Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Mасла

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Mасла

    Здравеите колеги,
    Използвам темата, за да споделим впечатленията си от различни масла, с които сме се срещали и запознавали. Мисля че така можем да се предпазим от некачествени продукти в лъскави опаковки, каквито май има доста.
    Аз лично карам с Valvoline 20W50 /мотора ми е 16 клапановия и е на 215000 / и наи-накрая май намерих моето масло, но доскоро нямах това щастие и смених какво ли не. Преди това карах с 15W40 на Shell, но ми го похарчваше. Вазможно е просто при мен да не се е сработило добре, затова нека да споделим нашия опит.

  • #2
    До: Mасла

    Харченето на масло няма нищо общо с качествата му. Най-често има общо със състоянието на двигателя.

    Иначе, фен съм на синтетиката. Пълната такава. В тоя смисъл, доволен съм от 5W40 на MOTUL. На ферозата ще е същото.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      До: Mасла

      Що бе, има общо. Като сипеш по-вискозно (като него) разходът на масло намалява по естествен път. Някои други неща се увеличават (разход на гориво и ток примерно), но животът не е идеален.

      Коментар


      • #4
        До: Mасла

        Ако приемем вискозитета за най-изконното качество на маслото - да. Ако приемем това че минералното не мие двигателя и се трупат бoклуци по дребни места, от където по принцип пуска, и затова спира да тече и да харчи - отново да.

        ...ама си мисля че основното качество на маслото е това да смазва и да не си изменя качествата.

        Feroza-та, бензин, беше карана само с минерално, като я купих. По капака на клапаните имаше налепена 2мм и кусур гнус, която едва измих, за което ползвах какви ли не химии.

        Тераното, дизел, беше карано със синтетика. Бях се подготвил отново за неравна битка с гнусотата, която ще завяря като отворя да регулирам клапани. Да, ама не - нямаше нищичко. А е дизел.

        За качествата им на студено хич не ми се и говори. За трайността им - също.
        Последно редактирано от sparkybg; 29-12-09, 12:05.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          До: Mасла

          Аз лично карам с АРАЛ 15w40 и съм много доволен. Витарата не гори масло , а и двигателя си мърка.

          Коментар


          • #6
            До: Mасла

            Колите втора употреба са интересно нещо. Нивата я взех с подобна субстанция по всички вътрешни повърхности в двигателя. 3 пъти наливах минерално Приста 15/40 и тя се изчисти напълно. После посмях да наливам и по-миещи масла. Но ми е интересно с какво са я карали дотогава, щом и най-евтиното на Приста е много по-добро?

            Коментар


            • #7
              До: Mасла

              само дето 20 на 50 е лятно масло ! Ма то като гледам и зима вече няма
              GW Steed5

              Коментар


              • #8
                До: Mасла

                Първоначално публикуван от lusan Преглед на мнение
                само дето 20 на 50 е лятно масло ! Ма то като гледам и зима вече няма
                Ами не, всесезонно е, щом има зимен индекс (20). Употребява се и лете, и зиме, в двигатели, които текат като лейка. За да текат по-малко.

                Коментар


                • #9
                  До: Mасла

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Ами не, всесезонно е, щом има зимен индекс (20). Употребява се и лете, и зиме, в двигатели, които текат като лейка. За да текат по-малко.
                  Selenia има такова. пълна синтетика.
                  GW Steed5

                  Коментар


                  • #10
                    До: Mасла

                    С всичко изписано съм съгласен, само с едно нещо не съм. Според всички книжки, с които съм се консултирал маслото, с което карам не е лятно, а всесезонно. Единствениат му зимен недостатък е големия разход на енергия при старт на минусови температури. Но както казахте пално щастие няма

                    Коментар


                    • #11
                      До: Mасла

                      Малко офтопик.
                      По отношение на разхода на масло спрямп вискозитета.
                      По-миналата зима сложих на астарата полусинтетично на Приста, като предварително се бях подготвил психически, че ще доливам сериозни количества масла-заради ниския вискозите. Щото астрата си пие масълце, и то с добър апетит.
                      Силно се учудих, че разхода на масло намаля почти до никакъв. Почти не се наложи да доливам, докато не дойде момента за смяна. Сега не е с такова рядко, и пак си заминава, и се налага да доливам.

                      Парадокс, но факт!
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Mасла

                        Нищо не мога да разбера. Каква информация дава изказването "карам с Мобил 1 0w20 и съм много доволен. Много добро масло!"
                        Добро за какво? За пиене не става, за мезе също. И как го разбирате, че е добро? Аз на отработеното си масло химически анализ не правя. Окомера ми не е толкова точен. На вкус като е работило е малко по горчиво. Това значи ли, че е добро?
                        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                        Коментар


                        • #13
                          До: Mасла

                          Отдавна трябваше да се пусне тази тема,браво на колегата Ферди!По принцип и "нафта да сложиш вместо масло",пак трябва да върши работа,ама не е точно така!Различните автомобили реагират по различен начин на различните масла/да не говорим,че при някои ,даже по-нови автомобили си е заложено да харчат/,така,че е добре всеки да сподели своя опит!!!Аз карам с LG 5W50 и има какво да се желае!
                          0887/400121 Антон Донев

                          Коментар


                          • #14
                            До: Mасла

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            Feroza-та, бензин, беше карана само с минерално, като я купих. По капака на клапаните имаше налепена 2мм и кусур гнус, която едва измих, за което ползвах какви ли не химии.
                            За такава гнус като на снимката ли говориш Абе тия италиянци със сгурия ли ги карат тия коли.
                            Минах капака на ултразвук и почистих двигателя с промивно на приста, дано има ефект. Споменаха ми и някакво на шел с което се карало максимум 1000км, ама не съм го пробвал.
                            Прикачени файлове

                            Коментар


                            • #15
                              До: Mасла

                              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                              Малко офтопик.
                              По отношение на разхода на масло спрямп вискозитета.
                              По-миналата зима сложих на астарата полусинтетично на Приста, като предварително се бях подготвил психически, че ще доливам сериозни количества масла-заради ниския вискозите. Щото астрата си пие масълце, и то с добър апетит.
                              Силно се учудих, че разхода на масло намаля почти до никакъв. Почти не се наложи да доливам, докато не дойде момента за смяна. Сега не е с такова рядко, и пак си заминава, и се налага да доливам.

                              Парадокс, но факт!
                              Кольо, маслата с по-нисък индекс преди "W"-то, например 10W40, 5W40 и 0W40, са по-рядки само на студено. При около 90 градуса всички масла с еднакъв индекс след "W"-то са еднакво гъсти, разбирай 0W40, 5W40, 10W40 и 15W40 при 90 градуса са еднакво гъсти, само дето хубавата пълна или полусинтетика има по-добри мазителни и други качества, като например трайност, от минералното 15W40, а теб те интересува най-вече тая гъстота - когато колата е в работен режим. От там нагоре минералните дори стават по-рядки от синтетиката - например при 100 градуса 15W40 ще е по-рядко, макар и с малко, от 0W40. А това че тия с нисък индекс преди "W"-то са по-рядки на студено в 99% от случаите е единствено в плюс - като тръгнеш да палиш двигателя се развърта по-лесно, а маслената помпа подкачва масло по-бързо, тоест имаш облекчен режим при студено палене.


                              Първоначално публикуван от Лъчезар Преглед на мнение
                              За такава гнус като на снимката ли говориш Абе тия италиянци със сгурия ли ги карат тия коли.
                              Минах капака на ултразвук и почистих двигателя с промивно на приста, дано има ефект. Споменаха ми и някакво на шел с което се карало максимум 1000км, ама не съм го пробвал.
                              Точно за това говоря. А ефект от усилията ти при всяко положение е имало. На ултртазвук не съм чистил нищо, но първата смяна на маслото на ферозата беше с полусинтетика. Сега ще сложа или отново полусинтетика, или пълна такава. Стигнеш ли го качествена пълна синтетика, ако я сменяш редовно няма да имаш грижи със замърсен двигател. Единствен недостатък е че ако някъде двигателя се крепи да не потече единствено на натрупалата се гнус, след като я отмие хубавото синтетично масло, може да се появят течове. За щастие аз нямам такива течове на нито една от джипките си, нито пък имам харч на масло.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X