Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се нарязват резби на струг

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се нарязват резби на струг

    За много години живи и здрави да сте всички. Имам едно питане.
    Някой случайно да има документация на стругче хоби 7? Никъде в мрежата не мога да намеря нищо за това струче, че дори и снимка. А скоро го видях на живо и ми хвана окото.

    Коментар


    • От: Как се нарязват резби на струг

      Трябва ми малко помощ . Първо някой да има познати с програмни фрези за изработката на едни детайли? Другият ми въпрос е: На една от прикачените снимки има едни отворчета,които според мен трябва да отговарят за някаква противоплъзгаща система на това устройство. Идеята му е скобата по средата да притисне двата детайла и те да носят дадена тежест без да има приплъзгване. Аз си мисля дали не е някаква съчма със пружинка, но защо отвора е изцяло не мога да си обясня. И последния въпрос е : на каква машина се правят такива зъбци за сглобка на два детайла един към друг. Съжалявам ако не се изразявам най-правилно,но се надявам да ме разберете.
      Поздрави.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:TM1000-Knee-Rest.jpg
Прегледи:1
Размер:67.0 КБ
ID:5633741Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Assem1.jpg
Прегледи:1
Размер:46.4 КБ
ID:5633742

      Коментар


      • От: Как се нарязват резби на струг

        Зъбците може и на фреза с делителен апарат и наклоняема маса. за даден ъгъл на зъбите наклона е стандартен, ама ще трябва да се позамисля как се смята.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Как се нарязват резби на струг

          Първоначално публикуван от scandalo Преглед на мнение
          Аз си мисля дали не е някаква съчма със пружинка, но защо отвора е изцяло не мога да си обясня.
          Защото съчмите може да са във вътрешния детайл, а тая дупка да е с по-малък диаметър от тях. Така може и 2 съчми с обща пружинка да се направят.

          Първоначално публикуван от scandalo Преглед на мнение
          И последния въпрос е : на каква машина се правят такива зъбци за сглобка на два детайла един към друг. Съжалявам ако не се изразявам най-правилно,но се надявам да ме разберете.
          Може и на обикновена фреза с делителна маса. Масата ще трябва да е наклоняема. Има няколко наклона за смятане както за фрезата, така и преди нея. На ЦПУ ще е много по-лесно, естествено. Идеята е зъбите примерно в дъното да са вкопани с 1мм, а във върха да стърчат с 1мм над номинала. С колко ще стърчат зависи от стъпката им и наклона на стените. Така се смята и колко да се наклони масата и с колко над номинала по периферията да са заготовките.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Как се нарязват резби на струг

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Защото съчмите може да са във вътрешния детайл, а тая дупка да е с по-малък диаметър от тях. Така може и 2 съчми с обща пружинка да се направят.


            Може и на обикновена фреза с делителна маса. Масата ще трябва да е наклоняема. Има няколко наклона за смятане както за фрезата, така и преди нея. На ЦПУ ще е много по-лесно, естествено. Идеята е зъбите примерно в дъното да са вкопани с 1мм, а във върха да стърчат с 1мм над номинала. С колко ще стърчат зависи от стъпката им и наклона на стените. Така се смята и колко да се наклони масата и с колко над номинала по периферията да са заготовките.
            Има и друг проблем, и трите назъбени части трябва да са в абсолютна успоредност на зъбите. Обяснимо защо. Така че този сбор от детайли си е доста сложен за проста фреза.
            При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

            Коментар


            • От: Как се нарязват резби на струг

              А триногата от едно ДШК нямали да свърши същата работа ?

              Коментар


              • От: Как се нарязват резби на струг

                Ще стане и на средностатистическа фреза,с делителен апарат(или ДМ),просто няма да нарязваме зъби до центъра,а само по периферията,на да речем 10-15мм.Останалият материял към центъра ще отнемем до дълбочината на зъбите.
                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                Коментар


                • От: Как се нарязват резби на струг

                  Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                  Ще стане и на средностатистическа фреза,с делителен апарат(или ДМ),просто няма да нарязваме зъби до центъра,а само по периферията,на да речем 10-15мм.Останалият материаял към центъра ще отнемем до дълбочината на зъбите.
                  С предишният си пост, имах предвид че едно много малко несъответствие в разположението на зъбите на единия детайл спрямо другия, се явява голям проблем. В другият си край рамената ще сочат едно спрямо друго на майната си, пък като се има и предвид че се събират три назъбени детайла в едно, с общо четири назъбени повърхности, нещата за делителен апарат и делителна маса за мен почти си отпадат. Просто не си заслужава изгърбването.
                  При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                  Коментар


                  • От: Как се нарязват резби на струг

                    на 9,30 го пояснява, но турския ми е ограничен до чок гюзел
                    https://www.youtube.com/watch?v=Hp2rIbF1-s8

                    Коментар


                    • От: Как се нарязват резби на струг

                      Първоначално публикуван от i208 Преглед на мнение
                      на 9,30 го пояснява, но турския ми е ограничен до чок гюзел
                      https://www.youtube.com/watch?v=Hp2rIbF1-s8
                      Айдеее, нерде Ямбол, нерде Стамбул.
                      При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                      Коментар


                      • От: Как се нарязват резби на струг

                        Първоначално публикуван от DIMILIEV Преглед на мнение
                        С предишният си пост, имах предвид че едно много малко несъответствие в разположението на зъбите на единия детайл спрямо другия, се явява голям проблем. В другият си край рамената ще сочат едно спрямо друго на майната си, пък като се има и предвид че се събират три назъбени детайла в едно, с общо четири назъбени повърхности, нещата за делителен апарат и делителна маса за мен почти си отпадат. Просто не си заслужава изгърбването.
                        Виж,за това не се бях замислил,вариянта всичко да съвпадне на 100%,клони към нула.За идеята,може да се произведе на части,и евентуално после да се завари,но като цифра ще излезе солено,голяма заигравка е.

                        P.S.Вероятността за копиране на едното рамо с пантограф,но не си заслужава...
                        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                        Коментар


                        • От: Как се нарязват резби на струг

                          Първоначално публикуван от DIMILIEV Преглед на мнение
                          Айдеее, нерде Ямбол, нерде Стамбул.
                          По скоро тези повърхнини са гладки и са изработени от материали с голям коефициент на триене. В противен случаи, както е на скрииншота на колегата с назъбена повьрхнина,
                          стрелеца е ограничен от краен брои зъби. Не бих го проектирал по този начин. А и зъбите така както са нетехнологични за изработване. Не казвам че не могат да се направят, а че днешните студенти първо ги сблъскват с Солидуърк и после, ако останат средства ги пускат в зверилника да ги перне някоя стружка

                          Коментар


                          • От: Как се нарязват резби на струг

                            Първоначално публикуван от i208 Преглед на мнение
                            По скоро тези повърхнини са гладки и са изработени от материали с голям коефициент на триене. В противен случаи, както е на скрииншота на колегата с назъбена повьрхнина,
                            стрелеца е ограничен от краен брои зъби. Не бих го проектирал по този начин. А и зъбите така както са нетехнологични за изработване. Не казвам че не могат да се направят, а че днешните студенти първо ги сблъскват с Солидуърк и после, ако останат средства ги пускат в зверилника да ги перне някоя стружка
                            А много о тях си остават само със SolidWorks което не е лошо, но е много далече от опита който е нужен да се изработи нещо подобно. Той и чертежът е създаден от тази или подобна програма, но на по обикновени металорежещи машини работим повечето такива които "конструираме" по друг начин. Защото сме учили по малко, и сме работили повече сигурно.
                            При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                            Коментар


                            • От: Как се нарязват резби на струг

                              Първоначално публикуван от i208 Преглед на мнение
                              После, ако останат средства ги пускат в зверилника да ги перне някоя стружка
                              Мен ако питаш,по една пила и траспортир им трябва,да се учат на пряко делене...
                              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                              Коментар


                              • От: Как се нарязват резби на струг

                                Първоначално публикуван от DIMILIEV Преглед на мнение
                                А много о тях си остават само със SolidWorks което не е лошо, но е много далече от опита който е нужен да се изработи нещо подобно. Той и чертежът е създаден от тази или подобна програма, но на по обикновени металорежещи машини работим повечето такива които "конструираме" по друг начин. Защото сме учили по малко, и сме работили повече сигурно.
                                Кой те пуска стружки да правиш няма такиви филми.По стругарство шефчето ни даде едни бакърени кабели да му обелим да ги предаде и ни даде заверка.По леярство нищо не правихме пусна ни,че били празници. Просто Ту вече е трагедия и няма нищо общо от Ту някога. Добре,че си учих SolidWorks самостоятелно,че да мога да си начертая нещо за мои нужди макар и не по най-правилния начин. Специално този чертеж не е мой, а на колега,но ми беше интересно дали има хитър начин за изработката на нещо пободобно. Мисля да пробвам със съчмичка и пружина като във вътрешния детайл ще има малки вдлъбнатини които да действат като спирачка за да не приплъзва.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X