Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се нарязват резби на струг

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се нарязват резби на струг

    От тук можеш да си купиш. Предполагам най-малкия размер ще ти трябва:
    http://www.kentavar-zmm.com/products/products_12.htm

    Скролни малко надолу - има картинка и табличка с размерите. Цената може и да не ти се понрави много, ама разликата си струва, вЕрвай ми.

    Другия вариант е да дебнеш за втора ръка или нов изнесен от някой нелегално по продавалниците, олх или от сорта.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Как се нарязват резби на струг

      Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
      Някой знае ли, къде мога да намеря ножодържач за 8? Моят е със заваряван такъв. Реално не създава проблеми, но ме дразни.
      Спарки си беше поръчал от "Кентавър" за неговият струг .По малките сигурно са и по евтини.Късмет
      "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
      Ат.Буров.

      Коментар


      • От: Как се нарязват резби на струг

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        Аз да питам, какво върши големото търкало отпред (това с двете дупки върху него):


        ПП: Това ако няма съединител или някакъв негов еквивалент (ток, хидравлика), от всякъде ще предпочета C8-ца, която, като изключим бързия ход, си има почти всичко като на голям струг.
        Хе-хе...голямото търкало е скоростен лост и превключва 4 скорости...горе до универсала има още една ръчка за бързи и бавни и самия електромотор има 2 скорости...така това устройство постига 16 скорости от 80 до 3000 об/мин

        Няма съединител.

        Струга е супер...ама да си в Унгария.

        Коментар


        • От: Как се нарязват резби на струг

          Как си заглаждате ножовете?
          Доста клипове съм гледал, където заглаждат кобалта и пластини на керамично или диамантено ръчно точило.
          Ползвате ли такова и какви едрени ползвате?
          В алито има доста модели но каква едрина е подходяща?
          Харесаха ми тези че имат различна едрина
          http://www.aliexpress.com/item/New-6...b-6396b8cf0d1a

          Коментар


          • От: Как се нарязват резби на струг

            Първоначално публикуван от 1georgi Преглед на мнение
            Как си заглаждате ножовете?
            Врътвам им пластините на следващото ръбче.

            Отрезния със запоената - на шмиргел със зелен камък. Не мисля че е нужно нещо повече от това. Ама и с него се приклюяи - взех си отрезен със сменяеми пластини.

            Диамант само за твърдосплавни. За стоманени неща (кобалтов нож) диамант не става по дефиниция. Трябва ти диск с кубичен бор-нитрид (CBN) за стоманени неща.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Как се нарязват резби на струг

              Първоначално публикуван от 1georgi Преглед на мнение
              Как си заглаждате ножовете?
              Доста клипове съм гледал, където заглаждат кобалта и пластини на керамично или диамантено ръчно точило.
              Ползвате ли такова и какви едрени ползвате?
              В алито има доста модели но каква едрина е подходяща?
              Харесаха ми тези че имат различна едрина
              http://www.aliexpress.com/item/New-6...b-6396b8cf0d1a
              Не не, остави тия ръчни брусове, ситни едри добри са да си загладиш касапските ножове. Сив камък за стомани да кобалт, зелен за твърдосплавни пластини и при шмиргел добре изравнен не се налага ръчно дозаглаждане. Понякога в старанието си да го дозагладиш ръчно, ефекта е обратен.
              При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

              Коментар


              • От: Как се нарязват резби на струг

                Ма кой ти има време и нерви да си играе да заглажда?За по-фино се ползува диамантина . Аз я ползувам и за грубо и за фино и винаги с отличен резултат.И кобалта си финосвам ако се налага пак на диамантината.А и жената ме тормози, та точа кухненските ножове на фино пак там. Ето ти нагледно шмиргела :

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0091.jpg
Прегледи:5
Размер:126.4 КБ
ID:5699498
                Три диамантини и един камък за свредла и кобалт.При внимателно ползуване диамантините да мнооого дълговечни .
                "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                Ат.Буров.

                Коментар


                • От: Как се нарязват резби на струг

                  Колега pgv64 колко бързо отнемат от твърдосплавните пластини твойте диамантини сравнено с зелен шмиргелов камък?
                  Питам защото взех една от битака но много бавно отнема и не я ползвам, незнам моята ли не е читава или са си така всичките.

                  Коментар


                  • От: Как се нарязват резби на струг

                    Важното за диамантините е наситеността на диамантените зърна диаметърът и оборотите на шмиргела.При мен едната дясната е с зърненост над 125 (тя работи като багерче), а лявата с зърненост над 85. диаметърът им е ф150 и при обороти от 1450 на шмиргела работят перфектно. Ако шайбата ти е с диаметър около 120 ти трябват 3000об. на шмиргела. И свързващото вещество на диамантината е на минерална основа. Едната ми шайба е с свързващо в/во бронз и работи лошо на заточване. Ама такава ми я подариха и си трая.Първата(дясната) я ползувам от 2002 г. и е безотказна , изхабен е по малко от 1/4 от диамантеният слой.От както ги ползувам се родих.
                    "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                    Ат.Буров.

                    Коментар


                    • От: Как се нарязват резби на струг

                      Ето я моята 150мм, пробвах я на 1400 и на 2800 не ще едвам едвам отнема.Дали пък не е и е износен диамантения слой, гледам пише 160 а тя е точно 149мм.
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0170.JPG
Прегледи:1
Размер:192.5 КБ
ID:5699536Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0171.jpg
Прегледи:1
Размер:92.9 КБ
ID:5699538Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0172.JPG
Прегледи:1
Размер:77.5 КБ
ID:5699537
                      Последно редактирано от Emil_Pz; 23-01-16, 18:29.

                      Коментар


                      • От: Как се нарязват резби на струг

                        Ето накратко какво означават означенията по шайбата
                        :пример:
                        1А-1 125x10x3x32 B2-01 100/80 100%
                        Форма на
                        инструмента
                        по FEPA Стандарт
                        Типоразмер Свръзка
                        B2-01 за сухо
                        заточване
                        B1-01 заточване
                        с охлаждане
                        Зърнистост, мк
                        200/160, 160/125
                        125/100, 100/80
                        80/63, 63/50
                        50/40, 40/28
                        28/20, 20/14
                        14/10
                        Концентрация
                        C75%
                        C100%
                        C125%
                        C150%



                        АС- 4 - е свръзката в твоя случай -органична.
                        Според мен някой и е взел ресурса на тази шайба която си купил.
                        "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                        Ат.Буров.

                        Коментар


                        • От: Как се нарязват резби на струг

                          Пробвай да я позачистиш с диамантен изравнител, защото ми се вижда че е заплескана яко с нещо. Като че има слой на алуминиевата оснжва но на тия шайби по радиус той е около 5-6 мм.
                          При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                          Коментар


                          • От: Как се нарязват резби на струг

                            Младежи, питането ми е някой има ли идея откъде да намеря тази анджъклама?
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_DSC0195.jpg
Прегледи:1
Размер:99.9 КБ
ID:5700135
                            Това е вал от супортната кутия на С8М, който се зацепва в рейката и и движи супорта по паралелите. Навсякъде, където ходих и питах ме гледат като голям камък, все едно търся части за Опел Блитц в плод-зеленчук.
                            Някога във всеки по-голям град имаше ЗММта..
                            Дотам ли го докарахме?
                            Мислех си и за изработка, но освен стъргането и нарязването, има и шлайфане и термообработка, та цената за единична бройка едва ли ще е поносима. Мислех за вариант наваряване на счупените два зъба, но си е цигания. Освен това на шийката зад колелото има износване около 0,1мм, което води до неприятна хлабина. Тя е следствие от немазане и махане на маслопроводния шнур.
                            Разглобил съм цялата кутия и за радост, това е единственият проблем. Причиних го аз. Оказа се че недобра идея, едновременно да гледаш дете и да стържеш нещо на самоход...
                            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                            Коментар


                            • От: Как се нарязват резби на струг

                              Питай в дубълведубълведубълве(точка)lathes-bg(точka)цом.

                              Правят разни такива:
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:n-5.jpg
Прегледи:1
Размер:95.7 КБ
ID:5700141

                              ...и други работи за стругове и фрези.

                              За съжаление все по-дотам ще го докарваме. 3/4 от ЗММ-тата ги нарязаха за скрап. Търси в google "части стругове" и питай наред.

                              Предполагам че ще го намериш след 3-4 телефонни обаждания. Поне за моя общо взето има всичко все още, но пък е и по-разпространен.

                              За шлайфане по-скоро забрави, ако ще се прави сега. Общо взето май няма кой, поне за смислени пари.

                              Чакай и Станьо да ти види поста. Ще се намери. Това общо взето е измежду нещата, дето най-често се сменят. Другото е напречния винт и конусните колела на "входа" на супортната кутия, поне за моя. Аз ще трябва и двете да сменя.
                              Последно редактирано от sparkybg; 29-01-16, 21:19.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Как се нарязват резби на струг

                                Ники,ако се закучи нещо и не намериш,драсни едно лично ще го мислим.
                                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X