Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се нарязват резби на струг

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се нарязват резби на струг

    Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
    Знаех си аз ,че нещо не съм в ред !! Джезвета, котлета и разни кани за вино от бакър как мислиш се теглят? С едно дървено държале на ръка
    Не съм убеден,ма си мисля,че от бакър няма да се получи.
    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

    Коментар


    • От: Как се нарязват резби на струг

      Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
      Знаех си аз ,че нещо не съм в ред !! Джезвета, котлета и разни кани за вино от бакър как мислиш се теглят? С едно дървено държале на ръка
      Не аз не мисля как се теглят, мисля колко бройки ще направи този за един ден и защо като дойдат тук са по 1 лев.
      При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

      Коментар


      • От: Как се нарязват резби на струг

        То е според зависи ама около 150/160 бр може да докара на ден.

        Коментар


        • От: Как се нарязват резби на струг

          Имам проблем с точността на струга ми!
          Паралелите са се изтъркали в близост до универсала и при престъргване на дълги валове точността я няма никаква....
          Та въпроса е къде могат да го оправят?
          ЗА ДА МОЖЕШ, ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ!!!

          Коментар


          • От: Как се нарязват резби на струг

            Загубена кауза - оправянето е на цената на нов. Шабрене и после накладки на супорта поне при мен е така.

            Коментар


            • От: Как се нарязват резби на струг

              Първоначално публикуван от graf_fon_kochev Преглед на мнение
              Имам проблем с точността на струга ми!
              Паралелите са се изтъркали в близост до универсала и при престъргване на дълги валове точността я няма никаква....
              Та въпроса е къде могат да го оправят?
              Това на времето го правеха в ЗРММ Враца но сега дали е оправдано от финансова гледна точка не знам .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Как се нарязват резби на струг

                Какъв модел е струга и каква дължина е .

                Коментар


                • От: Как се нарязват резби на струг

                  Към колегата със разбитите паралели -два въпроса:
                  Така ли го купи или ти го съсипа?
                  Ако е първото -защо не си мерил с индикатор паралелите преди закупуване?
                  Ако е второто -защо не си мазал достатъчно?
                  И накрая както каза колегата Фоджи-2 -цената за качествен ремонт ще превиши цената на закупуване на друг струг.
                  Ако все още работи завода във Враца , както спомена Станьо ,то само пътните ще са ти около хилядарка и после ремонта и там никога не са се отличавали с качествена работа- почваш да псуваш ,че са усрали нещата... .Събери някой лев или тегли заем и за около 4-5 хилки ще си намериш слънце машина качествена! Успех колега, дано решиш въпроса с по-малко средства, че то ние -тия дето си изкарваме хляба с тази професия , не се отличаваме с претъпкани джобове!
                  "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                  Ат.Буров.

                  Коментар


                  • От: Как се нарязват резби на струг

                    Какъв модел е струга и каква дължина е .
                    Струга е КУСОН, корейски, винтонарезен струг, паралелите са 2000мм.

                    Така ли го купи или ти го съсипа?
                    Ако е първото -защо не си мерил с индикатор паралелите преди закупуване?
                    Така го купих. В интерес на истината струга беше в окаяно състояние, но го възстанових.
                    Не съм мерил, защото бях начинаещ и не разбирах толкова.....



                    Разглеждах клипчета в нета как хора сами си възстановяват струговете и имаше едно дето изправяха повърхнини на ръка ама...
                    Гледах и едно с шлайфане на машина. Не знам как се казва машината.
                    ЗА ДА МОЖЕШ, ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ!!!

                    Коментар


                    • От: Как се нарязват резби на струг

                      Преди време когато си купих първият струг, аз също не знаех какво да гледам при покупка. Имаше такова износване че супорта се откопчаваше от зъбната рейка. Отидох в ЗРММ Враца, питах за цената за възстановяване и отговора беше:
                      1. Шлайф на паралели - около 1000 - 1200лв.
                      2. Накладки на супорта - 50лв.
                      3. Напречено подаване - 400лв.
                      4. Нова пинола и ремонт на седлото - 400лв.
                      5. Зъбни рейки и вал-зъбно колело -600лв.
                      6. Ревизия на скоростна кутия и нортън - 300лв, ако се налага смяна на лагерите, само предният лагер на шпиндела е 350лв.
                      7. Китосване боядисване и други козметични операции като липосукции, лифтинг и т.н. - 400-500лв.
                      Пожелах на директора приятен ден и предадох струга си за скрап. Тогава проумях защо българското машиностроене умира. Работят на принципа ден година храни. След това когато нарязваха завода в Троян се запознах с един от дългогодишните работници там, та човечеца ми обясни какво трябва да се прави при загубена геометрия на машината, показа ми някой неща, насочи ме какви книги да прочета и как да се науча да шабря и полека лека си оправих другия струг. Останаха ми някой дребни неща, които не пречат на работата,но дразнят.

                      Коментар


                      • От: Как се нарязват резби на струг

                        Проблема е че при шлайфане на паралелите повече от 0.1-0.2мм пропадането на подвижното седло (супорта) води до затягане на водещия вал и винт в близост до универсала и от там проблеми които са трудно решими. А и не съм чувал до сега у нас в България да се прави нещо такова на място.Има вариант да се отнеме (фрезова) леглото където ляга кутията на супортта към седлото след шлайф на паралелите, но пак в граници до 0.1мм защото ще се намали разстоянието м/у осите на зъбните колела предаващи движението на напречният винт.Консултирай се преди да правиш каквото и да е с кадърен машинен механик , но откъде ще намериш такъв... еба ли го.Затова и ремонтираните навремето във Враца машини даваха проблеми ,въпреки че имаше и кадърни майстори там.
                        "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                        Ат.Буров.

                        Коментар


                        • От: Как се нарязват резби на струг

                          Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                          Не съм убеден,ма си мисля,че от бакър няма да се получи.
                          https://www.youtube.com/watch?v=oXC6cgPgHIc
                          Оспамихме темата за резбите ама е интересно и ме върна 28г назад

                          Коментар


                          • От: Как се нарязват резби на струг

                            Първоначално публикуван от foggy2 Преглед на мнение
                            ...След това когато нарязваха завода в Троян се запознах с един от дългогодишните работници там, та човечеца ми обясни какво трябва да се прави при загубена геометрия на машината, показа ми някой неща, насочи ме какви книги да прочета и как да се науча да шабря...
                            Последното си е за отделна тема. Би ми било интересно ако споделиш това-онова.
                            Не чета коментари и не отговарям на такива.

                            И коментаторите...

                            Коментар


                            • От: Как се нарязват резби на струг

                              Мислех да пусна една тема за шабренето преди време, ама като се замисля колко е писане ме заболява клавиатурата. Понататък, ако ме усвини медузата може и да пусна.

                              Коментар


                              • От: Как се нарязват резби на струг

                                В повечето случаи износването в паралелите не пречи като знаеш къде е . На времето като почвах в цеха имахме един С 10 толкова износен и разнебитен че аз и панта трудно правех на него а бригадира ми майстор Вельо (лека му пръст) правеше валове дълги по 2 метра където всичките размери бяха до стотна . Пак на времето в баталовата воденица (жк.Сердика) имаше един стар майстор бай Коста Кишев . Работеше на машина която в днешно време трудно бихме нарекли и оприличили на струг . То в същност е било струг но произведен някъде в началото на миналия век в Германия и пак нямаше проблеми с точността на изработеното от него . Пак по старите помним в сухата река бай Янко на какви машини шлайфаше блокове и правеше бутала и сегменти . Та износените паралели определено не са хубаво нещо но не е и чак такава драма . Трудно се намира струг който е работил в държавно предприятие и да е стопанисван като свой .
                                Последно редактирано от sek.1; 06-12-15, 05:32.
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X