Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Mасла

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Mасла

    Не съм съвсем съгласен ,че минералните масла нямат миещи качества.Зависи си от маслото. Преди доста години, когато карах мотори, до колкото знам нямаше синтетични масла. Наливах Shell SuperPlus от Кореком и двигателите светеха от вътре.
    Сега Витарата, а и останалите коли в семейството ги караме със Селения, като определящото за избора,поне за мен, е гарантираният и' произход

    Коментар


    • #17
      До: Mасла

      Мият всички масла, но с различна скорост и измиват различно множество замърсители. Което не пречи да си личи отдалеч кой двигател как се поддържа.

      Коментар


      • #18
        До: Mасла

        Преди да източа старото масло при смяна сипвам добавка за промивка на мотора, с която работи 15мин. и тогава го изхвърлям. Доста освежаващо действа имайки предвид горепосочените зацапвания.

        Коментар


        • #19
          До: Mасла

          Ferdi,колко „похарчваше”? Да не се окаже,че че сега вместо Хлв. за доливане на масло ще се дават повече за гориво? Има и друго-по-високият работен вискозитет (SAE 50) може да доведе до по-висока t. в осн.и мотов.лагери(особено ако хлабините са си в норма-не споменаваш нищо за това)-до достигането на някакво равновесно t. състояние -оттам и по-високи темпове на окисление на маслото с негативни последици в/у ресурса му(оттам и на мотора) …Въобще покачването на работния вискозитет без основания (като повишен износ и утежнен режим) на експлоатация не е много разумно…не бих сложил по-гъсто масло,само за да спра разхода от поизносени водачи например.А има и друго нещо-в зависимост от качествата на маслото, синтетично SAE хw-40 (с много по-равномерна молекулна структура и топлоотводни свойства) може да се „държи”и като минерално хw-50-разбирай по-ниска t. в лагерите,със съотв.повлияване на вискозитета на маслото във възела и. като резултат сходна или по-ниска t. в картера(къде по-ярко,къде по-прикрито)-въпрос и на качества на см.течност, и на конструкцията на мотора(и натоварване).
          ”Изпаряемостта” на маслото също е от голямо значение- 20w-Х често(традиционно,тъй или иначе изп.в тях базови масла са „по-тежки”) имат по-нисък показател в сравн. със SAE 15w-Х,10w-Х,често сходен с показателя при синтет.масла-6-9%-зависи от качествата на използваните базови(стандартът на ACEA е <=13% по метода CEC L-040-93 ,<=11% за ACEA C4)
          Сравн. "Noack Volatility"
          http://www.prista-oil.com.tr/prista/pdf/oto/2.pdf
          http://www.texaco.pt/es/pdf/Havoline%20Premium%2020W-50.pdf
          http://texaco-oil.ru/catalog/category38271/11209.html
          И аз съм забелязвал,че моторът понася по различен начин различните масла(колкото и сходни да са показателите на хартия)..и гледам да се придържам към един модел,макар да го преформулират кажи-речи на 2 години..

          Коментар


          • #20
            До: Mасла

            Незнам колега, може да си прав. Аз лично нямах проблем да доливам масло, 1-1,5 на една смяна средно. Основното за мен , което затвърди това мое решение бе работата на мотора.

            Коментар


            • #21
              До: Mасла

              Все, больше первая цифра перед W ровным счетом ничего не означает, и на работу прогретого двигателя ровным счетом никак не влияет. Так что если Вы живете в регионе, где температура воздуха зимой редко опускается ниже -20°С – Вам по этому параметру подойдет практически любое масло из продающихся на рынке. Другой вопрос, в каком состоянии Ваши стартер и аккумулятор, если они уже слегка подуставшие, им безусловно легче будет завести мотор при -20°С на масле 0W-30, чем если это будет 15W-40.

              Гораздо интереснее второе число в обозначении – высокотемпературная вязкость (в данном случае это 30). Его нельзя так просто, как первое, перевести на понятный автолюбителю язык, ибо это сборный показатель, указывающий на минимальную и максимальную вязкость масла при рабочих температурах 100-150°С. Чем больше это число, тем выше вязкость моторного масла при высоких температурах. Хорошо это, или плохо именно для Вашего мотора – знает только производитель автомобиля.

              Какая вязкость лучше подходит для двигателя?

              Принято считать, что чем выше вязкость при высоких температурах – тем лучше. В частности, масла с высоким показателем высокотемпературной вязкости рекомендуют для спортивных автомобилей. Но это абсолютно не означает, что если Вы зальете в свой гражданский мотор спортивное масло, он от этого станет спортивным или лучше поедет. Скорее всего, будет как раз наоборот – вы таким образом потеряете мощность и быстро уложите двигатель.

              Повторимся уже в который раз – ни в коем случае не следует заливать в двигатель масло, вязкость которого не предусмотрена производителем автомобиля именно для Вашего мотора! У него денег много, и он проводит ИСПЫТАНИЯ. Производитель авто учел все возможные режимы езды на Вашем двигателе и рекомендовал именно те параметры вязкости, которые для ЭТОГО мотора являются оптимальными.
              RFM (Читайте гребаный мануал)

              P.S.
              Я использую по каталогу ARAL, проблем нет больше 15 лет. Это не реклама - это из опыта.
              P.S.
              В коробку передач, мало кто спрашивает какое масло заливать.
              ИМХО, (Имею Мнение Хрен Оспоришь) если двигатель "умер", его ремонтировать надо.
              Но бывают ситуации, что из за финансового положения готов заливать любое.

              Дай всем Бог, заливать в двигатель масло, которое рекомендует производитель автомобилей или масел.

              Коментар


              • #22
                До: Mасла

                За който не е пробвал със CASTROL нека да опита.Имах честа да карам с 5w40 Magnatec и съм изключително доволен.Веднага ще кажа в какво се сетои това мое удовлетворение.Ами мотора работи гладко и клапани не се чуват.Само инжекторите си цъкат.Последваща смяна с Mobil 10w40 веднага си каза своето.На студено клапаните чукат за около 20-30 сек.Никога преди не е имало такова нещо с CASTROL-a.
                И накрая само да кажа че в сервизната книжка която имам (не твърдя че е оригиналната на колата но е много вероятно) си пише че производителя препоръчва масло CASTROL за мотора.
                Преди време имах едно Ауди дизел което карах с масло TOTAL.Гореше го повече от нафтата сигурно и изпаряваше през отдушници.Смених маслото и всичко си дойде на място.

                Коментар


                • #23
                  До: Mасла

                  То хубаво, ама и Castrol-а, и Mobil-а, дето продават тук, са обкновено турски. Иначе и аз съм фен на Castrol, но поради тия си съмнения в качеството му, слагам Motul, който купувам от сигурен човек, дето се снабдява от официалните вносители на марката.
                  Последно редактирано от sparkybg; 03-01-10, 11:23.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Mасла

                    Аз пък съм с пълната синтетика лонг лайф за дизел на Q8 и за сега за 4 хил км не е бътнала изобщо дават го да се сменя на 15-20 хил. но аз ще си го сменя на 10 хил.
                    Според мен е много по-важно редовната смяна на масло и филтър а не само на маслото както правят на някои места
                    Живей всеки ден така все едно ти е последен, защото рано или късно ще се окажеш прав
                    :D

                    Коментар


                    • #25
                      До: Mасла

                      Мисля че на всеки двигател си приляга различно масло независимо от марката и цената,просто трябва да уцелиш точното масло.На един двигател харчи масло,сипвам Кастрол и спира. На друг дв. сипвам Кастрол почва да харчи,сипвам Стат оил спира.На друг дв. така пушеше направо за основен ремонт с Елф спря да харчи.Но най интересното е когато един дв. каран с 15w40 на 1000км харчеше 1.5 ново масло,смених го със старо 0w30 и до сега 4000км не е мръднало.
                      JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52

                      Коментар


                      • #26
                        До: Mасла

                        Някой може ли да препоръча дилър на Castrol?

                        Коментар


                        • #27
                          До: Mасла

                          Първоначално публикуван от Ferdi Преглед на мнение
                          Някой може ли да препоръча дилър на Castrol?
                          Вижhttp://forum.offroad-bulgaria.com/sh...4&postcount=38 това ми пратиха,но не съм се обаждал.Дано ти свърши работа.
                          JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52

                          Коментар


                          • #28
                            До: Mасла

                            Относно дилъра за нашата татковина това е фирмата Мотобул.От CASTROL в Германия ни дадоха техни координати.А аз съм карал досега с CASTROL закупен от Германия, където е много по-евтин от тук и е истински.На следващата смяна от тях ще си взема.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Mасла

                              Мерси колеги!

                              Коментар


                              • #30
                                До: Mасла

                                Първоначално публикуван от dimkov1 Преглед на мнение
                                Относно дилъра за нашата татковина това е фирмата Мотобул.От CASTROL в Германия ни дадоха техни координати.А аз съм карал досега с CASTROL закупен от Германия, където е много по-евтин от тук и е истински.На следващата смяна от тях ще си взема.
                                от каде си сигурен че е истински? преди време си купих от германия монитор за компа много по евтин от тук и се оказа китайскискапа се след 1 година
                                не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X