Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се нарязват резби на струг

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се нарязват резби на струг

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    Енкодери на струга засега не предвиждам. Линийките - оптични.

    По фрезата наистина има доста какво да се мисли. Като добавиш наклона на главата, делителен апарат, делителна маса, 2 наклона на масата и прочие хубавинки, става сложно. И това само за да имаш пълна цифрова индикация. Ако трябва и управление съвсем става мътна и кървава. Излиза по-лесно да махнеш оригиналната маса, да изкормиш цялата скоростна кутия за подаванията, в която да оставиш само вертикалата, но със серво мотор, и да си направиш своя маса по X/Y. Как ми се ще да управлявам всичките подавания с една ръчка.....
    Ем да де...от ФУ-то трее да остане само корпусите и масата...всички винтове да са съчмени двойки и те така.

    Коментар


    • От: Как се нарязват резби на струг

      Първоначално публикуван от DIMILIEV Преглед на мнение
      А къде остава майсторлъка?
      Майсторлъка си е все там, където си е бил винаги - в главата на майстора. Леснинията не изключва майсторлъка. Говоря за дребни удобства. Линийките и цифровизиран напречен ход са точно това. Струга пак ще е много далеч от ЦПУ. Просто ще могат да се правят неща, дето иначе се правят по-трудно.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Как се нарязват резби на струг

        Първоначално публикуван от Andrei Преглед на мнение
        ...и масата...
        И масата не трябва да остава. Поне не в тоя си вид. Говоря за махане на всичко що е над корпуса на скоростната кутия за подаванията и насаждане там на маса с управление по 2 оси. Вертикалния ход си остава долу. Така ще има и достатъчно място за вертикална маса, когато се налага.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Как се нарязват резби на струг

          Доста задълбахте... . Ще чакам с интерес ,да видим какво ще излезе от цялата тази "автоматизирана цифровизация"!
          "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
          Ат.Буров.

          Коментар


          • От: Как се нарязват резби на струг

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            И масата не трябва да остава. Поне не в тоя си вид. Говоря за махане на всичко що е над корпуса на скоростната кутия за подаванията и насаждане там на маса с управление по 2 оси. Вертикалния ход си остава долу. Така ще има и достатъчно място за вертикална маса, когато се налага.
            Точно на тая машина(грешка на родната техника) въобще не си струва тая цялата галимация,по-евтино ще ти излезе да купиш истинска инструментална фреза и евентуално да я оборудваш с глезотии.
            P.S. Имам такъв чук(ФУ-251)във гаража и във момента го използвам за маса,заринат е със инструменти,използвам я много рядко,евентуално да рендосам някоя глава или блок,изключително неудобна машина,за точност не искам да коментирам...
            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

            Коментар


            • От: Как се нарязват резби на струг

              Това с точността ми е било винаги много интересно-в нашия цех в завода има 10 тина струга 5 ц11, 1 д500 голямогабаритен и 4 руски 16к20 почти нови и много прецизни висят си в ремонтните работилници .Ц11ските са в лабораторията и пердашат на 3 смени с пълно натоварване и съответно подръжка но са си бая поразбити.Аз когато имам нужда и време се пробвам на руските -гледам нониуси меря подавам по малко ,абе измъчена и бавна работа и не винаги даваща точност.Когато съм опирал до старите стругари винаги съм се възхищавал -стърже на грубо ,финосва,мери,пак стърже и сме в размер за набиване на лагер!??Бая са ми обяснявали но не вдявам някои работи- как на по -малко подаване не става точно ,как да се заточи ножа и т.н.Та тези хора работят на бая износените ц11ки но има ли си човек опит и практика работи с лекота и с точност -но явно това се постига с времето и работата.Та според мен за домашно производство такава скъпа автоматизация не си заслужава и все пак -на вкус и цвет товарищ нет.Между другото не разбира много от фрези и не агитирам за руската техника но има и 2 фрези големогабаритни около 10т.-главата им не се сваля а само се извърта- на тях частно работят глави и казват ,че били много прецизни нямало вибрации и отклонение по осите.
              Последно редактирано от sponch bob; 30-01-14, 19:06. Причина: дописване

              Коментар


              • От: Как се нарязват резби на струг

                Извинявам се за отклонението от заглавието на темата, но се възползвам че отворихте дума и за фрези.
                Питането ми е някой има ли директни впечатления от това чудо, или работата е "чики-рики"(с-у 700пари)
                Вероятно става за бормашина, но за нещо повече? От друга стран е с подвижна маса...
                Прикачени файлове

                Коментар


                • От: Как се нарязват резби на струг

                  За нищо повече не става.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Как се нарязват резби на струг

                    Не е сигурно че и за бормашина става Спарки имай предвид че екременталните линии не им понася много охлаждането . На нашия СУ 582 имаше линии напречната се скапа още преди десетина години а проблеми е правила поне още десет преди това . Надлъжната и тя ту работеше ту спираше докато един ден и тя сдаде багажа . От Пловдив казаха че не живеят много с постоянно мокрене . На декела оператора много рядко ползва охлаждането на машината на комунариса също рядко се ползва та още са живи .
                    Последно редактирано от sek.1; 30-01-14, 21:05.
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Как се нарязват резби на струг

                      Ще взема всички възможни мерки за които се сетя при монтажа. Като стигна до монтаж де...

                      На оптичните не знам какво може да им се случи, освен да се замърсят.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Как се нарязват резби на струг

                        sek.1 Какъв е максималния диаметър, който може да се върти на струг Ц11? Спарки подсказа, че че можело да се свалят част от паралелите.
                        -Чем занимаетесь по жизни?
                        -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
                        -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

                        Коментар


                        • От: Как се нарязват резби на струг

                          Различните индекси на струга означават различна височина на патронника над паралелите . При МВ и МТ без сваляне на Н моста е някъде към 500 мм като го свалиш него до към 600 . Точно не съм ги мерил защото и сега и на времето в стария завод винаги сме имали и по голям струг . На времето имахме С 10 и С 13 сега имаме СУ 582 та като се наложи да се работи нещо по голямо направо го качваме на него .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Как се нарязват резби на струг

                            Су 582,може да "качиш" нещо със диаметър 582мм без да сваляш първото тяло,за С-та та не знам,според зависи.

                            Спарки,цъкни ги тия оптични линии да ги разгледам.
                            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                            Коментар


                            • От: Как се нарязват резби на струг

                              Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                              Су 582,може да "качиш" нещо със диаметър 582мм без да сваляш първото тяло,за С-та та не знам,според зависи.

                              Спарки,цъкни ги тия оптични линии да ги разгледам.
                              Е как да снимам като не съм ги купил още? Най-обикновени класически линийки, дето се правят и продават от 100 години.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Как се нарязват резби на струг

                                Майсторлъка?За майсторлъка са необходими години работа.Ама ако си на 47 дали имаш време да станеш майстор.За мен да си преправя струга на цифров е решение.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X