Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се нарязват резби на струг

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се нарязват резби на струг

    Първоначално публикуван от nola Преглед на мнение
    Аз бих му заварил една планка външния диаметър с две капки. Така се подсигурява от превъртане и лесно после се зачистват заварките.
    Това е вариант, но само за превъртане, а на този малкия захват може да изплюе и фланеца от челюстите.
    Принципно варианта който аз знам е да се подпре с дорник с подвижния център и така няма мърдане.

    Коментар


    • От: Как се нарязват резби на струг

      Ако държиш захвата да е на 4мм зъб,най лесно става със застъргани челюсти.

      Коментар


      • От: Как се нарязват резби на струг

        И малко да разнообразиме темата! Ето едно простичко приспособление което ползувам когато слагам по дълги тръби или пръти които стърчат от задната страна на шпиндела. Понеже работя сам и обикновенно няма кой да ми помага си направих помощник.Това са две ролки на лагерчета и раздвижни рамена за по големи диаметри монтирани на хармоника.А и допълнително слагам дървени клинчета м/у шпиндела и детайла. Та нагледно:
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0143.jpg
Прегледи:1
Размер:131.0 КБ
ID:5487120Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0144.jpg
Прегледи:1
Размер:121.1 КБ
ID:5487121
        "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
        Ат.Буров.

        Коментар


        • От: Как се нарязват резби на струг

          Дървени клинчета и аз слагам. Това приспособление е много хубаво за по-дълги детайли. Аз до сега не съм работил детайли, които да излизат повече от 50-тина см.
          Моя струг е поставен в гаража до вратата и ако излиза нещо повечко се налага да отворя вратата.

          Коментар


          • От: Как се нарязват резби на струг

            оффтопик: работилницата кефи....особено това, че всичко е подредено!!!

            Коментар


            • От: Как се нарязват резби на струг

              При мен не е много подредено ама си имам ред в безредието По закона на гадостта почна ли да подреждам от някъде се изсипват поне пет човека с работа за вчера и за капак се разваля и някоя машина Айде и от мен една гяволия . Едно универсалче 85 мм с две бази . Може да се ползва за захват на различни детайли в големия универсал да държи инструмент в пинолата и с държател да държи инструмент и на фрезата . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0129.jpg
Прегледи:1
Размер:167.4 КБ
ID:5488534Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0132.jpg
Прегледи:1
Размер:137.7 КБ
ID:5488535Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0133.jpg
Прегледи:1
Размер:145.5 КБ
ID:5488536Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0135.jpg
Прегледи:1
Размер:159.5 КБ
ID:5488537
              Последно редактирано от sek.1; 31-05-13, 18:10.
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Как се нарязват резби на струг

                Да това е наистина удобно!Аз също ползувам универсал за задното седло , вместо обикновен патроник ,защото захващането на инструмента в него е много сигурно и шанса да превърти свредло в него е минимален защото стяга добре.Само че аз ползувам различни универсалчета за фрезата и за струга с цел по голяма точност .Защото ,когато се ползува едно и също ,то се износва по бързо,амортизира и дава фира . Ето ги тези ,които ползувам. Първите две (80-тки) за струга -съответно за захващане в голям универсал и за задното седло с морз5.Вторите ( 80 и100) са за фрезата.
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0189.jpg
Прегледи:3
Размер:117.9 КБ
ID:5488609Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0190.jpg
Прегледи:2
Размер:125.8 КБ
ID:5488610
                Последно редактирано от pgv64; 01-06-13, 16:55.
                "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                Ат.Буров.

                Коментар


                • От: Как се нарязват резби на струг

                  Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
                  Утре ще потърся лагер с по-голяма хлабина. Тези дето купих и сложих са SKF 6206zz
                  По-принцип наистина се ползва самонагаждащ лагер от едната страна,но проблемът е,че самонагаждащите лагери са без капсуловка.
                  От другата страна трябва да монтира "освободен" лагер,т.е. в ненабито състояние прилича на лагер с луфт,но след набиване със малка стегнатост луфтът изчезва.
                  Всички фирми маркират този тип лагери с едно "С3" накрая.
                  ZZ-двустранна метална капсуловка.
                  RS-двустранна неметална капсуловка(обикновенно гумена)-предпочитам я защото може да се демонтира и да се гресира лагера наново
                  За твоят случай най-удачното спред мен е SKF 6202 RS C3.

                  Коментар


                  • От: Как се нарязват резби на струг

                    Първоначално публикуван от sponch bob Преглед на мнение
                    Здравейте,отново колеги!От доста време искам да си купя от ножовете със сменяеми пластини.Размера за моя струг е 16х16мм.В ,,Полимета,, продават някакви комплекти на сносна цена примерно 5 ножа за 80лв,на битака също продават някакви ножодържачи,пластини и тъй нататък.Въпроса ми е следния-стандартен размер ли са сменните пластини или за всяка марка пластини(от даден производител) си има съответен ножодържач, например не може пластина сандвик да се монтира на друг държач.(ясно е ,че за всяка операция има различна пластина/държач).Ако може разяснете и препоръчайте марка ,модел,цена комплект или поотделно е по -добре да се търси.Благодаря за вниманието!
                    Струговите държачи работят със стандартни ISO пластини от всяка марка.Когато си купуваш държачи внимавай с това дали са за позитивни или негативни пластини.Позитивните са с няколко еазлични ъгъла:5градуса,7градуса.15градуса е силно позитивна пластина.Не е стабилно да монтираш позитивна пластина на негативен държач.Най-удачна от новите видове пластини е WNMG - негативна,с 6 режещи ръба,синтерована,притежава стружкочупеща геометрия(при струговане на сив чугун не ти е нужна Стр.Чуп.геометрия).Добре е да се знае и за какъв материал е пластината-сортът пластина за стомана(р10,р20,р30) може да работи в чугун,но е зле при неръждаемата стомана например.Всяка една по-сериозна фирма дава пълна каталожна информация за продуктите си-ето пример:
                    http://www.waltertools.blaetterkatalog.de/gc2012/en/
                    на стр А6 може да видиш как се разпознава пластината.

                    Коментар


                    • От: Как се нарязват резби на струг

                      Ето какво ми се наложи да правя наскоро.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1000341.jpg
Прегледи:1
Размер:131.9 КБ
ID:5497908Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1000343.jpg
Прегледи:1
Размер:137.3 КБ
ID:5497909Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1000344.jpg
Прегледи:1
Размер:140.5 КБ
ID:5497910Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1000348.jpg
Прегледи:1
Размер:151.9 КБ
ID:5497911Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1000349.jpg
Прегледи:1
Размер:141.2 КБ
ID:5497912Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1000351.jpg
Прегледи:1
Размер:144.9 КБ
ID:5497913Колегата sek.1 беше описал тази операция в темата,но едно е само да прочетеш друго е да го направиш на яве.В часовете по студена обработка на металите само ни го нахвърляха набързо начина за центроване,но не сме го прилагали на практика. Първото което направих/него го няма на снимка/ беше да центровам въртящия център по точно тялото на центъра спрямо универсала и другото се вижда как стана от снимките.Резултата беше много добър.Само да поясня нещо.Снимките бяха направени след като беше обработен детайла и показанията на индикатора се разминават от началните защото бях отпуснал вече люнета.

                      Коментар


                      • От: Как се нарязват резби на струг

                        Добре си се справил ! По някога практиката се разминава значително с теорията . При центроването на неподвижен люнет единствените сигурни начини да разбереш къде си е с центъра и контролна стружка . Най точното е контролна стружка ако ножа я изкара без да остави нищо в средата значи си се справил добре . На времето се учеше и това сега даже и не го споменават . Наскоро ми попаднаха едни карти за професионално обучение на различни специалности в машиностроенето които ги правих преди доста години ама нищо не стана та сега с тях си паля печката на вилата .
                        Последно редактирано от sek.1; 01-07-13, 04:38.
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: Как се нарязват резби на струг

                          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                          Добре си се справил ! На времето се учеше и това сега даже и не го споменават . Наскоро ми попаднаха едни карти за професионално обучение на различни специалности в машиностроенето които ги правих преди доста години ама нищо не стана та сега с тях си паля печката на вилата .
                          Благодаря колега.
                          Сега кого да учиш като няма интерес към тези професии.При тях ръцете са маслени,дрехите цапани и все в този дух неща.
                          Чак когато на всички им писне от евтини китайски боклуци ще се сетят,че сме имали и родно производство,но ще бъде след дъжд качулка.

                          Коментар


                          • От: Как се нарязват резби на струг

                            Ножа е рапиден. т.е. от рапидна стомана-самозакаляваща. В зависимост от нуждите, той се изковава на огнището.

                            Коментар


                            • От: Как се нарязват резби на струг

                              Имам проблем. Помагайте.
                              Вчера ми падна патронника от бормашината. Извади се морза. До сега винаги ваденето на тия конуси ми е било проблем. Вчера изпадна както си пробивах едни дупки 18мм.
                              Бярно, че бургията не беше баш права, детайла се клатушкаше по трупчето, ама не съм натискал или тормозил машинката. 10 пъти се опитвах да го набия, посоката на перото за избиване гледах да е по дупката. Изпилих на шмиргел края на конуса, да не подпира някъде.
                              Не стана.
                              Блъскам го вътре и при допира на свредлото до материала пак изпада и започва да превърта в морза.
                              Е за тази бормашина говоря. Нищо няма разбито. Практически нова я взех. При мен е пробила 100-тина дупки.
                              Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                              Към модераторите-А изтрийте го сега.
                              Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                              Коментар


                              • От: Как се нарязват резби на струг

                                Не съм имал такъв случай да ми пада морза от шпиндела но патронник от оста ми се е случвало . На времето в стария завод старите майстори слагаха на оста малко масло и карборунд (шмиргелов прах) .
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X