Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се нарязват резби на струг

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се нарязват резби на струг

    Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
    ...цъкни ги тия оптични линии да ги разгледам.
    Пример 1
    Пример 2
    Не чета коментари и не отговарям на такива.

    И коментаторите...

    Коментар


    • От: Как се нарязват резби на струг

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      Именно де. Освен друго, конусни резби на ръка например не могат да станат като хората.

      Относно процесора - да, процесор управлява подаването и процесор чете линийките и изобразява каквото там. Как точно ще се генерира кода за управление - начини 1000. За конус например е достатъчно да му зададеш стъпката на напречното спрямо стъпката на надлъжното подаване и си готов. За по-сложни форми могат да се записват положения и преходи между тях например.

      ...ама, да се разберем - нито съм тръгнал да го правя, нито съм сигурен дали изобщо ще стигна до него някога. Линийките са готови - там е лесно - просто ги купуваш и слагаш. Всичко над това иска време, с което не е ясно дали и кога ще разполагам.
      Няма нужда човек да открива топлата вода.Старото ви РС обикновено се оказва напълно достатъчно да управлява до 6 осни машини.Има си и от години разработени програми за управление на хоби ,"направи си сам",машини.Например МАСН3 http://www.machsupport.com/-идеален е за стругове,фрези,рутери,плазмено и газово рязане и какво ли още не.Напоследък дори доста фабрични CNC машини ги преправят за работа под МАСН3.
      Последно редактирано от filomatis; 31-01-14, 11:23.

      Коментар


      • От: Как се нарязват резби на струг

        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
        Различните индекси на струга означават различна височина на патронника над паралелите . При МВ и МТ без сваляне на Н моста е някъде към 500 мм като го свалиш него до към 600 . Точно не съм ги мерил защото и сега и на времето в стария завод винаги сме имали и по голям струг . На времето имахме С 10 и С 13 сега имаме СУ 582 та като се наложи да се работи нещо по голямо направо го качваме на него .
        За С11М имаш ли представа дали ще може да се върти поне 500мм.? Интересува ме за рязане на джанти. Ще може ли да стане на С11 евентуално с по-голям универсал? да се въртят джанти до 16-17 цола,

        И още един въпрос - как трябва да се центрова правилно джантата? През централния отвор с приспособление с подходящ диаметър и притискаща шайба с центроващ конус или ръб? и приспособлението се захваща в универсала? Или с обърнати челюсти за външния ръб на джантата?
        -Чем занимаетесь по жизни?
        -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
        -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

        Коментар


        • От: Как се нарязват резби на струг

          Има разлика в тези диаметри, едното е максималния диаметър, който може да се завърти над направляващите с или без махната предната част на направляващите, а друго е максимално обработваемия диаметър, което е свързано с максималния ход на напречния супорт.
          Според моите познания, джантата както и да я закрепиш, ще си иска да се сложи един индикаторен часовник за точно центроване. Иначе би следвало центроването да е безпроблемно по централния отвор, ако не е и се е случило нещо непредвидено.

          Коментар


          • От: Как се нарязват резби на струг

            Първоначално публикуван от KingofROAD Преглед на мнение
            За С11М имаш ли представа дали ще може да се върти поне 500мм.? Интересува ме за рязане на джанти. Ще може ли да стане на С11 евентуално с по-голям универсал? да се въртят джанти до 16-17 цола,

            И още един въпрос - как трябва да се центрова правилно джантата? През централния отвор с приспособление с подходящ диаметър и притискаща шайба с центроващ конус или ръб? и приспособлението се захваща в универсала? Или с обърнати челюсти за външния ръб на джантата?
            Имам специални челюсти за хващане на големи фланци и джанти . Обикновено джантите ги качвам за да им корегирам централния отвор а тогава мога да ги хвана само по външния ръб . За рязане спокойно си ги хващаш по централния .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM6003.jpg
Прегледи:1
Размер:176.1 КБ
ID:5560432Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM6004.jpg
Прегледи:1
Размер:180.6 КБ
ID:5560433
            Последно редактирано от sek.1; 03-02-14, 17:44.
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • От: Как се нарязват резби на струг

              Първоначално публикуван от pencotk Преглед на мнение
              Според моите познания, джантата както и да я закрепиш, ще си иска да се сложи един индикаторен часовник за точно центроване. Иначе би следвало центроването да е безпроблемно по централния отвор, ако не е и се е случило нещо непредвидено.
              Няма как да се премери със индикатор,чисто нова джанта има биене повече от 2-3мм,а използвана,може да достигне сантиметри във нашите дупки по пътищата.
              Кинг,я обясни подробно какво искаш да постигнеш?За да срежеш джанта,ще трябва задължително да я захванеш по големият диаметър,инак ще тръпне,и ще си натрошиш ножовете за рязане.Другият момент е заваряването,измята се и става на змия,ще трябва много здраво да я закрепиш при заваряването и да не я пипаш докато изстине,но няма гаранция.Правил съм тази гимнастика на два комплекта стоманени джанти 15",на първия смених само главината и нямаше ядове,вторият трябваше да стеснявам със 40мм и да заваря по ниската част на борда,изметнаха се невъзможно,изправихме ги на машина на 70-80%,то беше греене,майката и т.н.
              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

              Коментар


              • От: Как се нарязват резби на струг

                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                Имам специални челюсти за хващане на големи фланци и джанти . За рязане спокойно си ги хващаш по централния .
                Ей тая няма да стане,пробвай!
                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                Коментар


                • От: Как се нарязват резби на струг

                  Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                  Ей тая няма да стане,пробвай!
                  С тая със сигурност щото клиента си я отнесе отдавна
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Как се нарязват резби на струг

                    Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                    Кинг,я обясни подробно какво искаш да постигнеш?За да срежеш джанта,ще трябва задължително да я захванеш по големият диаметър,инак ще тръпне,и ще си натрошиш ножовете за рязане.Другият момент е заваряването,измята се и става на змия,ще трябва много здраво да я закрепиш при заваряването и да не я пипаш докато изстине,но няма гаранция.Правил съм тази гимнастика на два комплекта стоманени джанти 15",на първия смених само главината и нямаше ядове,вторият трябваше да стеснявам със 40мм и да заваря по ниската част на борда,изметнаха се невъзможно,изправихме ги на машина на 70-80%,то беше греене,майката и т.н.
                    Нямам права да качвам снимки още, но ще сложа един линк. Предполагам ще е достатъчно за нагледност. По-нататък ще обясня по-подробно...

                    http://forum.multikar25.ru/attachmen...4&d=1297442881
                    -Чем занимаетесь по жизни?
                    -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
                    -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

                    Коментар


                    • От: Как се нарязват резби на струг

                      Целта на занятието е преминаване от 13 цола рядко срещан PCD - 5х205/160 ЕТ 12 на 15,16, евентуално 17 цола, и ползване на лекотоварни гуми от джип, или бус. Може да се ползва и при ремаркета - понеже няма или трудно се намират 4х98/57 джанти на 15 или 16 цола, може да се вземе една 13-ска и да се передела по подобен начин на 15,16 цола да речем, пак за ремарке, каравана или нещо такова. С цел повишаване на товароносимостта. 13 или 14 цола джанти с необходимото PCD се намират и по 10-на лв. по моргите. За 15 или 16 искат по 30-35. и са по трудно откриваеми.

                      При мен идеята беше да се премине от 13 цола баркасовски гуми на 16 нивовски на Ифа М25 Мултикар. Понеже баркасовите гуми са много стар лекотоварен стандарт отдавна спрян от поризводство, а нивовски гуми има в несвяст. Остават ми още две гуми да направя по линка по-горе, за да имам две резервни гуми. Освен това имам и други идеи за унификация на гумите на един цолаж за да може да се доизтъркалват на ремаркето да речем, докато все още имат някакъв грайфер...
                      -Чем занимаетесь по жизни?
                      -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
                      -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

                      Коментар


                      • От: Как се нарязват резби на струг

                        Имам нужда от малко помощ.
                        Трябва ми пиньол за задно седло на малко стругче ТОС МН80 може ли някой да ме опъти къде могат да ми го направят? Казаха ми, че не е лесно заради конуса, който трябва да бъде много точен? Представях си го, че може да се направи на струг, но може би бъркам. Слагам някаква скица, която показва какво представлява горе долу пиньол-а.Видях го на живо от познат и свали хразмерите му, като цяло само конуса е кофти. Някой знае ли под какъв градус е този конус?Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Пиньол.jpg
Прегледи:1
Размер:47.6 КБ
ID:5563034

                        Коментар


                        • От: Как се нарязват резби на струг

                          Та затова питам, може ли такава работа по рязане на железни джанти 16 или 17 цола, около 420-430мм. да се работи на струг С11? Или какъв струг и универсал ще са ми необходими за да мога да се справям с минимум маневри? Майстора при който го правих това миналото лято има 1Ст63 руски струг, но е огромен и масивен. Габаритна дължина около 3,50-4м. За гаражни условия не става. В един университет в Пловдив в лаборатория по металорежещи машини гледах български струг СУ500 "къса база" около 1000 или 1500мм. между центровете. Универсал около 300-350мм. Имаше и СУ502, но на вид и габаритни размери ми се струва подобен на С11. Та дайте идея
                          -Чем занимаетесь по жизни?
                          -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
                          -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

                          Коментар


                          • От: Как се нарязват резби на струг

                            Първоначално публикуван от scandalo Преглед на мнение
                            Имам нужда от малко помощ.
                            Трябва ми пиньол за задно седло на малко стругче ТОС МН80 може ли някой да ме опъти къде могат да ми го направят? Казаха ми, че не е лесно заради конуса, който трябва да бъде много точен? Представях си го, че може да се направи на струг, но може би бъркам. Слагам някаква скица, която показва какво представлява горе долу пиньол-а.Видях го на живо от познат и свали хразмерите му, като цяло само конуса е кофти. Някой знае ли под какъв градус е този конус?[ATTACH=CONFIG]681325[/ATTACH]
                            Конуса ти е на морз 1 (може и морз 2, но малко ме съмнява предвид външния размер. На струг може да се направи, но резбата ти е трапецовидна или квадратна, което е мисия невъзможна при липса на тозния инструмент. По-евтино може да ти излезе закупуване на цяло задно седло може би.

                            Коментар


                            • От: Как се нарязват резби на струг

                              Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
                              Конуса ти е на морз 1 (може и морз 2, но малко ме съмнява предвид външния размер. На струг може да се направи, но резбата ти е трапецовидна или квадратна, което е мисия невъзможна при липса на тозния инструмент. По-евтино може да ти излезе закупуване на цяло задно седло може би.
                              Не е нужно да се нарязва резба на пиньола! Прави се на отделна гайка и тя се вгражда в пиньола- по-лесно е за изработка! На големите стругове е така (Поне на моят С11МВ е така )Даже гайката я направи от бронз за по-голяма износоустойчивост!Гайката се прави на струг, като се взима за модел резбата на винта на задното седло!
                              "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                              Ат.Буров.

                              Коментар


                              • От: Как се нарязват резби на струг

                                На MN80 конуса е морз 1, има райбери за морзови конуси, но не знам от къде ще намериш. Евентуално ако не намериш може да поръчаш един да ти доставят, но цената може и да не ти хареса.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X