Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се нарязват резби на струг

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се нарязват резби на струг

    Лесно . Въртиш малкия супорт на нужните ти градуси и подаваш с малкия нониус .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Как се нарязват резби на струг

      Ето го как седи държатела стегнат на ножодържача .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0166.jpg
Прегледи:1
Размер:145.8 КБ
ID:5444361
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: Как се нарязват резби на струг

        Първоначално публикуван от v.kostov Преглед на мнение
        Не е точно по темата, но да попитам как се нарязва вътрешен конус, става въпрос за шайба с два клиновидни ремъка на която трябва да бъде разстърган отвора за ремъка на по-голям размер.
        Верроятни искаш да кажеш, отвора за вала?

        sek.1,
        А да те питам, като гледам този държач, се присетих за един друг. За плоска пластина за рязане, сещаш лисе какво имам предвид. Ползвате ли такива, попадал ми е и е много удобно, отпада нуждата от непрекъснатото заточване и похабяване на големи кобалтови ножове. Да не говорим че има и такива пластини със сменяем видиев връх. Дали се намират и тук? Разбира се, това е оправдано само при професионална работа.
        Прикачени файлове

        Коментар


        • От: Как се нарязват резби на струг

          Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
          sek.1,
          А да те питам, като гледам този държач, се присетих за един друг. За плоска пластина за рязане, сещаш лисе какво имам предвид. Ползвате ли такива, попадал ми е и е много удобно, отпада нуждата от непрекъснатото заточване и похабяване на големи кобалтови ножове. Да не говорим че има и такива пластини със сменяем видиев връх. Дали се намират и тук? Разбира се, това е оправдано само при професионална работа.
          Не само че има, ами още като си взех машините ме открехна и аз да си взема.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Как се нарязват резби на струг

            здравеите мн добре е станал държача но има и оринални такива за малки кобалти с различен размер 10х10мм 12х12мм или инчови.Даже самия държач е с различен ъгъл на главата кудето се захваща кобалта. предимството им е че се ползват мн малки парчета които иначе трябва да се хвърлят. По въпроса за сменямите лири да ви кажа че от повече от10 години по корабите не съм виждал по удобен струг от Ц 10 Ц11 а да не говорим за модела с конусния линиал. А сме имали какви ли не модели наи често Шведски и на почти всички за минаване от мм към инчова стъпка се сменят лирите.А може и да съм пристрастен че съм израснал покраи наще фрези и стругове

            Коментар


            • От: Как се нарязват резби на струг

              Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
              Верроятни искаш да кажеш, отвора за вала?

              sek.1,
              А да те питам, като гледам този държач, се присетих за един друг. За плоска пластина за рязане, сещаш лисе какво имам предвид. Ползвате ли такива, попадал ми е и е много удобно, отпада нуждата от непрекъснатото заточване и похабяване на големи кобалтови ножове. Да не говорим че има и такива пластини със сменяем видиев връх. Дали се намират и тук? Разбира се, това е оправдано само при професионална работа.
              Ето ти го моя има го и по нагоре в темата . Миналата седмица направих един такъв за един колега че все ми дрънчеше моя . Кобалтовата пластина струва от 3 до 5 лева на битака държача 15 - 20 лева . На времето ги правех серийно .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM3277.jpg
Прегледи:4
Размер:117.9 КБ
ID:5444415
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Как се нарязват резби на струг

                При нас в Русе на битака има един чичка и ми обяви цена за по-дълга пластина 15лв и за по-късичка 10лв. Викам му много са тези пари. И на магазина са толкова. А тоя почна да ми говори че и тои от магазина ги купувал и не можел да ги даде по-евтино. Отказахсе. Иначе квадратни заготовки си купих по 2лв над 20 парчета с различно сечение от един дядка и доста сменяеми пластини за по 1-2лв.

                Коментар


                • От: Как се нарязват резби на струг

                  Здравейте колеги, предполагам ще ви изненадам ако кажа че съм на 16 год. И имам голямо желание да се занимавам с стругарска дейност Дядо ми беше стругар дълги години, но поради здравословни причини човека не работи на струга от 6-7 години и няма възможност да стои край мен и да ми показва това онова - затова се уча сам на машината която имаме С-5 понеже някои път ми се налага да стръгна нещо просто и дребно и така по-малко и почнах да се усъвършенствам, обаче сега съм се навил да се науча да правя и резби, но по табелите трудно се разчита вече какво пише ... Прочел съм доста имам понятие горе/долу от темата ми станаха ясни доста неща. Намерих на едно място документация за С-5 обаче на посочения линк няма нищо. Ако може някой колега който разполага с тази сканирана документация да ми я прати или качи наново ще съм му много благодарен, ако ми дадете някои съвети свързани с заточването на ножовете и други.

                  Коментар


                  • От: Как се нарязват резби на струг

                    Една от първите теми е за техническа документация ,там има за ц5 и няколко книги за стругарство които ще са ти от полза.Добре че колегите са качили тази документация ,че иначе нема намиране .
                    Винаги се оглеждайте наляво и надясно , когато пресичате на червено.

                    Коментар


                    • От: Как се нарязват резби на струг

                      Първоначално публикуван от sapiora1 Преглед на мнение
                      Здравейте колеги, предполагам ще ви изненадам ако кажа че съм на 16 год. И имам голямо желание да се занимавам с стругарска дейност Дядо ми беше стругар дълги години, но поради здравословни причини човека не работи на струга от 6-7 години и няма възможност да стои край мен и да ми показва това онова - затова се уча сам на машината която имаме С-5 понеже някои път ми се налага да стръгна нещо просто и дребно и така по-малко и почнах да се усъвършенствам, обаче сега съм се навил да се науча да правя и резби, но по табелите трудно се разчита вече какво пише ... Прочел съм доста имам понятие горе/долу от темата ми станаха ясни доста неща. Намерих на едно място документация за С-5 обаче на посочения линк няма нищо. Ако може някой колега който разполага с тази сканирана документация да ми я прати или качи наново ще съм му много благодарен, ако ми дадете някои съвети свързани с заточването на ножовете и други.
                      Напиши от кой град си, за да можем да се ориентитаме. В случай, че си от Русе, с радост бих ти помогнал с каквото мога.
                      [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

                      Коментар


                      • От: Как се нарязват резби на струг

                        От едно село край Бяла Слатина далече е от Русе ... ;s

                        Коментар


                        • От: Как се нарязват резби на струг

                          Първоначално публикуван от dizela_88 Преглед на мнение
                          Една от първите теми е за техническа документация ,там има за ц5 и няколко книги за стругарство които ще са ти от полза.Добре че колегите са качили тази документация ,че иначе нема намиране .
                          Знам я темата прочел съм я цялата обаче линка към документацията на Ц5 не работи ;x

                          Коментар


                          • От: Как се нарязват резби на струг

                            Здраво, колега!
                            Понеже и аз търсих доста време документация и добри хора от форума я споделиха с мен, на свой ред мисля, че е добре и аз да я споделя не само с теб а и с всеки който търси такава и не намира. Качил съм всичко което успях да намеря тук
                            http://hosting-bulgaria.net/files/docs/.
                            Поради невероятният хаос с линковете реших да я кача на място където няма как да изчезне(освен ако не нахълтат някакви **БОП структури). Скоро ще я категоризирам и подредя така, че да е по лесно да се търси. Под скоро не осначава утре или тази седмица. Ще отнеме известно време. Важното е знанията да се споделят и разширяват.

                            Коментар


                            • От: Как се нарязват резби на струг

                              Дай поща и ще ти ги пратя аз ги имам свалени.
                              Винаги се оглеждайте наляво и надясно , когато пресичате на червено.

                              Коментар


                              • От: Как се нарязват резби на струг

                                Здравейте,отново колеги!От доста време искам да си купя от ножовете със сменяеми пластини.Размера за моя струг е 16х16мм.В ,,Полимета,, продават някакви комплекти на сносна цена примерно 5 ножа за 80лв,на битака също продават някакви ножодържачи,пластини и тъй нататък.Въпроса ми е следния-стандартен размер ли са сменните пластини или за всяка марка пластини(от даден производител) си има съответен ножодържач, например не може пластина сандвик да се монтира на друг държач.(ясно е ,че за всяка операция има различна пластина/държач).Ако може разяснете и препоръчайте марка ,модел,цена комплект или поотделно е по -добре да се търси.Благодаря за вниманието!
                                Последно редактирано от sponch bob; 24-02-13, 19:42. Причина: дописване

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X