Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Mасла

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Mасла

    Първоначално публикуван от aroren Преглед на мнение
    сега карам с OMV 10w/40 . преди карах с ОМV 5W /30 . в миркат ме посъветваха да не слагам 5W30/40 защото са имали проблеми с няколко двигателя и то на нови автомобили . силно се изненадах от това .когато погледнах в каталога на OMV наистина даваха само 10W/40. а на стрария голф 1.6 Д (225000км) си слагам пълната синтетика и мотора мърка .Там наистина 5W/30/40 е съвместимо норма 505 0000 . А кажете сега на кого да вярвам . а ма след ремонта на мотора не ми се рискува повече. то не ,че италианците-индианци са сменяли маслото повеч от два пъти за 80000 км
    Аналогичен случай при Нива. Откакто са вкарали хидравличен обтегач на веригата, маслото 5W е забранено, препоръчват 10W30 или 10W40. По-старият мотор традиционно се кара в някои части на Русия и Канада и с 5W, и с 0W даже. Зер, в някои сезони 10W става течно само на котлона. Подобни аномалии имат и други марки.

    Коментар


    • #47
      От: Mасла

      Дайте идея какво масло (конкретна марка и модел) да сложа на двигателя и такова за раздатъчната кутия, че сега ще ги сменявам. Но да е качествено! Колата е Витарка 1.9 дизел, не е карана до сега в България.

      Коментар


      • #48
        От: Mасла

        Аз лично карама китарата (1,6 16v) с тотал 10/40 и смяна на всеки 8-10 000км. За съжаление не снимах когато регулирах клапани но всичко свети.
        Орелчето(астра Г 1,4 ”екошпек”) къпе с GM 10/40 няма проблем за сега.
        ARO 243 D
        TATA SAFARI 4x4
        VITARA ДБ 16v
        Всичкото с лебедки 😂

        Коментар


        • #49
          От: Mасла

          До момента две смени на маслото, първата беше с Моtul X-CESS 5W40 втората с YACCO LUBE DE 5W30, и с двете марки не съм имал никакви проблеми.
          Сменям маслото на макс 10000км. като с Мотула съм доливал веднъж около 0,200мл. а с Yacco долях преди две седмици около половин литър след пробег около 6000км. като маслото е налято в началото на Март, и се е карало предимно в топлите месеци + цялото лято.
          Следващата смяна пак ще е с YACCO само че този път ще пробвам с VX1000LL 5W40
          SUZUKI SX4 S-CROSS 1.4 Boosterjet

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X