Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се нарязват резби на струг

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се нарязват резби на струг

    Първоначално публикуван от pgv64 Преглед на мнение
    При малко отклонение не се мъчете ,а коригирайте, като поставите на конуса на въртящия се център, едностранно хартийка / по цялата дължина на конуса/.Като съобразите дебелината на подложката с отклонението от съосието.Аз съм го докарал до 0,03мм ,но имам и малко провисване около 0,2-0,3мм на пинолата и компенсирам с хартийка без проблем.А и по цялата дължина на паралелите на задното седло има някакви износвания.Все пак, това са стари машини и не винаги са ползувани и стопанисвани добре преди да дойдат при нас.Ползувайте оризова хартия ,тя е с дебелина около 0,01мм и като я накатите на няколко пласта ще получите необходимата подложка.
    И къде да ги ползУваме тия благини.А на бас че следващия ти съвет ще е да ползУваме латУнг,или бой с център...Или накат...

    И си смени подписа,че тоя и Кой чо не мож го задмина...в наглостта.

    Коментар


    • От: Как се нарязват резби на струг

      Това със изместването на задното седло с цел влизане в норма 0,03-0,05мм една заблуда за оператора.Така настроена машината може да работи със точност само на определена дължина,малко по-къс или по-дълъг детайл и ще установите съществена разлика.И за да няма аномалии,при всеки различно дълъг детайл се прави корекция(което не изключва първата настройка),а тя става най-лесно както е обяснил колегата,със подлагане на хартия.Никави центри латуни и накатки...
      Всичко е до опит и свикване с машината,при мен с подлагане на третият пас съм в порядъка на 0,03-0,02мм.

      P.S.Абсолютно всички стругове правят конуси когато се използва задното седло с подвижен център,дори и чисто новите.За да няма аномалии си трябва корекция на време.
      Последно редактирано от petroffbg; 17-04-17, 20:11.
      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

      Коментар


      • От: Как се нарязват резби на струг

        Извинете за спама ! Към колегата " коста- с ",по- горе :
        Когато стигнеш нивото на Буров ,тогава можеш да говориш! А аз просто се опитвам да помогна с 30 г.опит на стругар - инструменталчик 7- ми разряд.
        "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
        Ат.Буров.

        Коментар


        • От: Как се нарязват резби на струг

          Първоначално публикуван от pgv64 Преглед на мнение
          Извинете за спама ! Към колегата по- горе :
          Когато стигнеш нивото на Буров ,тогава можеш да говориш! А аз просто се опитвам да помогна с 30 г.опит на стругар - инструменталчик 7- ми разряд.
          Колега,не се впрягай...
          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

          Коментар


          • От: Как се нарязват резби на струг

            Още един въпрос.Днес успях да докарам конуса до 0.03мм на 25см ( мерено 3 пъти с микрометър) без да подлагам нищо.С радост хванах пак болта от миналата страница ,който беше станал с конусовидна резба и опитах да я заравня,но се получава следното явление - без да подавам напречно при няколко хода излизат стружки.Това признак на затъпен нож ли е?

            Коментар


            • От: Как се нарязват резби на струг

              Това е признак за отбиване. И на остър и на тъп нож може да се получи, има го почти винаги, малко или много, по-голямо е когато не е наострен като хората или режима му не е като хората. А ако ползваш нож със сменяема пластина и докараш режима на пластината както трябва, се случва отбиване изобщо да няма. При мен е такава хавата най-редовно с една от пластините, с която работя в 90% от времето - пускаш 3мм стружка, връщаш ножа и тя или изобщо не докосва никъде детайла, или го докосва с някакви хилядни от милимртъра, колкото да се види че го е докоснала.

              Някъде по-горе вече е писано - малката стружка не значи голяма точност. Като имаш да сваляш дадено количесто мат'рял, си разпределяш стружката на няколко равни части (примерно ако сваляш 6мм, разпределяш стружкана на 2 или на 3). Така отбиването ти е еднакво за всеки пас, и като подадеш 1мм ще отнеме 1мм. Иначе ще установиш че като си минал стружка 2мм и после пуснеш още 0.1мм за "изчистване", вместо 0.1мм може да свали и 0.5 дори.

              Пак - намери си някои и друг учебник по студена обработка от механотехникумите. Вероятно по битаците или по книжните пазари ги има с тонове за жълти стотинки. Има много неща във вижданията ти, дето нямат общо с реалността (очевидно не си имал досег с металообработка никога до сега), а там е написано като за ученици в техникум, тоест достатъчно достъпно и разбираемо. Чуждия опит е безценен, но трябва да си изградиш основата за да го усвоиш.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Как се нарязват резби на струг

                Намерил съм си учебници (наръчник на стругаря -2 части и един друг за студена обработка).Чета усилено,но на тези въпроси още не съм намерил отговори в тях.Не казвам,че ги няма.Просто не се прочитат за 1-2 седмици.

                Коментар


                • От: Как се нарязват резби на струг

                  Учебниците и наръчниците е необходимо да се изчетът,за да се добие обща представа за материята.А тя е необятна и се учи със времето,много неща не се случват както са описани,или с други думи "това което го пише в книгите-не се случва по нивите".
                  Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                  Коментар


                  • От: Как се нарязват резби на струг

                    Както ми каза един колега навремето - От теорията до практиката има една пропаст.... Но без теорията е.. и ма...... на практиката...
                    В миналото ще остане, каквито сме били...

                    Коментар


                    • От: Как се нарязват резби на струг

                      Теорията е хубаво нещо,ама при стъргнето на железа,голяма почва няма.Има няколко основни правила дето трябва да се знаят,а останалото е много тави със стружки.И да ти свети лампата де,че иначе,язък за стружките.
                      Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                      Коментар


                      • От: Как се нарязват резби на струг

                        Ламбата е важна,инак може да се прекали със сините стружки.
                        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                        Коментар


                        • От: Как се нарязват резби на струг

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170328_172235_800x450.jpg
Прегледи:1
Размер:119.2 КБ
ID:5750631
                          Аз пък успях да ги докарам медно-червени на цвят... независимо от ламБата
                          В миналото ще остане, каквито сме били...

                          Коментар


                          • От: Как се нарязват резби на струг

                            Пак изпаднах в ужас с тези резби,меря една резба с резбомера и ми дава че е 12G ,как да го разбирам това и как да настроя струга за такава резба,външния диаметър на тръбата е 59.3

                            Коментар


                            • От: Как се нарязват резби на струг

                              Ако е стандартна газова резба -този диаметър отговаря на тръба 2" (с11 витки в цол).При теб казваш че е с 12G по резбомер или 12 витки в цол.Ако друг е правил резбата: или е сгрешил при настройката или нарочно е направил това ,защото е правена и такава муфа в която да се навие(нестандартна).
                              На струга (С11) от таблицата за резбите се вижда че при положение на врътките : 1/1 и 5 и врътка на цолова резба ще имаш 12 витки в цол .А при 1/1 и 4 съответно 11 витки в цол.Та както казах или е правено нарочно за специален случай или е сгрешено по невнимание.Цитирам таблицата по памет .
                              Последно редактирано от pgv64; 20-04-17, 15:07.
                              "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                              Ат.Буров.

                              Коментар


                              • От: Как се нарязват резби на струг

                                Тази резба е на един бидон с вместимост 1 тон от някакви препарати за растителна защита,може и аз да не съм измерил точно в бързината но ще проверя пак.Та значи това означение 12G или 10 G примерно показва броя навивки в цол ?
                                Последно редактирано от perdeee; 20-04-17, 22:19.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X