Страница 34 от 43 ПървиПърви ... 24303132333435363738 ... ПоследенПоследен
Резултати 661 до 680 от 854

Тема: Как се нарязват резби на струг

Място
    Русе
    Публикации
    1,514
    Точки (при гласуване)
    6

По подразбиране От: Как се нарязват резби на струг

Имам и със залепена пластина ножове за отрязване. Тях по 1-2 лв ги накупувах от битака, но гледам все с кобалтовите да работя. С залепените пластини не ми се получава хубав ряза. Винаги на по-ниски обороти с тях работя и все имам чувството че не са наточени както трябва. И наистина е мъка точенето им.
    Кобалтовия нож, както и да го заточа, винаги реже леко и на по-високи обороти. Няма вибрации.
    Аз не съм професионалист и за това не инвестирам пари в инструмент, който го имам, но с компромисно качество.
    Спор няма че 65лв са малко в някой случай. Имаха един модел на мястото на кобалтовата пластина се слага от стомана и на върха и се закрепва сменяема пластина. Естествено цената беше друга (мисля че около 120лв) На мястото на пластиата за отрязване, може да се сложи пластина за резба. Имат хората всичко, но работа нямаме за да изкараме за инструмантите.

Място
    Елин Пелин
    Публикации
    511
    Точки (при гласуване)
    3

Цитат Мнение на sparkybg Преглед на публикациите
    Българския нож се точи ужасно трудно обаче. Не знам с каква пластина е, но факт.
    А със какъв камък го заточваш?
    Изкуственият интелект е нищо на фона на естествената глупост.
    0878 521 831 Боев-Емил Боев

sparkybg е офлайн
    Спартак Тимчев
    Старши участник | ОС || СзО || +ПЛ || ТП || ДВиП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    24,694
    Точки (при гласуване)
    47

Зелен, дето си е за твърдосплавни пластини. Губя по половин час сигурно. Пързаля се отгоре все едно е мазан с грес.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

Място
    София
    Публикации
    9,109
    Точки (при гласуване)
    22

Първо, за да стане читаво желязото не е кво да е желязо
    На времето ги правех от Ст 45. Сега ги има по 15 - 20 лева . Пластините са 3 - 5 лева . Миналата година направих последните два за колеги да не ми дрънчат моя .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

sparkybg е офлайн
    Спартак Тимчев
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    24,694
    Точки (при гласуване)
    47

Цитат Мнение на sek.1 Преглед на публикациите
    На времето ги правех от Ст 45. Сега ги има по 15 - 20 лева . Пластините са 3 - 5 лева . Миналата година направих последните два за колеги да не ми дрънчат моя .
    Щом казваш, явно за такъв нож става. Ама ми е чудно, няма ли да се изяде от натиска в предния си край и да започне да охлабва?
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

sparkybg е офлайн
    Спартак Тимчев
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    24,694
    Точки (при гласуване)
    47

Относно рязането и каналите - ей такова искам аз:
    120548.jpg

...ама няма да ме огрее скоро. Повече от 100 кинта не давам, а по ebay и други подобни магазини - няма на такава цена.

Иначе днес от швабско ми пристигна това:
    SNK1209814C_0.jpg

Утре ще се сдобия с пластини. С малко късмет ще се сдобия и с ляв, макар и на друга фирма (indexa-seiki).
    Последно редактиран от sparkybg ; 30-09-13 в 23:33

Публикации
    23
    Точки (при гласуване)
    0

Най-лесно твърдосплавна пластина се заточва на диамантена шайба, по възможност на бакелитова основа.

Място
    София
    Публикации
    9,109
    Точки (при гласуване)
    22

Щом казваш, явно за такъв нож става. Ама ми е чудно, няма ли да се изяде от натиска в предния си край и да започне да охлабва?
    То усилията се разпределят по цялата дължина на пластината .

sparkybg е офлайн
    Спартак Тимчев
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    24,694
    Точки (при гласуване)
    47

Цитат Мнение на sek.1 Преглед на публикациите
    То усилията се разпределят по цялата дължина на пластината .
    Ааа, тук не съм съгласен. Усилието от натиска на детайла в ножа си стои в предната част на държача. Отделно има и усилия на усукване, дето пак са предимно отпред.

Но щом си го пробвал и работи - явно и ст45 е достатъчна.

Място
    София
    Публикации
    1,366
    Точки (при гласуване)
    11

Усилието е най-голямо в предната част на държача....иначе се разпределя по цялата дължина на държача...затихващо...с функция ор 3-та степен примерно.

sparkybg е офлайн
    Спартак Тимчев
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    24,694
    Точки (при гласуване)
    47

Цитат Мнение на Andrei Преглед на публикациите
    Усилието е най-голямо в предната част на държача....иначе се разпределя по цялата дължина на държача...затихващо...с функция ор 3-та степен примерно.
    Тъй де.

Място
    Русе
    Публикации
    1,514
    Точки (при гласуване)
    6

Днеска си направих подобен плашкодържач. Само че движещия се водач е от дебелостенна тръба с външен размер Ф60 и вътрешен Ф32. Опашката си я направих да е плътна, понеже седлото ми е с МК3. Направляващата част е Ф35. Тръбата ще и пробия канал, като в двете страни ще оставя по малко метал за да не се разтвори.
    Тези дни ще довърша плъзгащата маса за да мога на бормашината да разпробия отвора, като на вреза. Само че с бормашината не е удобно да се ползва странично рязане, а само във вертикана посона. Лагерите са много слаби и се получава биене. Надявам се утре да си взема фотоапарата и да кача снимки на плашкодържача.

Място
    София
    Публикации
    9,109
    Точки (при гласуване)
    22

Цитат Мнение на dimich87 Преглед на публикациите
    Днеска си направих подобен плашкодържач. Само че движещия се водач е от дебелостенна тръба с външен размер Ф60 и вътрешен Ф32. Опашката си я направих да е плътна, понеже седлото ми е с МК3. Направляващата част е Ф35. Тръбата ще и пробия канал, като в двете страни ще оставя по малко метал за да не се разтвори.
    Тези дни ще довърша плъзгащата маса за да мога на бормашината да разпробия отвора, като на вреза. Само че с бормашината не е удобно да се ползва странично рязане, а само във вертикана посона. Лагерите са много слаби и се получава биене. Надявам се утре да си взема фотоапарата и да кача снимки на плашкодържача.
    Аз за това поствам снимки на всичко което от собствен опит съм направил и съм видял от колеги . Нищо не крия от това което знам и мога защото и на времето като начинаещ старите колеги така се отнасяха с мен . Защо да откриваш топлата по няколко пъти ? Днес ходих до битака такъв нож с кобалтова пластина с 1 брой пластина е 20 лева една пластина е 6 лева . При човека от визитката може и по евтини да има поне пластини .

Място
    Русе
    Публикации
    1,514
    Точки (при гласуване)
    6

И аз не крия нищо, но просто като съм сам, няма кой да снима. А аз като се омажа и ми "става хубаво да снимам с апарата". Обикновенно правя някоя снимка след като е завършено всичко. А като се пише нещо без снимков материал е за хората, които си нямат и понятие е неразбираемо. Понякога постове от непрофесионалист, като мене, могат да останат неразбираеми и за хора, които си имат понятие.
    За това се извинявам че не съм качил снимки.

Място
    София
    Публикации
    2,652
    Точки (при гласуване)
    15

Цитат Мнение на pencotk Преглед на публикациите
    Най-лесно твърдосплавна пластина се заточва на диамантена шайба, по възможност на бакелитова основа.
    Каква е причината основата да трябва да е бакелитова?
    Компютрите са създадени, за решаване на проблеми, които не са съществували преди появата на компютрите...

Място
    София
    Публикации
    9,109
    Точки (при гласуване)
    22

То с бакелитови основи не съм виждал да се продават от поне 10 - 15 години .
    Цитат Мнение на dimich87 Преглед на публикациите
    И аз не крия нищо, но просто като съм сам, няма кой да снима. А аз като се омажа и ми "става хубаво да снимам с апарата". Обикновенно правя някоя снимка след като е завършено всичко. А като се пише нещо без снимков материал е за хората, които си нямат и понятие е неразбираемо. Понякога постове от непрофесионалист, като мене, могат да останат неразбираеми и за хора, които си имат понятие.
    За това се извинявам че не съм качил снимки.
    Аз имах късмета на времето в стария завод да попадна на стари майстори стругари ; фрезисти ; шлайфисти все машиностроители от преди девети септември . Хората имаха търпението да ни учат на тия тежки занаяти за което съм им безкрайно благодарен и често си ги спомням въпреки че повечето от тях вече не са на тоя свят . От тях си пазя като скъпи спомени някои специфични инструменти .
    Последно редактиран от sek.1 ; 05-10-13 в 21:07

Място
    София
    Публикации
    117
    Точки (при гласуване)
    2

"То с бакелитови основи не съм виждал да се продават от поне 10 - 15 години ." -цитат
    Има ги на битака в Малашевци .Както ги уцелиш-на различни цени от 15 до към 50лв.Много са практични за заточватето на нажове с твъдосплавни пластини и за дозаточване (заглаждане )на кобалтови ножове.Аз ползувам три такива на моят шмиргел ,като двете са от 2001-2002г слагани.Когато се ползуват разумно без излишен натиск са много дълговечни.Бях качвал в форума снимка на шмиргелчето някъде ,но не помня къде....Затовва ето една снимчица. На шмиргела имам и камък за свредла и кобалт
    :Снимка0091.jpg
    Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!

Място
    София
    Публикации
    117
    Точки (при гласуване)
    2

А по повод флашкодържача в задното седло - той може да е и без направляващ канал. Моят го ползувам от 87г. без проблем.Задното седло не го застопорявам и резбата си изтегля флашкодържача заедно със седлото , като паралелите водещи задното седло са смазани обилно с масло.От 6мм нагоре не съм имал проблем , а малките диаметри 4-5 им помагам малко. 2-3 мм само на ръка с ръчният флашкодържач.Моят е от стар въртящ се център -морз 5 .Направил съм си и държач за метчици до 16мм , а по големите се застопоряват в една от вложките на която има стопериМ8 четиристранно.
    Снимка0119.jpgСнимка0120.jpg
    Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!

Място
    София
    Публикации
    2,652
    Точки (при гласуване)
    15

Цитат Мнение на pgv64 Преглед на публикациите
    "То с бакелитови основи не съм виждал да се продават от поне 10 - 15 години ." -цитат
    Има ги на битака в Малашевци .Както ги уцелиш-на различни цени от 15 до към 50лв.Много са практични за заточватето на нажове с твъдосплавни пластини и за дозаточване (заглаждане )на кобалтови ножове.Аз ползувам три такива на моят шмиргел ,като двете са от 2001-2002г слагани.Когато се ползуват разумно без излишен натиск са много дълговечни.Бях качвал в форума снимка на шмиргелчето някъде ,но не помня къде....Затовва ето една снимчица. На шмиргела имам и камък за свредла и кобалт...
    Пак не става ясно - каква е причината основата да е от текстолит или бакелит ?
    Това къде се продават не представлява интерес. Не е космическа наука да се издяла нещо подобно...
    Компютрите са създадени, за решаване на проблеми, които не са съществували преди появата на компютрите...

Място
    София
    Публикации
    117
    Точки (при гласуване)
    2

Не знам защо едните са със свързващо вещество бакелит и смола а другите с бронз(месинг) но тези с бакелит или нещо такова работят по добре -заточват по добре видиите, другите с месинг се пързалят малко.Може би те са за обработка на камъни и стъкло. Според мен това е нещото - в зависимост какво ще обработват диамантините се определя свързващото вещество.Тъща ми беше стъклодув(Майстор на лаболаторна стъклария) и всичките шайби с които режеше тръбите стъкло, бяха със свързващо в/во месинг.

Страница 34 от 43 ПървиПърви ... 24303132333435363738 ... ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Резби
    От onufriz във форум JEEP
    Отговори: 11
    Последно мнение: 21-12-13, 19:06
  2. За струг С8М
    От kreizimax във форум Инструменти и обработка на детайли
    Отговори: 1
    Последно мнение: 05-05-11, 18:10
  3. Правотоков електрожен, аргон и резак
    От sparkybg във форум Заваряване - технологии, прибори и сведения