Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нощно виждане Made in Russia !

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нощно виждане Made in Russia !

    Здравейте , тази вечер татко изкопа едно нощно виждане внесено от чичо ми(от русия) дооооста отдавна .... та това нещо досега тука в българия не е "палено" и си нямам ни най-малка представа как работи , така де нагледно ми ясно ама кое точно за какво е ....
    та чудя се някой от вас дали няма да има такова нещо или да знае нещо за този тип уреди .... утре ще му взема батерии че видях на няколко места има къде да се сложат и ще видим ще живне ли ... уреда е доста тежък , може би за 5-10 минути държене като бинокъл ще ви умори яко ръцете ... ето малко снимки да видите сами ... "нещото" е Made in Russia така че 100% ще работи моля ако темата не е за тука я преместете ... не се сетих по-удобно място ...
    Прикачени файлове
    Няма кал - Няма кеф !!!
    Suzuki Samurai LJ410 1984
    Suzuki LTZ400 2008
    Honda Accord 2.0i SE Exec. 2002

  • #2
    До: Нощно виждане Made in Russia !

    Най-вероятно можеш да го изхвърлиш. Еле па след светкавицата в окото.

    Коментар


    • #3
      До: Нощно виждане Made in Russia !

      Ако е бил без батерия може и да е оцелял и след светкавицата. Ама като го включваш гледай да е на тъмно и не гледай срещу светлини.
      "Do not correct a fool, for he will hate you;
      Correct a wise man, for he will appreciate you."

      Коментар


      • #4
        До: Нощно виждане Made in Russia !

        това не беше пипано от завода му директно както е сложено във онея пукащите меките найлони - във чантичката и внесено тука в БГ седя на тъмно без батерии и пряка светлина ... не виждам защо да не работи ....
        аз имам една такава теория това доло дето е то да пуска разните му там инфрачервени лъчи или каквито и да са а горе е да е просто обектив със зуум който улавя тези лъчи и в тъмноъо и ги преобразува в образ ... най-вероятно ще е зелено нядавам се холивуд не лъже като се върна в града ще му купя няколкото батерии и ще видим дали ще "запали". вече ми писаха и дали го продавам , засега нямам много надъхвация но да видим как ще работи и ако му намеря приложение ... хмм ... татко взе една пушка 22ри калибър щото през деня на лов двуцевката екстра ама вечер с оптиката е по-добре се намират свинете гадни а сега хванах това не е светкавица ами малкото фенерче на телефона ми е супер безобидно просто ми е 2мпх камерата и лъщи иначе е супер слабо ! апсурт да е "светнато" или изгоряло от светлината в обектива ....
        Няма кал - Няма кеф !!!
        Suzuki Samurai LJ410 1984
        Suzuki LTZ400 2008
        Honda Accord 2.0i SE Exec. 2002

        Коментар


        • #5
          До: Нощно виждане Made in Russia !

          купих му батерии , сложиш и на тъмно изпробвах - имаме проблем ! долната част която изпраща инфрачервените лъчи работи ! тествах с камерата - пуснах нощния режим и сложих пръст на нейните червени и се получи - това от нощното виждане правеше кръг с концентрация в средата - линия ! тоест работеше ! обачеее горе никво го няма ! сложих батерия , пусках , пипах , мърдах , намистах и нищо ! утре ще го дам на г-на по физика тъй като той се занимава със всичко имащо ток и жици - от калкулатор до ядрена централа
          Няма кал - Няма кеф !!!
          Suzuki Samurai LJ410 1984
          Suzuki LTZ400 2008
          Honda Accord 2.0i SE Exec. 2002

          Коментар


          • #6
            До: Нощно виждане Made in Russia !

            Night вижъна работи вече перфектно , доказа се неведнъж в междублоковото пространство , както и на лов ... след доста задълбочени търсения се намери завода който си има даже и уеб-страница .... всичко е ОК ;]] дистанции докъм 50-60 метра са безпроблемни и работи перфектно ! абе радва 10/10 само дето много тежи
            Няма кал - Няма кеф !!!
            Suzuki Samurai LJ410 1984
            Suzuki LTZ400 2008
            Honda Accord 2.0i SE Exec. 2002

            Коментар


            • #7
              От: Нощно виждане Made in Russia !

              Колега, би ли споделил фирмата производител и ако знаеш ориентировъчна цена на уреда? Благодаря ти предварително!
              Всеки огън е малък пожар, а всеки пожар - голям огън!
              Ямаха ХТ 600Е 95г.

              Коментар


              • #8
                От: Нощно виждане Made in Russia !

                Лова нощтно време не е позволен, даже напротив. И с тази пушка 22ри каибър какви "свине" трепете не ви знам, камоли с оптика, камоли нощно време и еле пък с този калибър. Освен ако под "свине" нямаш други обекти предвид, но както и да е, спазвайте законите, защото чичо горски бди, не спи.
                Ако е машина, нека бъде немска!
                XJR 1200
                ETZ 150
                Kawasaki Ninja ZX10R

                Коментар


                • #9
                  От: Нощно виждане Made in Russia !

                  ДОбре, че не си го изхвърлил, както те "съветваха"...
                  Публикувайте отговор

                  Коментар


                  • #10
                    От: Нощно виждане Made in Russia !

                    Охоо , случайно си мернах темата тук , и гледам че някой даже е писал и то вчера ! Колега немога да се сетя за този завод в момента , търсил съм го доста отдавна и се сеща, че подобни уреди вече не произвежда а има къде къде по-компактни и приятни за използване джаджи за нощно виждане , от бинокли до какви ли не разновидности на холивудските измислици. Нощното виждане продължава да си работи със същите батерии които му сложих откакто пуснах тази тема и не е дало никакъв проблем , също намерих че обектива е от истинско стъкло и е към 100$ в и-бей заради качеството и здравината си ! Такова нещо никога не бих си и помислил да изхвърля даже и да не работи си е направо кеф да го гледаш колко грубо простовато и ЗДРАВО са го направили братята. Още се кефя като го пусна и засека някое животно зад блока в пълен мрак което с просто око че даже и с фенер едвали бих забелязал. Устройството е доста интересно , работи "импулсивно" , всмисъл при натискане на копчето зарежда нещо подобно на кондензатор и работи опредлено време(20 секунди) и леко полеко угася , при няколко "помпения" уреда работи с максималната си сила. Лека нощ от мен , ако имате някакви въпроси с удоволствие ще отговарям
                    Няма кал - Няма кеф !!!
                    Suzuki Samurai LJ410 1984
                    Suzuki LTZ400 2008
                    Honda Accord 2.0i SE Exec. 2002

                    Коментар


                    • #11
                      От: Нощно виждане Made in Russia !

                      Следващия път когато колегьосваш някого, го питай какво друго вижда с тия батерии, освен бурканите с компот в мазето ти.
                      Не искам да те притеснявам, но някой може да разчита на такъв прибор за живота си. И не е хубаво да крещиш че всичко е като на кино, ако не си на същото място. Ако ще пищиш от ужас си е твоя работа, не ангажирай с това странични хора. А то четат всякакви.
                      Приборът е отличен. Но само в случай че нямаш нищо друго, или че слънцето ще изгрее чак след като са те убили.
                      Също така в други случаи, но у мене остава впечатлението че си го опитвал два пъти. Пробвай го между изблиците във форума, и после ела да разкажеш повече.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Нощно виждане Made in Russia !

                        За съжаление нищо не можах да открия по означенията, които видях от снимките. Според мен е добре човек да има под ръка такъв прибор, защото не се знае кога може да му потрябва!
                        Всеки огън е малък пожар, а всеки пожар - голям огън!
                        Ямаха ХТ 600Е 95г.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X