Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се нарязват резби на струг

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се нарязват резби на струг

    Разбрано,благодаря.
    Работя по-вече със Ст.45 и по някога с Х-ви.
    Ножовете и пластините са ми подаръци или закупени втора ръка така,че описание от производител юк и режимите на работа ще са на принципа проба-грешка и така до уцелване.

    Коментар


    • От: Как се нарязват резби на струг

      Ножовете - ОК, ама пластините не са по 100 кинта едната, тъй че можеш да си купиш няколко с известни произход и характеристики, за когато ти потрябват. Аз откак съм си купил струга нож, освен за рязане, за друго не съм точил.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Как се нарязват резби на струг

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        Ножовете - ОК, ама пластините не са по 100 кинта едната, тъй че можеш да си купиш няколко с известни произход и характеристики, за когато ти потрябват. Аз откак съм си купил струга нож, освен за рязане, за друго не съм точил.
        А къде остава удоволствието да се налапаш със шмиргелов прах!?Нямам нерви да работя със такава джунджурия,имам някакъв завещан,но не ми харесва как работи,то си иска дебнене малка стружка и общо-взето си е врътня.Работя със ножове със запоени(и заварени) пластини,на които не им пука колко мм ще режат и на каква стъпка ще работят.Обикновенно подаването е от 1 до 4-5мм и стъпка 1/2 на 8,ако бързам 1/1 на 8(трябва да видя във таблицата на колко мм отговаря),за гладкост се пилва леко със шкурка ръбчето на ножа и повърхността става достатъчно гладка(ако се шлаифа със шкурка става огледална).При точенето си има чалъм,иска си ръчичка за да постигнеш гладкост на обработваният детайл за да не изглежда като ситна резба,като същевременно ножа да чупи стружките а не да произвежда течаща(лентова) стружка която освен,че се намотава а и заема относително голямо пространство във тавата.
        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

        Коментар


        • От: Как се нарязват резби на струг

          Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
          ...малка стружка...
          Малка, малка, колко да е малка? Масовите с радиус 0.8 и 1.2мм, искат стружка от горе долу толкова нагоре, и подаване примерно 1/2 на 8. Под това не работят оптимално.

          Снимай моля те един наточен нож по начина, за който пишеш. Аз че ръка нямам е ясно. Просто искам да видя какво се цели.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Как се нарязват резби на струг

            [QUOTЕ]
            Снимай моля те един наточен нож по начина, за който пишеш. Аз че ръка нямам е ясно. Просто искам да видя какво се цели.[/QUOTE]

            Ей ги два.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20131111_105309.jpg
Прегледи:1
Размер:73.2 КБ
ID:5535140
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20131111_105016.jpg
Прегледи:1
Размер:75.7 КБ
ID:5535141
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20131111_105454.jpg
Прегледи:2
Размер:55.9 КБ
ID:5535142
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20131111_105128.jpg
Прегледи:1
Размер:63.8 КБ
ID:5535143
            А така работи на 710об/мин на 2мм подаване на тръба от говнолин.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20131111_110406.jpg
Прегледи:1
Размер:91.9 КБ
ID:5535145
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20131111_110519.jpg
Прегледи:1
Размер:68.6 КБ
ID:5535146
            На такава стъпка,а по-принцип може и по-гладко.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20131111_110645.jpg
Прегледи:1
Размер:160.7 КБ
ID:5535147
            Тези са ми със сменяеми пластини,ама нещо не ги тача
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20131111_105917.jpg
Прегледи:1
Размер:69.5 КБ
ID:5535148
            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

            Коментар


            • От: Как се нарязват резби на струг

              WNMG Пластината (първата) ми се чини с режещ ръб близо до 90 градуса. Мек материал с малко подаване предполагам ще се маже с нея. Опитай нещо с по-остър ръб.

              А то и държача явно има значение. За триъгълни имам и Sandvik, и български от битака. Еми Sandvik-а даже с български пластини работи по-добре от другия. Не знам, може и субективно да е, но за себе си съм убеден че има разлика.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Как се нарязват резби на струг

                Много интересна става темата. С удоволствие влизам в този раздел и всеки път нещо ново мога да науча. Режима на рязане е много важно да се уцели, но при работа на единични бройки е много трудно. Аз обикновенно работя с една пластина докато не се изхаби и след това я заменям с нова. Така ми се е случвало да се получава при някой материали направо да се маже и да не става нищо. Най-много ползвам ромбовидна пластина. Имам Един кнукс с който се работят тези материали, които се мажат. Просто сменям ножа и работя с него.
                Иначе варианта е да имам още един ножодържач за ромбовидна пластина и двата да са за различни материали.
                В скрапа намирам дота ножове с неизвестен вид. Ползвам ги тях за груби обработки, при което не ме въмнува много получената повърхнина.
                Най-много ми харесват ножове за чугун. С тях се работи почети всичко.

                Коментар


                • От: Как се нарязват резби на струг

                  [QUOTE=dimich87;2335684
                  Най-много ми харесват ножове за чугун. С тях се работи почти всичко.[/QUOTE]

                  Те издържат по-вече на износване по обясними причини,но на удар малко са капризни иначе не ги бърка какъв метал ще дялкаш.
                  И аз предпочитам ножовете със заварени пластини по не са придирчиви към режимите на работа,но трудно се постига гладкост на обработвания материал,а по някога точно това се иска.

                  Коментар


                  • От: Как се нарязват резби на струг

                    WNMG и CNMG на нож с главен уст. ъгъл 93 градуса обикновенно работя с дълбочина на рязане 2.5-3 мм (5-6 по диаметър), подявания 0.25--0.3 мм/об., скорости 120-150 метра за минута. Стружката е на сол, без посиняване. Радиус 0.8. Стомана около 0.3 въглерод, леко легирана .

                    Коментар


                    • От: Как се нарязват резби на струг

                      Първоначално публикуван от pencotk Преглед на мнение
                      WNMG и CNMG на нож с главен уст. ъгъл 93 градуса обикновенно работя с дълбочина на рязане 2.5-3 мм (5-6 по диаметър), подявания 0.25--0.3 мм/об., скорости 120-150 метра за минута. Стружката е на сол, без посиняване. Радиус 0.8. Стомана около 0.3 въглерод, леко легирана .
                      Предполагам с охлаждане?
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Как се нарязват резби на струг

                        Първоначално публикуван от pencotk Преглед на мнение
                        WNMG и CNMG на нож с главен уст. ъгъл 93 градуса обикновенно работя с дълбочина на рязане 2.5-3 мм (5-6 по диаметър), подявания 0.25--0.3 мм/об., скорости 120-150 метра за минута. Стружката е на сол, без посиняване. Радиус 0.8. Стомана около 0.3 въглерод, леко легирана .
                        Тези скорости ми се струват доста големи. Ако е истина всичко това, то значи аз до сега съм пропилял доста време. Вече 2 дни по няколко часа стържа един фланец от Ф160. и дълъг 100мм. Остава ми да смъкна от Ф80 на Ф60 и съм готов. Като вътре съм го издълбал за набиване на лагер 6204 и вал.

                        Коментар


                        • От: Как се нарязват резби на струг

                          Само няколко уточнения, че може да вкарам някой в заблуда. Исках да кажа, че с подобни пластини, могат нормално да се постигнат тези режими. И говоря за програмни стругове , тъй като това ми е професията и с това се занимавам. Достижимо е и на универсален струг, но системата трябва да е стабилна, да има и щит. Охлаждане е достатъчно да има само в момента на уточняване на точен размер, но за допуск >= 0.1 е без значение. Та и още нещо, ако на някой му се налага да стругова закалени материали, успешно съм пробвал керамични пластини за струговане и на лагери и гладки калибри HRC около 60 единици. Има и стандартни ISO пластини, които могат да се поставят на стандартни държачи. Номера е малка дълбочина, висока скорост на рязане, така, че стружката почти да свети, т.е. топлината се отвежда с нея, а детайла е почти студен.На сухо.

                          Коментар


                          • От: Как се нарязват резби на струг

                            При тая скорост на рязане поне според моя скромен опит на ръчен струг без охлаждане стружките вероятно ще светят, а пластината скоропостижно ще сдаде богу дух. С няколко различни пластини съм опитвал да вдигам обороти, и честно казано никак не бях очарован от резултата. Говоря примерно за диаметър около 50мм и обороти от 355 до 700. До към 500 се ядва (това по мои сметки при тоя диаметър е около 70м/мин) Стигнах до 700, а до 1000 въобще не си правих труда, при положение че още на 355 стружките са сини.

                            За керамичните и аз четох че от жега не ги е страх и се работи на сухо.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Как се нарязват резби на струг

                              Керамичните не се поливат, поради ниската им топлопроводимост и може да се пукнат. И са доста крехки, пукал съм и при затягане в контузен държач.

                              Коментар


                              • От: Как се нарязват резби на струг

                                Нямам държачи да видя тези керамични пластини какво могат.
                                Прикачени файлове
                                При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X