Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се нарязват резби на струг

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се нарязват резби на струг

    Търся да закупя алуминиевата таблицата за резбите и подаванията,като тази публикувана от колегата Бочо 64.Между другото имам за продажба или размяна шпиндел,двуделната гайка/нова/и др.от стария модел С8. Поздрави.

    Коментар


    • От: Как се нарязват резби на струг

      Техническа литература и документация, намерих я благодаря приятел.

      Коментар


      • От: Как се нарязват резби на струг

        Да посвестим темата с един проблемен възел от струговете . Съединителя той е метален многодисков тип сигма с маслено охлаждане . Състои се от два пакета метални дискове изработени от стомана 65 Г и термообработени . Закачени са на една ос и осигуряват предаването на въртеливото движение в двете посоки от скоростната кутия на шпиндела . Дисковете през един са подвижни на вала и неподвижни в касетата и обратното . Между дисковете има пружинни шайби които осигуряват разделянето на дисковете при изключване на съединителя . Съединителя се управлява посредством муфата между двата пакета в средно положение е изключен ляво и дясно включва определената посока на въртене . Законтрянето се осъществява посредством съчмен сепаратор . И двата пакета имат гайки за регулиране на износването в определени граници . Когато минем тези граници муфата излиза в някоя от посоките повече от допустимото и съчмите изпадат тогава подмяната на съединителя с нов вече е неизбежно . Ако хванем този момент на време можем да изстискаме още живот като му добавим още една двойка дискове . Обикновено при прегряване първо се отвръщат пружинните шайби и дисковете на пакета остават зацепени въпреки че муфата е изключена тогава шпиндела просто не спира а при обръщане на посоката поради повишеното триене съединителя буквално се пали и от кутията започва да пуши на изгоряло масло на едната снимка се вижда шайба в нормално положение и отвърната такава . За българските стругове има 3 вида съединители в зависимост от натоварването като единя е малък и се монтира само на С8 най големия е за С 13 и един среден модел който се монтира на С 10/11 и СУ 400/500 Принципно при нормална работа без стругарски екстремизъм този възел издържа много дълго но рано или късно се износва .
        Прикачени файлове
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: Как се нарязват резби на струг

          Обикновено белите никога не стават само по една вървят заедно по няколко . Един ден ме нямаше и ето го резултата един колега ми наряза резба в челюстите на универсала . Все си мислех че тая процедура престъргване на челюсти ще я избегна през тоя ми живот ама не ми се размина винаги съм сменял челюстите като се износят или целия универсал Мога да сменя универсала само че имам български а този е чешки ТОЗ от едно време . Сега следващата операция е качване на шлайфа за корекция на страничните ъгли за да се събират челюстите до нула и прорязване на каналчетата . На някой ако му се намират челюсти за чешки универсал да свирка . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0059.jpg
Прегледи:1
Размер:141.7 КБ
ID:5434265Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0061.jpg
Прегледи:1
Размер:143.9 КБ
ID:5434267Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0060.jpg
Прегледи:1
Размер:150.8 КБ
ID:5434266
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: Как се нарязват резби на струг

            За TOS мисля че има и налични нови челюсти. Поне като си купувах моя универсал имаше.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Как се нарязват резби на струг

              Има обадих му се на Румен . Те и тези станаха по добре от колкото бяха преди ако остане време днес ще пусна шлайфа .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Как се нарязват резби на струг

                Какви пари излиза комплекта за ТОS?Аз като взех моя(ползван)беше със три коплекта меки,необработени(обаче някой идиот ги е стягал зверски и зъбите към спиралата са станали правоъгълни и са неизползваеми),обратни и прави,които са скъсени и понякога не им стига дължината,инак цепи 0,01.
                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                Коментар


                • От: Как се нарязват резби на струг

                  Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                  Какви пари излиза комплекта за ТОS?Аз като взех моя(ползван)беше със три коплекта меки,необработени(обаче някой идиот ги е стягал зверски и зъбите към спиралата са станали правоъгълни и са неизползваеми),обратни и прави,които са скъсени и понякога не им стига дължината,инак цепи 0,01.
                  Звънни на Румен и го питай: http://www.offroad-bulgaria.com/member.php?u=6993
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Как се нарязват резби на струг

                    Дай на лични телефон,че нещо не го виждам на линка!
                    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                    Коментар


                    • От: Как се нарязват резби на струг

                      За момента проблема е решен . Успях да докарам 0.02 мм измерени с първото ми попаднало парче що годе гладко желязо . С шлайфано ще е и по малко . Корегирах малко страничните ъгли и сега патронника си хваща спокойно 5 мм . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0063.jpg
Прегледи:1
Размер:180.3 КБ
ID:5435279Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0064.jpg
Прегледи:1
Размер:177.5 КБ
ID:5435280Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0066.jpg
Прегледи:1
Размер:153.5 КБ
ID:5435281Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0079.jpg
Прегледи:1
Размер:173.7 КБ
ID:5435282
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Как се нарязват резби на струг

                        Ей-такова приспособление за диска не съм се сетил да си направя. А то може и тънка фрезичка да побере.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Как се нарязват резби на струг

                          Това го има някъде назад в темата . По принцип е за отрязване на профила на кобалтови отрезни ножове но аз работя с кобалтова пластина 3 мм на държател и го ползвам за много други неща . Тънките циркулярни дискове за фреза са много капризни чупят се лесно и гледам като ми го позволява детайла да го разцепвам с абразивен диск на струга . Много по бързо и лесно става .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Как се нарязват резби на струг

                            Най-лесно каналите на челюстите стават със нож за вътрешна резба,разстояние между каналите 8мм и подаване(дълбочина) 2мм,със диска,поради износване дълбочините няма как да са еднакви,пък и няма защо.
                            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                            Коментар


                            • От: Как се нарязват резби на струг

                              На моите между първия и втория канал разстоянието е малко по голямо . Нарязал съм ги на местата където си бяха оригинално . Върху метала след престъргването имаше ясни следи къде са били . Преди мене с този универсал е работил някой който си разбира от занаята и отпред челюстите са застъргани като меки без да ги отвръщат което е много удобно защото като трябва да хванеш и застържеш примерно някоя шайба не си късаш червата да сменяш универсалите . Вече като ми трябва нещо много точно си качвам универсала с меките челюсти .
                              Последно редактирано от sek.1; 14-12-12, 06:52.
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: Как се нарязват резби на струг

                                Да се върнем към образователния характер на темата . Обработка на детайл позициониран между два центъра и осигурен срещу превъртане със стругарско "сърце" . Теорията казва че това е най точния начин за базиране детайл на струг практиката го потвърждава . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0083.jpg
Прегледи:1
Размер:173.5 КБ
ID:5435345Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0090.jpg
Прегледи:1
Размер:181.1 КБ
ID:5435346
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X