Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се нарязват резби на струг

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се нарязват резби на струг

    Да изпреваря колегата.
    Ето го въпросния детайл на ножодържача на ц8.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:26042008847.jpg
Прегледи:1
Размер:107.5 КБ
ID:5526070
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:26042008848.jpg
Прегледи:1
Размер:134.9 КБ
ID:5526071
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:26042008849.jpg
Прегледи:1
Размер:119.0 КБ
ID:5526072
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:26042008850.jpg
Прегледи:1
Размер:132.3 КБ
ID:5526073

    Коментар


    • От: Как се нарязват резби на струг

      Оппа изложих се.Изказах се неподготвен.Мислех че като на голямите... .
      "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
      Ат.Буров.

      Коментар


      • От: Как се нарязват резби на струг

        Първоначално публикуван от pgv64 Преглед на мнение
        Оппа изложих се.Изказах се неподготвен.Мислех че като на голямите... .
        Въобще не си се изложил, детайла е лесен за изработка но задължително му трябва термообработка в рамките на 36, 40 HRC
        При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

        Коментар


        • От: Как се нарязват резби на струг

          Първоначално публикуван от pgv64 Преглед на мнение
          Оппа изложих се.Изказах се неподготвен.Мислех че като на голямите... .
          Дай снимка какви са на големите, ако имаш. И как се отваря. Ще ми се да инспектирам моя.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Как се нарязват резби на струг

            Лесно е . Големите български без значение модела са с ножодържач на един принцип . От понеделник ако остане време ще отворя един да го снимам . Там обикновено се изяжда оста и изпуска шпонката или се отсича стоперното щифтче . Всъщност имам един в насипно състояние от СУ 400 че го носих на ерозията да му вадят точно отсечено щифтче .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • От: Как се нарязват резби на струг

              Аз па си нямах работа и на бръзинка купих това съветско произведение. Още не мога да разбера как точно работи, но имам документация някаква.
              Като стигна до конкретни въпроси ще питам. Ако някой познава творението и даде отзиви, ще съм благодарен.
              Благодаря предварително.
              Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
              Към модераторите-А изтрийте го сега.
              Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

              Коментар


              • От: Как се нарязват резби на струг

                Честито!
                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                Коментар


                • От: Как се нарязват резби на струг

                  Изглежда добре.

                  Като и гледам ходовете предполагам е машинка за прецизни неща. Таман се чудех кой да ми направи едни матрици.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Как се нарязват резби на струг

                    Това според мен е координатна пробивна машина
                    "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                    Ат.Буров.

                    Коментар


                    • От: Как се нарязват резби на струг

                      Точно ! В работата имам една бракувана седи на двора .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Как се нарязват резби на струг

                        Главата седи ли? Тая плоча която е отпред с лостовете нагоре надолу и подаването, че на мойта нещо са ровили там и не знам още какво точно и липсва.?
                        Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                        Към модераторите-А изтрийте го сега.
                        Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                        Коментар


                        • От: Как се нарязват резби на струг

                          Аз не я заварих работеща тази машина . Утре ще я снимам .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Как се нарязват резби на струг

                            Днес ровейки из архивите изкочиха тия две ножчета тип Колесов 45 градуса със сменяеми твърдосплавни пластинки . А най хубавото е че за тях имам доста пластинки .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0123.jpg
Прегледи:1
Размер:304.5 КБ
ID:5534561
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: Как се нарязват резби на струг

                              А и аз ги имам тези чудесиики,но нещо не ми харесват как работят или пък аз нещо не успявам да ги наглася за работа.При каква дебелина на стружката и при какви обороти работят?

                              Коментар


                              • От: Как се нарязват резби на струг

                                Първоначално публикуван от Stefan55 Преглед на мнение
                                А и аз ги имам тези чудесиики,но нещо не ми харесват как работят или пък аз нещо не успявам да ги наглася за работа.При каква дебелина на стружката и при какви обороти работят?
                                Всяка пластина различно. Върху всеки материал различно. За всяка пластина тия неща са си посочени в описанието на производителя (за какви материали и какви режими).

                                Пластината си има радиус на заобляне на върха. По дефиниция струшката трябва да е по-голяма от тоя радиус. Стандартно са 0.2, 0.4, 0.8, 1.2мм. От стружката, подаването, оборотите и дали с или без охлаждане зависи какво ще е стружкоотделянето. Стремежа е отделяните стружки да са на дребни парчета, а не "пружинки" или пък спагети, дето стават на кълбе около ножа.

                                Като докараш режима се случва това:


                                Ако помня добре това е с около 1.5-2мм стружка, 2 десети подаване, 355 оборота, диаметър около 50мм, без охлаждане. Върху мек материал (С355, което е горе-долу стомана 20), който по принцип се маже. Като пуснеш по-малка стружка и излезеш от режим се случва това, дето се вижда след първото стъпало - пак е доволно гладко за тоя материал (абе направо си е гладко), но не е идеално като другото - със същия нож и обороти, но стружка 0.5мм и подаване 0.09мм, май (най-бавното на C11).

                                Забележи и какъв е профила на режещия ръб на пластината - там също има вариации - различни наклони, различна острота и т.н. Има и положителни и отрицателни ножове и..... абе всичко има. Бездна е. Влез в сайта на Sandvik и ще се хванеш за главата по колко варианти за всеки модел пластина има. Освен геометрията имаш и 20-30 материала, всеки за нещо си.

                                Хубавото все пак е че общо взето основните системи пластини са 3-4 вида, но пак от всеки вид има много варианти, всяка с предназначението си.
                                Последно редактирано от sparkybg; 10-11-13, 23:45.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X