Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се нарязват резби на струг

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се нарязват резби на струг

    За всеки модел пластина си има държател . То и няма как да стане с един държател като всичките пластини са с различни форми .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Как се нарязват резби на струг

      Пластините са няколко типа. Триъгълни, ромб, успоредник. За един модел пластина има няколко ножодържача, които могат да са от различни производители. Големите ножове за външно обстъргване са на достъпна цена, но малките за разстъргване на отвори са доста скъпички. Това е така поради факта че трябва да са тънки и дълги и същевременно с висока здравина. Ако си намериш отнякъде държач, след това пластини лесно ще си намериш. Аз доста пластини си накупих от битака, някой са в кутиика с надпис за какво са. Други са насипни с неясно качество. Доволен съм за сега предвид факта че се чупят при мене по една две пластини всеки месец. Една пластина преди няколко дена, след дълго ползване, с остър връх прегря, макар че ползвам охлаждаща тезност и скоростта гледам да е в диапазона 20-25м/мин по таблицата. Леко само бутнах върха и той се разтроши. Препоръчвам ти да си намериш нещо по евтино за начало.

      Коментар


      • От: Как се нарязват резби на струг

        Днес поразпитах на работата и един колега ми подари ножоържач кнукс и пластини за него за външно престъргване само ме помоли да измеря точно височината на центъра за да фрезова ножодържача понеже е 20х20 и не ми върши работа,а иска да го намали точно за да не подлагам пластини.Каза ,че кнукс били качествени пък ще видим.

        Коментар


        • От: Как се нарязват резби на струг

          Държателя тип Кнукс е немски от преди втората световна . За мене това е най удачния държател аз работя с такъв от поне 20 години имам и поне още 20 различни други държатели но като кнукса няма .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: Как се нарязват резби на струг

            Имам един стар c11a струг но аз съм имам една книга за него, както и таблица на протектора. Ако някой може да помогне, моля отговор.


            I have an old c11a lathe but I dont have a book for it and the tread table. If somebody can help please answer.

            Коментар


            • От: Как се нарязват резби на струг

              Can you please make a photo of the lathe and post it somewhere? I have thread table for C11MT lathe and I suspect it can be similar, if not absolutely same as yours.

              Може ли да направиш снимка на струга и да я качиш някъде? Имам таблица с резби за струг C11MT и подозирам че може да е подобна или същата като твоята.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Как се нарязват резби на струг

                С 11 А е струга на sparow той може да снима неговата . Предполагам че колегата говори за стария модел
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: Как се нарязват резби на струг

                  Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                  Предполагам че колегата говори за стария модел
                  Въпроса е има ли разлики в таблицата с резбите между стария и новия модел. Щото си мисля че може и да няма. Външно и скоростната и подавателната кутия изглеждат еднакви, поне по отношение на ръчки и положението им.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Как се нарязват резби на струг

                    Някои имат разлики . Трябва да се сверят броя на зъбите на колелата на лирата .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Как се нарязват резби на струг

                      Ако това е таблицата, измислете как да си я вземете. Колегата sparow си беше заплюл едната, но не се обажда повече. Двете са еднакви и са от С11, пък от тук натам не знам.
                      Прикачени файлове
                      При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                      Коментар


                      • От: Как се нарязват резби на струг

                        Можеш ли да я сравниш с тая:
                        http://www.offroad-bulgaria.com/show...33#post1220833

                        Ако са еднакви, направо ще му я пратя както си е в PDF.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Как се нарязват резби на струг

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          Можеш ли да я сравниш с тая:
                          http://www.offroad-bulgaria.com/show...33#post1220833

                          Ако са еднакви, направо ще му я пратя както си е в PDF.
                          Твоята таблица е тунингова Да се похваля дойдоха ми новите челюсти от Румбата имам си и ново ъгломерче .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0001.jpg
Прегледи:1
Размер:116.5 КБ
ID:5458365Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0002.jpg
Прегледи:1
Размер:126.0 КБ
ID:5458364
                          Последно редактирано от sek.1; 04-03-13, 18:54.
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Как се нарязват резби на струг

                            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                            Твоята таблица е тунингова
                            Таблицата - да (благодаря отново за което), но съдържанието си е оригиналното.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Как се нарязват резби на струг

                              Ето ги челюстите качени на универсала и още девствени . Бях забравил колко приятно се работи с нови челюсти .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0005.jpg
Прегледи:1
Размер:169.7 КБ
ID:5459719
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: Как се нарязват резби на струг

                                Много добре изглеждат челюстите. Да служат дълги години ти пожелавам.
                                Искам да попитам за сглобка на лагери. Направих си един вал 30,05мм на лагерните шийки и 61,95 на гривната в лагерното тяло. Първо бях направиледната гривна 62,00мм но като сложих вала с лагера и леко превърташе по външната гривна. Хвърлих я тази черупка и си направих двете на 61,95. Няма превъртане, но не може да се завърти вала свободно за дълго време. Вала работи на 5000 об. Лагерите са ми 6206. То и самите лагери още като ги взех ми се стори че се въртят малко стегнато, но снеска след 10-тина мин работа вала загря. Дали има лагери с по-голяма хлабина и как точно да ги търся.
                                В началото като мерих лагерните легла го правих със стари лагери. Двете лагерни тела съм ги заварил на една обща тръба. При пробата със старите лагери се въртеше осезаемо по-леко, но може това да се дължи и на самото износване. Дали мога да намеря по-хлабави лагери с които да си реша проблема? Днеска смъкнах вала на струга с една шкурка му направих нещо като шлайфане. Сега шииките станаха 30,03мм , но като го качих на лагерите никаква промяна. Вече няма как да разстъргвам лагерните черупки. С микрометъра като мерих външните гривни на лагерите ми даде 61,92мм и 91,94мм. Незнам какво да направя, страх ме е да не стане бела със затягане при прекомерно нагряване. Лагерите не работят в масло и няма как да се предвиди охлаждане. Вече съжалявам че се захванах с тази машина.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X