Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бушони

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Бушони

    Колеги направих първите 500км на Тойотата ,супер е ,похарчва малко повече нафта (16-17 в София) ,но като цяло е добре!
    Не ми работи отоплението на задното стъкло ,упрвалението на огледалата и клаксона. Предполагам ,че това е от предпазителите ,намерих къде се намират ,но не знам кой за какво е... Писано е на японски и английски (ползвах търсачката ,но нищо не открих). Ако може някой да качи схемата на бушоните на български език ,ще му бъда много благодарен! Напомням тойотата е хайлукс 92 със десен волан.

    Благодаря предварително!

  • #2
    До: Бушони

    Първоначално публикуван от matio111 Преглед на мнение
    .....намерих къде се намират ,но не знам кой за какво е...
    Вадиш ги един по един и гледаш кой е изгорял, ако няма изгорял мериш за проводимост.....по новите коли имат "бушониери" на няколко места, как е на твоята не знам.
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #3
      До: Бушони

      Мерси,дядо Владо.Утре прочвам проверките,имам две бушонери (в моторния отсек и до педалите в дясно). Все пак ако някой има схема,нека я постне.Благодаря.

      Коментар


      • #4
        До: Бушони

        Ако не си приключил вече с проблема, снимай твоята схема ако е на английски и я качи тук.С превода ще помогна.
        Поздрави
        Subaru Legacy 2.5
        Suzuki GS500 E

        Коментар


        • #5
          До: Бушони

          Не съм приключил с проблема,ще ти бъда много благодарен ако помогнеш с превода.

          Коментар


          • #6
            До: Бушони

            Първоначално публикуван от matio111 Преглед на мнение
            Не съм приключил с проблема,ще ти бъда много благодарен ако помогнеш с превода.
            Ако много се увъртолиш в жици и проблеми,, може да звънкаш, да се дотъркалваш и да ги борим
            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

            Коментар


            • #7
              До: Бушони

              Нали имаш схема на капака на бушониерата която си писал че е на английски и японски.Снимай с апарата тази схема която е на английски и я качвай тука да я преведа.
              Subaru Legacy 2.5
              Suzuki GS500 E

              Коментар


              • #8
                До: Бушони

                Това са бушоните в купето ,здрави са ,но ако можеш да преведеш значението им ще бъде полезно за всички.В моторния отцек има също бушонера и те са здрави всичките(ще ги снимам допълнително).
                Да се стопли малко и ще тъеся Дядо Владо да ровиме заедно по инсталацията.

                Коментар


                • #9
                  До: Бушони
                  1. Engine = двигател
                  2. ign. предполагам е съкратено от ignition = запалване, стартиране
                  3. tail = задница буквално, задни светлини предполагам значи тук
                  4. тук не виждам последните букви на снимката но ECU е съкратено от Engine Control Unit = така наречения компютър който управлява мотора(също така известен и като чип)
                  5. wipes = чистачки
                  6. gauges = уредите по таблото
                  7. stop = би трябвало да са стоп светлините
                  8. defog = задната светлина за мъгла
                  9. seat = седалка
                  10. радиото ти е ясно
                  11. cig. = немога да се сетя що е то
                  12. turn = ще да са мигачите

                  Надявам се да е полезно.А ако някой колега забележи грешка да не се срамува да ме коригира.С моите скромни познания по английски толкова успях да свърша.Ако имах един технически речник сигурно може и по-добре, ама аз нямам никакъв.А за реотана на задното стъкло четох че има и реле за време някъде.Ако разбираш руски погледни тук дали няма нещо за теб http://toyota-4runner.5go.ru/html/11_20.htm
                  Дано съм бил полезен.
                  Поздрави
                  Subaru Legacy 2.5
                  Suzuki GS500 E

                  Коментар


                  • #10
                    До: Бушони

                    ENGINE- Двигател- Мотор
                    IGN - (IGNATION) - запалване
                    Третия от снимката се вижда AIL може би TAIL - опашка (задна част)
                    ECU-IG електронно управление на запалването
                    WIPER-чистачките
                    GAUGES - инструменти
                    STOP - светлини няма нужда от разяснение според мен
                    DEFOG - халогени
                    SEAT- ако са електрически седалките или имат подгряване
                    RADIO - душата на колата
                    CIG. - за запалката (при мен е вързано на GUAGES)
                    TURN-мигачи

                    Пробвай GUAGES !!!

                    Ако има грешки в превода или неточности колегите да поправят
                    Честита да ти е тойотата и да и прибавиш още три нули зад тези 500

                    Коментар


                    • #11
                      До: Бушони

                      Благодаря за превода,ще свърши работа не само на мен.Трябва да почерпя (не с половин уста). Ще снимам и бушонерата в моторния отсек да я преведете.
                      Още веднъж евала!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Бушони

                        Залагам кутия "лимонови резанки" на "defog" 20А
                        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                        Коментар


                        • #13
                          До: Бушони

                          Не бих се обзаложил, защото проблема може и да не е в бушон, а в релета, бутони за управление или нЕкоя жичка.В линка дето съм дал по-горе има подробно описани начини за тестване на въпросното реле за време за реотана на джама, а и за управлението на ел огледалата.Ако колегата дойде при теб отворете и вижте за кво иде реч.Има схеми, снимки и подробно описание кое как се тества.Трябва само малко руски да се шпреха.
                          Поздрави
                          Subaru Legacy 2.5
                          Suzuki GS500 E

                          Коментар


                          • #14
                            До: Бушони

                            За подгрева на стъклата и клаксона си мисля,че няма да е излишно,и ще е много лесно да се провери съпротивлението на въпросните консуматори,пък после да се търси кой е предпазителя,и дали там аджеба е проблемът...
                            много автомати-слаби резултати!

                            Коментар


                            • #15
                              До: Бушони

                              Здрасти matio111!Дядо Владо печели кутия лимонови резенки!Бушон №8
                              Defoger е отоплителя на задното стъкло-буквално преведено е размъглител.Успех с оправянето и със здраве да я караш!
                              П.С.Ще добавя само, че е голяма вероятността да е жичка или връзките към стъклото/което е подвижно/ във вратата.
                              1999 4Runner 3RZ/ 4Runner 1KZT/ 4Runner 5VZ

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X