Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Комисия Ендуро при БФМ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Комисия Ендуро при БФМ

    Колеги,
    отварям тази тема, тъй като е редно да съобщя на всички инересуващи се за някои промени, които настъпиха в КЕ при БФМ и за да спра да получавам съобщения от сорта: "Ще има ли ендуро шампионат през сезон 2010 ?", "Колко кръга, къде, защо се бави календара ... " и т.н.
    Още през 2009 г. заявих, че няма да се кандидатирам нито за председател на КЕ, нито за неин член. Това не е свързано с мрънканиците тук напоследък, а главно с многото ми ангажименти през 2010 г. по международни състезания, на две от които сме и домакини - "Six days crazy job" и "Enduro rally Bulgaria", като предполагам, че за цвят в края на годината ще почерпим колегите с някой и друг ташак, както всеки сезон досега.
    С група изявени български ендуристи ще посетим също "Erzberg Rodeo", "Red Bull Romaniac's" и най-вероятно "Hell's gate". Имаме също покани за Англия и Южна Африка, но за там ... ще видим.
    Отдавна аз също не харесвам новата линия, която се възприе за скъсяване на трасетата в ендурото напоследък и затова отивам там, където чувствам, че ще бъда пълноценен и ще се чувствам комфортно.
    Искам да бъда разбран правилно ! Аз не критикувам насоката в ендуро шампионата, която клубовете и КЕ са избрали и щом тя е плод на колективно решение, значи това е волята на състезателите и най-вече на любимите ми хобитата.
    Щом има шампионат, Crazy job ще продължава да участва независимо при какви условия, стига дисциплината да не се превърне в мотокрос в гората ! Държа на позицията си, че ендурото е съвкупност от майсторство в траяла, ендурото и кроса и ще съм радостен, ако това съотношение се запази, за да изкарваме и ние навън добри състезатели !
    Аз също ще помагам с каквото мога на КЕ, но предупреждавам от сега, че едва ли ще имам много време, защото започваме още от началото на годината подготовката на шестдневката. Ще се стараем много, тъй като залогът за добро домакинство ни отваря врати за голямо международно признание.

    Мисля, че изборът на Калин Кулев за Председател на КЕ е най-подходящ от всички алтернативи, защото той разбира от тази материя и способностите като организатор в ендурото е показвал не веднъж до сега на Шуменските кръгове.
    Желая успех на новата Комисия Ендуро !
    Силно се надявам членовите и да са малко на брой и сплотени, за да може тя да работи по-бързо и ефективно.
    Последно редактирано от Жоро Хаджиев; 30-12-09, 16:08.
    Ендурото и сексът не са шега работа !
    -------------
    Животът се измерва с броят на издишванията !

    http://sixdayscrazyjob.com
    http://crazy-job.com

  • #2
    До: Комисия Ендуро при БФМ

    кога и как се решават тези работи май на никой не му е ясно

    Коментар


    • #3
      До: Комисия Ендуро при БФМ

      Първоначално публикуван от Барни Преглед на мнение
      кога и как се решават тези работи май на никой не му е ясно
      Споко!!! Ще има общо събрание на клубовете в края на януари вероятно,така че ще изберем нова Комисия Ендуро.Засега единственото сигурно нещо е че Жоро Хаджиев не иска да заеме отново поста на председател и че поне аз не знам за друг желаещ освен Калин.Аз също ще помагам с каквото мога, но при условие че имам време, тъй като съм поел ангажимент за пълен съпорт и съдействие относно трасетата и организацията на "Six Days Crazy Job".
      Ако имате други идеи, може да ги споделите!В крайна сметка клубовете ще решат бъдещето на РШЕ, не оставайте с впечатление че ви поставяме пред свършен факт.
      offroad фен
      1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
      TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

      Коментар


      • #4
        До: Комисия Ендуро при БФМ

        Първоначално публикуван от Гълъбин Колев Преглед на мнение
        Споко!!! Ще има общо събрание на клубовете в края на януари вероятно,така че ще изберем нова Комисия Ендуро.Засега единственото сигурно нещо е че Жоро Хаджиев не иска да заеме отново поста на председател и че поне аз не знам за друг желаещ освен Калин.Аз също ще помагам с каквото мога, но при условие че имам време, тъй като съм поел ангажимент за пълен съпорт и съдействие относно трасетата и организацията на "Six Days Crazy Job".
        Ако имате други идеи, може да ги споделите!В крайна сметка клубовете ще решат бъдещето на РШЕ, не оставайте с впечатление че ви поставяме пред свършен факт.
        Моля те, вземи да нахвърляш, основните точки, за дискусията! Тука не става, на въпрос само ще има ли ендуро 2010, а какво ще представлява то, евентуално! Към коя федерация(асоциация...), или с какво ще е вързано, по чий правилник, колко класа, АТВ-та ще има ли, колко кръга...................!

        Редно е хората да дойдат подготвени!

        Спокойно и аз бих казал, нещо повече, но немога да се изразявам така спокойно и елегантно като, 'комисия ендуро' !
        Eвгени Филчев
        Всичко което не ме убива, ме прави по-силен!

        Коментар


        • #5
          До: Комисия Ендуро при БФМ

          На срещата на УС (в деня преди играта на Крейзи Джоб) си говорихме за най-важните неща.
          Тези за които стигнахме до решение са няколко: 2010 кръговете да са не повече от 6, като за крайното класиране да важат всички кръгове без един (най-слабия) резултат. ATV да има в общ клас и да са по досегашната схема със 100% различно от моторите трасе. Моторите да запазят формата- 3 обиколки по около 40км. в събота и затворено трасе в неделя.
          Няма да влизам в излишна полемика и да обяснявам за БФМ и смисъла от това Ендурото да е част от нея. Такъв въпрос според мен изобщо не съществува реално, всичко са недомислици или интриги.

          Замисъла за РШЕ 2010 е навигацията да не е повече навигация, т.е. ориентирането да не е състезателен елемент. Това означава, че трасетата ще са маркирани много обстойно, ще има 3 часови контроли, а след тях три скоростни етапа/специални теста, на които ще има времеизмерване, табла за времената постигнати на тези тестове и т.н. С две думи, състезанията на практика остават същите като трасета, малко по-различни като времеизмерване и много по-стегнати, организирани и стойностни. GPSите ще са без трак, само за контрол.
          В момента пиша правилници, кодекси и щуротии, работя върху основите. Имам амбицията нещата да станат много по-истински и смислени за състезателите и всички които се вълнуват от Ендуро (все пак аз съм си състезател).
          След празниците трябва да направим общо събрание и да си поговорим за състезанията през 2010. Да видим кой иска, кой може и кой ще направи състезание та да сглобим шампионата. Ще трябват и хора за някои длъжности, без които няма как да стане...
          Има около 1000 детайла за които няма да мога да напиша, а много бих се зарадвал някой истински да се заинтересува, та да помогне нещо.
          К. Кулев

          Коментар


          • #6
            До: Комисия Ендуро при БФМ

            Таблиците с тарифите за лицензи и застраховки, които се изискват от БФМ за сезон 2010 вече излязоха.
            Нека който ги има, да ги пусне тук за ориентировка на тези, които ще се състезават !
            Ендурото и сексът не са шега работа !
            -------------
            Животът се измерва с броят на издишванията !

            http://sixdayscrazyjob.com
            http://crazy-job.com

            Коментар


            • #7
              До: Комисия Ендуро при БФМ

              Надявам се да става въпрос за тези таблици:






              Ако става въпрос за тези, има малко повече разяснения в наредбата от първия пост в тази тема:

              http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=81622

              Извинявам се за нескопосаното им представяне.
              Последно редактирано от Калин Кулев; 08-02-10, 16:14.
              Иван Маринов
              Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
              ЕНДУРО ВАРНА

              Коментар


              • #8
                До: Комисия Ендуро при БФМ

                Имам няколко въпроса с лицензирането и застраховките!
                1. Какво представлява застраховката която е посочена? Важи ли за цялата година по всяко време или само и единственно по време на състезателните дни?

                2. Кой, кога и къде издава тези лицензи и застараховки? Има ли срокове за издаване?
                Kawasaki KDX 220 R (Jabcho tuning)>Gas Gas EC300>Beta 300RR

                Коментар


                • #9
                  До: Комисия Ендуро при БФМ

                  Първоначално публикуван от Ivan Minkov Преглед на мнение
                  Имам няколко въпроса с лицензирането и застраховките!
                  1. Какво представлява застраховката която е посочена? Важи ли за цялата година по всяко време или само и единственно по време на състезателните дни?

                  2. Кой, кога и къде издава тези лицензи и застараховки? Има ли срокове за издаване?
                  Ако прочетеш внимателно горния пост ще намериш отговорите, пише го като за милиционери...
                  Ето тук можеш да четеш още по-подробно

                  Коментар


                  • #10
                    До: Комисия Ендуро при БФМ

                    Пише го ама точно нищо не се разбира!
                    На три места има лиценз за ендуро - един път 30 лв., втори пак 30 лв. и трети 80 лв.
                    В линка дето си дал има отговори, но само за срока и кой издава! И пак една сума за лицензиране от 60 лв. Коя е последната?

                    За застраховките нищо ново не разбрах! Само за състезания ли важат или кат са изплюща в гората до като си тренирам също?! Това ме интересува!
                    Kawasaki KDX 220 R (Jabcho tuning)>Gas Gas EC300>Beta 300RR

                    Коментар


                    • #11
                      До: Комисия Ендуро при БФМ

                      Първоначално публикуван от Ivan Minkov Преглед на мнение
                      Имам няколко въпроса с лицензирането и застраховките!
                      1. Какво представлява застраховката която е посочена? Важи ли за цялата година по всяко време или само и единственно по време на състезателните дни?

                      2. Кой, кога и къде издава тези лицензи и застараховки? Има ли срокове за издаване?
                      1. Застраховката важи целогодишно за състезания и тренировки по мотоциклетизъм.
                      Предимствата:
                      Цената сравнена с тези на осталите компании е по-ниска за еквивалентния продукт.
                      Има договорени процентни обезщетения за временна нетрудоспособност.
                      Гарантира се (както на организатора на състезнието така и на състезателите) че застраховката е реална и при застрахователно събитие обезщетение ще бъде изплатено.

                      БФМ въведе задължителното застраховане в компанията посочена от тях, защото до сега практика бяха нередовни или неподходящи застраховки.
                      Не всички застраховки отговарят на специфичните изисквания за рисков спорт като мотоциклетизма.
                      Много хора сключваха възможно на-евтината застарховка живот със минимално допустимата стойност. При последвал инцидент застрахователите отказват изплащане на обезщетения защото застраховката изключва рискови спортове.
                      Имаше случаи и на представени застрахователни полици, които са невалидни.


                      2. Застраховките и лицензите се издават в офиса на БФМ. Отговора на въпроса е в правилника за провеждане:
                      04. Лицензиране.
                      Състезателите и клубовете се регистрират в БФМ по време на цялата календарна година. Не се разрешава лицензиране по време на състезание и един ден преди провеждането му.
                      Обикновено всеки клуб подава в БФМ документите на състезателите си.
                      Тъй като клас Хоби не са обвързани с клубове, всички състезатели желаещи да извадят лиценз за Ендуро за сезон 2010 могат да се обръщат към мен или Вера Лагадова, за пояснения (при нужда) или подаване на документи.

                      Първоначално публикуван от Ivan Minkov
                      На три места има лиценз за ендуро - един път 30 лв., втори пак 30 лв. и трети 80 лв.
                      В линка дето си дал има отговори, но само за срока и кой издава! И пак една сума за лицензиране от 60 лв. Коя е последната?
                      Сумите са в различните точки:
                      1. До 14 години - Национален шампионат - 30 лв. / Изт.Европейски - 80 лв.
                      2. 15 годишни - Национален шампионат - 30 лв. / Изт.Европейски - 80 лв.
                      (Горните две са разделени заради условията на застрахователите)
                      3. Младежи/мъже над 15 год. - Национален шампионат - 80 лв. / Изт.Европейски - 130 лв.
                      Последно редактирано от Калин Кулев; 12-01-10, 15:08.
                      К. Кулев

                      Коментар


                      • #12
                        До: Комисия Ендуро при БФМ

                        Благодаря за изчерпателния отговор! Но пак не ми стана ясно тая застраховка ще важи ли и на разходките които си правим (не обвързани със състезания) различни излизания, подмятания, щуротии или изобщо дали покрива всекидневния живот и неговите опасности, които нямат нищо общо със БФМ и Шампионата по ендуро!
                        Надявам се въпроса ми да бъде разбран правилно!

                        Другия въпрос който изникна е относно медицинското: Какво точно да бъде?
                        За работа, за книжка? Може ли да бъде издадено от личния лекър или трябва в болница по кабинетите очи, нос, гърло и т.н.

                        Относно лицензите нямам повече въпроси!
                        Kawasaki KDX 220 R (Jabcho tuning)>Gas Gas EC300>Beta 300RR

                        Коментар


                        • #13
                          До: Комисия Ендуро при БФМ

                          И тук е момента да попитам лиценза за Националния шампионат важи и за Ex cross challenge нали така?В моят случаи имам възможност да участвам в 2-3 кръга от Ex Cross challenge и Шуменското Ендуро, но в него пак без точки за шампионата.Карам с един лиценз нали така?

                          Извинявам се за тъпия въпрос, но понеже гледам отделна графа за лиценз за АТВ челиндж, Ех крос челинджа пък е вързан с комисия АТВ и се чудех.
                          Иван Маринов
                          Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
                          ЕНДУРО ВАРНА

                          Коментар


                          • #14
                            До: Комисия Ендуро при БФМ

                            Първоначално публикуван от VaHk0_ Преглед на мнение
                            И тук е момента да попитам лиценза за Националния шампионат важи и за Ex cross challenge нали така?В моят случаи имам възможност да участвам в 2-3 кръга от Ex Cross challenge и Шуменското Ендуро, но в него пак без точки за шампионата.Карам с един лиценз нали така?

                            Извинявам се за тъпия въпрос, но понеже гледам отделна графа за лиценз за АТВ челиндж, Ех крос челинджа пък е вързан с комисия АТВ и се чудех.
                            Ами по принцип няма да важи, но ако от "Комисия Ендуро" ми направят оферта, на която да не устоя, може и да важи

                            Коментар


                            • #15
                              До: Комисия Ендуро при БФМ

                              В такъв случаи как да процедирам аз?Изваждам си лиценз за Ех крос челиндж и после за Шуменския кръг с еднократен лиценз ли?Застраховката важи ли в такъв случаи или се прави нова за самите дни на състезанието или?

                              До март месец има още време, но гледам от сега да си разяснявам някой неща.

                              За лицензирането за Ех Крос челиндж да се обръщам към г-н. Христов нали?
                              Иван Маринов
                              Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
                              ЕНДУРО ВАРНА

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X