Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се нарязват резби на струг

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се нарязват резби на струг

    [QUOTE=DIMILIEV;1506589]
    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
    Я пак да поосвестим малко темата . Престъргване на гума . Става сравнително лесно трябва само подходящо заточен нож и веро.
    [ATTACH=CONFIG]319238[/ATTACH]
    [ATTACH=CONFIG]319242[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]319237[/ATTACH][/QUOTE Със финно наточен нож да, кобалт и без веро става, но ако се иска голяма гладкост,ако не се шлайфа после този детаил защото всички гумени валове за каландри и печатарски машини са шлайфани на м/у центрови шлайф, гума най добре и най точно се стърже като се замразява с течен азот, има го във всяка ветеринарна лечебница а и на много други места.
    Мога да го докарам на гладкост и само на струга без азот и други химий но няма смисъл просто детайлите не го изискват и е чиста загуба на време мое и на машината това са бандажни колела за кари . Машините работят в условия много далеч от предписаните от завода производител и на места успяват да ги направят квадратни по бързо от колкото аз успявам да насмогна с пресъргването .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Как се нарязват резби на струг

      Я гледайте с какво се уредих вчера.




      И такива лица ставт на струг.



      А ако някой ви каже, че С8 не замества фреза с делителна маса, не му вярвайте.
      Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
      Към модераторите-А изтрийте го сега.
      Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

      Коментар


      • От: Как се нарязват резби на струг

        Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
        А ако някой ви каже, че С8 не замества фреза с делителна маса, не му вярвайте.
        Е къде я делителната маса?

        Иначе, хитра постановка. Точно така да правя точно такова, не бих се сетил. После кво? Ще се фукаш с тръбогиб ли бре, хаймана?
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Как се нарязват резби на струг

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          ......После кво? Ще се фукаш с тръбогиб ли бре, хаймана?
          Да.
          Ще е точно 42, малко по-дълбок и малко по-малко радиус на завоя. За тЪрбета 42/3 ще пее.
          И една пресичка за ъгли съм замислил, ама нея после.



          Никой нищо не казва за ножетата.
          Кажете поне дали са добри.
          4.00-4.50лв. за връхче добра цена ли е?
          Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
          Към модераторите-А изтрийте го сега.
          Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

          Коментар


          • От: Как се нарязват резби на струг

            Ножетата са добри. Имам българско копие на квадратния (макар от снимката да не се вижда дали е със същите пластини като моя), а оригинала със сигурност е по-добър. При борщангата предполагам хавата е същата, но лично не съм опитвал такава. Мойта е ISCAR.

            Ако някоя събота сутрин се си в София, тичай на битака. Има 4-5 сергии с всякакви неща. Ама отивай с точно пари, и знаейки какво търсиш, че иначе е кофти. Твърдосплавни триъгълни пластини май бяха по левче - два, но са за друг държач. Предмимството им е че са по-икономични, понеже имат по 3 режещи ръба от всяка страна, вместо по 2, както е твоя. За твоя нож не вярвам да са по-скъпи.

            Пластини като за твоя от битака не съм купувал. Купувал съм от Румбата. Има поне 4-5 чишита (а вероятно и повече), за различни цели и различни метали. Ама и там отивай с точно пари. Аз все се заричам и все отивам с повече, които почти задължително похарчвам. Последния път беше борщангата и изчекнат мерителен уред за мерене през отвор.

            Една пластина (връх) изкарва много време. Ако и пуснеш и охлаждане - още повече. Аз откак имам струг все още работя с второто ръбче на първата пластина, която си взех от Румбата. Охлаждане нямам. А пластини съм си взел по няколко, дето сигурно ще завещая на сина, както е тръгнало.

            ПП: Как ще крепиш борщангата на ножодържача? На снимката не се вижда, ама има ли си фезована част на стеблото? Моята има от 3 страни, и си се закрепва като обикновен нож. Хипер доволен съм от инвестицията, между другото. Това е може би инструмента, който ми е решил най-много проблеми откак се бъзикам със струга.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Как се нарязват резби на струг

              Извинявам се за калпавите снимки. Някой беше лепнал мазен пръст на обективчето....неговата мама.
              Борщангата е лизната от 3 страни. Достатъчно за може да я стегнеш къде ти е кеф.
              Става перфектно за вътрешно стъргане. ...а и за челно и външно ако я стегнеш като обикновенно ноже.
              Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
              Към модераторите-А изтрийте го сега.
              Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

              Коментар


              • От: Как се нарязват резби на струг

                Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                Извинявам се за калпавите снимки. Някой беше лепнал мазен пръст на обективчето....неговата мама.
                Борщангата е лизната от 3 страни. Достатъчно за може да я стегнеш къде ти е кеф.
                Става перфектно за вътрешно стъргане. ...а и за челно и външно ако я стегнеш като обикновенно ноже.
                Значи точно като моя случай.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Как се нарязват резби на струг

                  Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                  Никой нищо не казва за ножетата.
                  Кажете поне дали са добри.
                  4.00-4.50лв. за връхче добра цена ли е?
                  Добри са но цената за пластинка нещо малко дебеличка идва аз имам от старите борщанги бяха един голям комплект от 10 броя 5 ляви (нормални) и 5 дясни (обратни) . Обади си някой ден и ела в събота сутринта да те заведа при моите хора на битака да се обзаведеш . На лични ще ти пусна телефона на един търговец (Спарки го познава) днес от него за 25 лева си купих две чисто нови фрезови глави .
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM6479.jpg
Прегледи:1
Размер:80.5 КБ
ID:5275257
                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Последния път беше борщангата и изчекнат мерителен уред за мерене през отвор.
                  Такъв ли ? Тоя беше в един комплект от три шублера на Митотойо един нормален един със стрелкова индикация и тоя . Сигурно са на поне 25 - 30 години навремето ми ги завеща моя предшественик в стария завод ама пусто нали съм си разхвърлял инструмента в 5 - 6 шкафа в три цеха та докато намеря къкво ми трябва понякога е приключение.
                  Прикачени файлове
                  Последно редактирано от sek.1; 07-05-11, 17:01.
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Как се нарязват резби на струг

                    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                    ..Такъв ли ?
                    Точно. Ама български, май. В редица случаи спестява по няколко махания на детайла, от универсала например, със все последствията от това, дори всичко да е тип-топ.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Как се нарязват резби на струг

                      Колеги,а има ли борщанги за триъгални пластини!От къде,на какви цени са долу горе?Вътрешното струговане на по малки диаметри винаги ми е било проблем заради ножовете....
                      TLC 120 Prado
                      Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

                      Коментар


                      • От: Как се нарязват резби на струг

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        Точно. Ама български, май. В редица случаи спестява по няколко махания на детайла, от универсала например, със все последствията от това, дори всичко да е тип-топ.
                        Да много сгоден инструмент за уточняване на втулки и други подобни освен това е и дълбокомер вадиш 10мм от показанието . Е с тия две дорникови фрезови глави се сдобих днес за от Станимир за цели 25 лева реално е под себестойноста дори и само на пластините малката (63мм) със сменяемите пластини я имам от десетина години и мога да кажа че по добре работеща нямам и не съм срещал навремето пластините (голям Z) бяха по 2 лева и виках че ми дерат кожата сега им искат по 7 и нагоре а я взех цялата глава за 15 лева . Тия пластини работят с лекота 65Г исправял съм ресьр за ножове работил съм чугунени отливки с кварцов пясък и на пясъка гладкост докарват изключително сполучлива главичка е много добре е сметнат ъгъла на пластините . Лошото е че имаше само една .
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM6569.jpg
Прегледи:1
Размер:146.4 КБ
ID:5275303Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM6366.jpg
Прегледи:1
Размер:188.3 КБ
ID:5275304
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: Как се нарязват резби на струг

                          С малката само челно ли се стърже? Поне аз не си представям друго, с тая форма?
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Как се нарязват резби на струг

                            Като всички останали челноцилиндрични само че крайния ъгъл не е 90 градуса .
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM6360.jpg
Прегледи:1
Размер:131.6 КБ
ID:5275306
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: Как се нарязват резби на струг

                              Да посъбудим и тази тема малко!Колеги,какви шаблони ползвате при заточване на ножовете за резба!Предстои ми да си купя такъв шаблон,че тия на работа са малко смотани,и се чудя има ли някакви комбинирани или....?И от къде...?
                              TLC 120 Prado
                              Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

                              Коментар


                              • От: Как се нарязват резби на струг

                                Колега аз почти не ползвам шаблон, но когато искам някоя резба да е перфектна ползвам резбомера, съответно милиметровия или цоловия, зависи от резбата. Иначе имам шаблони за трапец, сфери, имам и ъгломер който най често ми се налага да ползвам, но и той е за груба сверка на градуса после за минутките си иска доста нагаждане, но който е свикнал това е дребен проблем. Е и аз от работата ги имам щото там работата вече я няма.
                                При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X