Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Mасла

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Mасла

    Колеги, как решихте че маслата се различават, като идват от едно и също място и ги товарят по цистерните, после ги разливат по тубите и им лепят различни етикети с добавка. Карал съм с приста ойл, за да си измия двигателя след ремонт и не бих си сложил повече, то е резултат от измиването на горепосочените цистерниУспех с маслата, двигателя като си е заминал, и злато да му сипеш се тая

    Коментар


    • #32
      До: Mасла

      Ами за маслото от там от където го вземаме съм сигурен.А за монитори, компютри и други не гарантирам ))

      Коментар


      • #33
        До: Mасла

        колеги..карам витара v6 и маслото е Statoil 10w40 минерално и мисля че докато загрее има някакво леко тракане(според мен е повдигачи)...но след това работи идеално...мисля че на следваща смяна трябва да сложа по-тънко масло...дайте някакви предложения с какво масло да карам....защото тоя двигател си е по-капризен

        Коментар


        • #34
          До: Mасла

          Колеги, да попитам, отскоро взех Витара 93г. 1.6mi 8 клапановият мотор, чудя се какво масло да и сипя. Предлагат ми оригинален Castrol 10W40 полусинтетика на добра цена, нали няма да има проблеми с него?

          Коментар


          • #35
            До: Mасла

            ако е Castrol няма проблеми, ама най-вероятно не е, е те тогава може да има проблеми.
            Аз залагам на по безизвестни и изпробвани марки, поне при тях да попадна на ментак е по-малък.

            Коментар


            • #36
              До: Mасла

              platinium
              До: Mасла
              Колеги, да попитам, отскоро взех Витара 93г. 1.6mi 8 клапановият мотор, чудя се какво масло да и сипя. Предлагат ми оригинален Castrol 10W40 полусинтетика на добра цена, нали няма да има проблеми с него?

              колега, най-сетне я купи тая витара, похвали се, така няма да се измъкнеш, а относно маслото аз карам и двете витари с Vaiko 15W-40, ти избираш, купих си го от Елит кар, окол 50 лева 4литра

              Коментар


              • #37
                До: Mасла

                У тая зима гледай пьрва цифра да е поне 10 и над това не и слагай.Лукоил е добро масло за парите си,ако си сигурен в Кастрола..............скачай.
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #38
                  До: Mасла

                  Само да направя читави снимки на Витарата, ще се похваля, само че още не мога да пускам нови теми... Незнам колко мнения трябва да имам?

                  А относно маслото Кастрола е внос от САЩ, мерките са в галони, би трябвало да е оригинален. Ще сипя от него, дано мотора работи добре, че ми се струва доста шумен като е в обороти, незнам дали си внушавам че му чукат повдигачите... Често срещано ли е при този мотор?

                  Коментар


                  • #39
                    До: Mасла

                    лукойл масло не си слагай никога и не е задължително да е 10в-40, както пише колегата, ела да чуеш моята как мърка, нищо че е за реглаж на клапани, а за тях на 20 000км в сервиза

                    Коментар


                    • #40
                      До: Mасла

                      Колеги незнам кои масла са истенски и кои-не ,но за мен е много по-важно ,какво масло да сложа на раздатка , диф(преден ,заден има ли разлика) ск.кутия . А за двигателя всеки си има свое мнение. ДВГ -кво толкова . Ремонт на агрегата:гумички ,сигменти- колко ли да струват, ама една ск.кутия или раздатка.

                      Може и да греша, само споделям мнение.
                      [CENTER][B]Сузуки Самирай 1.3 1988г. -Влюбих се от прав поглед. :p

                      [COLOR=Red][I]БЕНЗИН И ГУМИ ,БЯХА ПОСЛЕДНИТЕ МУ ДУМИ ![/I][/COLOR]
                      [/B][/CENTER]

                      Коментар


                      • #41
                        До: Mасла

                        Колеги,пропускате едно много добро масло от гамата на CSTROL,10W60!Препоръчват го за М-серията на BMW,респективно за двигатели с по големи хлабини!Идеално за по-износени мотори!
                        Никто в человеческом обществе не относится к диким животным природы так бережно, как охотники

                        Коментар


                        • #42
                          До: Mасла

                          Днес правих реглаж на клапаните !
                          Маслото което ползвам е "MOBIL" . Сега сам 10w40 а предното беше 15W40. и двете са полу синтетика .Сменил съм маслото преди 1800 км и му сипах добавка !Това се вижда под капака :





                          А ето и добавката :




                          Маслото съм го купил наливно, 6 лв литъра и добавката струва 6 лв кутийката /изсипъл съм цялта кутийка / !
                          Дано съм бил полезен със тази информация !
                          Suzuki Vitara 1,6 (8v)- къса,автомат !!!
                          костeнурков спринт.... и в гората !!!!

                          Коментар


                          • #43
                            От: До: Mасла

                            Темата е стара,но вечна.С риск да ви досадя искам да ви покажа какво намерих в един руски форум - http://www.2112.ru/showthread.php/23726 Може да се окаже полезно при избора на масло за двигателя.Само визуална информация,ако модераторите преценят,че не е за тук, да действат по тяхна преценка.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Mасла

                              сега карам с OMV 10w/40 . преди карах с ОМV 5W /30 . в миркат ме посъветваха да не слагам 5W30/40 защото са имали проблеми с няколко двигателя и то на нови автомобили . силно се изненадах от това .когато погледнах в каталога на OMV наистина даваха само 10W/40. а на стрария голф 1.6 Д (225000км) си слагам пълната синтетика и мотора мърка .Там наистина 5W/30/40 е съвместимо норма 505 0000 . А кажете сега на кого да вярвам . а ма след ремонта на мотора не ми се рискува повече. то не ,че италианците-индианци са сменяли маслото повеч от два пъти за 80000 км
                              899180483

                              Коментар


                              • #45
                                От: Mасла

                                е чак пък два пъти за 80 000 сменят един път на 100 000 , това е шега , то си е до водача на мпс -то както и тук има парлопани и по целия свят си ги има , до скорошни наблюдения имам добри чувства към ТОТАЛ много наподобява на американския кастрол по качество и се замислям дали да не започна бъдещите смени с 10W40, температурнте граници на 10/40 са като за нашата страна

                                пп колега като гледам тези руски снимчици са си мнооооооого относителни за тези нагари не са виновни маслата а задкормилната част , ако колата ти е с заминал двигател или прегрята , ако щеш и гюлово масло и наливай двигателя ще си остане в нагар ,а като гледам само на бмв -тата са с нагари, ама това не ме учудва ,те са толкова издръжливи колкото двигател на москве 412 макс 200 000 км живот(нашия издържа 48 000 след това нови бутала ризи и сигменти ) то там имаше спор кой от кого е откраднал чертежите на двигателя ,дали руснаците или немците
                                Последно редактирано от jimito; 05-05-11, 21:24.
                                Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X