Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се нарязват резби на струг

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Как се нарязват резби на струг

    Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
    На каква машина работиш,и може ли да правиш с ножа?
    Работил съм на C8 и С10 , с ножа не съм пробвал ...
    Сега се учим да работим на струг с ЦПУ СП 161 ...(там е още по лесно...стига да знаеш програмирането )

    Коментар


    • #32
      До: Как се нарязват резби на струг

      Имаш ли снимка на тоя струг,макар че кефа е друг при ръчната изработка.

      Коментар


      • #33
        До: Как се нарязват резби на струг

        Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
        На тоя струг съединитела е скапан и освен това е неудобен за работа,аз съм доста висок ,и трябва да стоя приведен..
        На нащо СУ 582 на някой някога му е писнало да се навежда и е удължил лоста и да си знаеш когато ти се наложи да заваряваш особено с електрожен по металорежеща машина винаги откачай заземителната връзка защото в повечето случаи прегаря и масата максимално близко до заваряваното място. До тук добре изяснихме нарязването на резби когато машината е с механичен съединител ами ако тя е с електрически? На някои машини включително и една модификация на български СУ 400 целия агрегат механичен съединител е заменен от още един контактор в таблото и един електрически ключ реверсират посредством обръщане на фазите. Така е включително и на моя северно корейски струг. Предимствата на това решение са че с машината се работи много леко (съединителя е лостче няма и 10 сантиметра) и има един износващ се механизъм по малко. Съединителя е малкото лостче отдясно на супортната кутия голямия лост е превключватела на посоките на супорта. До тук добре но при нарязване на резби започват проблемите просто трябват малко по други навици не можеш много бързо да обърнеш хода защото защитата сработва и гори бушон (контакторите са бавни) трябва ти много добър усет към ключа да чукнеш за части от секундата обратния ход преди бушона да е изгорял двигателя спира универсала , връщаш до неутрално и реверсираш естествено нарязваш на много по ниски обороти 100-200 докато с механичния съединител работя в диапазона 300-500. Електрическото табло е отворено точно заради така изгорял бушон Да има случайно някой поназнайващ корейски че не си знам марката на струга
        Прикачени файлове
        Последно редактирано от sek.1; 01-01-10, 08:25.
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #34
          До: Как се нарязват резби на струг

          Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
          Имаш ли снимка на тоя струг,макар че кефа е друг при ръчната изработка.
          Ето колега снимките са от нета,но машината е същата.С управляваща система ЗИТ 500Т.


          Коментар


          • #35
            До: Как се нарязват резби на струг


            Корееца е марка КУСОН.

            Коментар


            • #36
              До: Как се нарязват резби на струг

              Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение

              Корееца е марка КУСОН.
              Колега имаш ли някаква документация за това корейско чудо.
              Питам съвсем сериозно,не се бъзикам.
              0осем9осем7шест0осем7едно
              Миро

              Коментар


              • #37
                До: Как се нарязват резби на струг

                Документи аз нямам.Питай Станьо струга е негов,тоя синия,а този дето качих се продава и утре ще звъня

                Коментар


                • #38
                  До: Как се нарязват резби на струг

                  Първоначално публикуван от bochkata Преглед на мнение
                  Колега имаш ли някаква документация за това корейско чудо.
                  Питам съвсем сериозно,не се бъзикам.
                  Никъква документация не ми е попадала а и на корейски как ще я четеме Историята на попадането на тези машини в българия е малко странна внасяни са на бартер за храна в периода 1980-1986 година този и един по голям модел долу горе колкото С 10. Основно са разпределяне по АПК и ТКЗСта. Този го взех преди десетина години от един полигон за борба с градушките почти чисто нов по него нямаше никъкви следи да е стъргал метал никъде нямаше и една стружка под него седеше една щайга с тефлонови детайли. Конструктивно е много добра машина дръпнатите са събрали в него конструктивни решения и елементи от цял свят. Инсталацията и двигателя са чешки универсала руски сменянето на оборотите и подаванията е като на американските мазането на кутиите е от немците. Ако нещо те интересува питай доста добре съм го разучил. Единственото което ми се е чупило по него е палцовия съединител (каре) на ел мотора там мотора се куплира на осем кръгли палеца с набити на тях гумени тампончета които обират ударите при пускането и реверсирането все пак мотора е 10 киловата. Оправих ги за половин час с остъргване на нови палчета и парчета гумен маркуч с подходящ размер. Ел двигателя е на шейна и се вади за секунди. Капаците отпред и отгоре съм ги свалял защото течеше масло .
                  Последно редактирано от sek.1; 01-01-10, 20:58.
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #39
                    До: Как се нарязват резби на струг

                    Тука в ТКЗС-то имаше такъв,само че китайски,бил е перфектна машина по думите на стругара дето е работил на него,в момента го издирвам къде се намира,.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Как се нарязват резби на струг

                      Корееца по горе се намира в с.Клисура и собственика му иска 5000лв аз не бих го зел,едно ,че ако се строши няма части за него,друго ,че за тия пари ще си купиш перфектна българска машина.Ако намерите до 1500лв,може,но иначе не.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Как се нарязват резби на струг

                        За да не се чупи ножа в края на резбата винаги я прерязвам предварително т.е с нож за рязане правя канал в края на резбата и така после ножа за резба си нарязва резбата до края без опасност да захване дебела стружка и да се счупи

                        Коментар


                        • #42
                          До: Как се нарязват резби на струг

                          Първоначално публикуван от iv75 Преглед на мнение
                          За да не се чупи ножа в края на резбата винаги я прерязвам предварително т.е с нож за рязане правя канал в края на резбата и така после ножа за резба си нарязва резбата до края без опасност да захване дебела стружка и да се счупи
                          Прерязването на резбата в задния и край се прави когато димаетъра зад нея е по голям и детайла трябва да се завие докрай иначе остава растояние половин нож . То и при нарязване с плашка го има но е по малко и за до го избегна съм шлайфал някои плашки които ползвам само за калиброване примахнал съм на шлайфа подвеждащата част и те нарязват до край.
                          Последно редактирано от Ясен; 05-01-10, 22:20.
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • #43
                            До: Как се нарязват резби на струг

                            Колегата го е обяснил ,това което мога да добавя е че широчината на канала се съобразява с това ножа да не удари в детайла когато завършваш резбата.Дълбочината се прави съобразно дълбочината на резбата

                            Коментар


                            • #44
                              До: Как се нарязват резби на струг

                              Първоначално публикуван от Радослав Райчев Преглед на мнение
                              Аз седло си намерих, ама това люнет не знам какво е.
                              Аз не съм професионалист и затова не ми е ясно, сигурно съм го виждал, а пък може и да съм ползвал ама имаето не му го знам.
                              Поради голямия зрителски и слушателски интерес от една съседна тема продъжавам общообразователния курс в тази . Лека полека стигаме до различните приспособления правещи работата на универсалния струг по ефективна и така люнетите. Люнетите биват два вида подвижен и неподвижен. Подвижния се закрепва с два болта към супорта и се движи с него предназначението му е посредством двете си регулируеми опори при престъргване или нарязване на резби на детайли с голяма дължина и относително малко сечение да не позволяват матеряла да отбива вследствие натиска на ножа. Защото при въпросното отбиване ножа сваля по малко матерял и по цялата дължина се получават произволни различни размери в зоните близо до центъра и универсала взима колкото трябва а към средата постепенно стружката намалява. Неподвижни люнети предназначението им е сходно само че се закрепват за паралелите на струга служат при обработка на тежки и дълги детайли да предотвратят "провисването" на детайла и когато се налага обработка в краищата на детайла където е невъзможно исползването на център в този случай детала се центрова с индикатор по трите подвижни опори и се обработва нужната ни повърхност. Естествено при работа с люнет се налага да работим на по ниски обороти обикновенно до към 100 .При по дългите стругове с дължина на междуцентровото растояние над 1500 мм завода производител дава в комплектацията два неподвижни люнета голям и малък. Триещата се част на опорите е изработена от графитен или фосфорен бронз и при работа се намазват с грес. Снимките които съм направил са схематични не съм центровал люнетите с точност. В най общи линий това е най простото възможно описание за което се сещам.
                              Прикачени файлове
                              Последно редактирано от sek.1; 25-01-10, 18:01.
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • #45
                                До: Как се нарязват резби на струг

                                Я аз да ви препитам машиностроителите от ТНТМто можете ли да познаете от къкъв метал са стружките ?
                                Прикачени файлове
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X