ръждата.
                              Дефинирай "лабаво" и "клапа" в абсолютни единици, и тогава може и да стане кандидат-стандарт.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Как се нарязват резби на струг

                                Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                                Следната питанка - препоръчайте откъде да закупя читав патронник за бормашина/струг? Да хваща до 16мм, за опашка Б16, и да не е самозатягащ?
                                Хм, явно е нещо много дефицитно...
                                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                                И коментаторите...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X