Обява

Свий
Няма добавени обяви.

LR Disco II - висок разход

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • LR Disco II - висок разход

    Здравейте колеги,
    По молба на мой приятел пиша този пост. Той има LR Disco II с двигател TD5. Оплаква се от висок разход в градски условия. Разхода в момента му е 16 - 17 л/100.
    Преди е бил 13/100. Търси съвет и помощ
    Toyota Hilux 3.0 D4D 2008
    Discovery 2.5 TD5 2000 EX
    Land Rover Discovery 2.5 TDI 1996 EX

  • #2
    здравейте,когато купих моето през юли миналата година,се оказа че не може да вдигне повече от 140 км/ч и имаше доста висок разход на нафта.Ходих до няколко сервиза и ми предложиха различни варианти за решаване на "идеални" цени.Оказа се ,че има една джаджа май дозиметър след въздушния филтър/дано съм прав за наименованието и/,която е с датчик който отчита притока на въздух,съобразно подаването на газ и т.н.,т.н в общи линии го почистиха и измиха и автомобила тръгна.Като е мръсно подава грешна информация на компютъра и там е възможно да има увеличен разход.Иначе съм лаик но дано помогне.
    Поздрави ,Наско.
    Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
    "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
    "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

    Коментар


    • #3
      Ако мери въздуха е дебитомер, Дозиметъра мери еквивалентната доза радиация.
      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

      Коментар


      • #4
        Ако е автоматик и се кара основно в задръстванията в града е напълно нормален разхода. За сравнение имам LR/RR 2.5tds в града под 16-17 не слиза, трябва много галене за да слезе на 14-15. Според мен е нармално, като се има впредвид, че е зима
        Последно редактирано от Peppy; 25-01-07, 20:56.
        LZ1PER

        Коментар


        • #5
          Моя "звяр" през лятото харчеше 11/13 (извънградско/градско) сега (зимата) е на 13/15. Не е ЛендРовър, но е дизел и си мисля че е нормално??? през зимата да харчи повече?

          Коментар


          • #6
            Междувременно колата влезе в сервиза на Леви за проблеми по окачването. Казах на колегата за Вашите мнения, така че ще прегледат дебитомера. Благодаря за отзивчивостта.
            Toyota Hilux 3.0 D4D 2008
            Discovery 2.5 TD5 2000 EX
            Land Rover Discovery 2.5 TDI 1996 EX

            Коментар


            • #7
              пък и един сервиз хубав си намерил.
              В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

              Коментар


              • #8
                Отсега нататък ще знае,пък може и да му е харесало и да е останал доволен от там
                B+

                Коментар


                • #9
                  Ха Ха Ха.За сервиза де.
                  Пътят е целта.

                  Коментар


                  • #10
                    там нямат TestBook Т4 ама де да знам, може и да са си купили
                    http://www.agentura.ru/specnaz/gru/spezi_1.jpg
                    Lancia Kappa TDS (такъв...италиянски петак) / Land-Rover 88 Series 3 FFR, 2.25Petrol

                    Коментар


                    • #11
                      Сервиза е жесток! Незнам какво са се ровили по Диското на моя приятел но ефекта е невероятен! Сега си търси тръбичката която идва от EGR - пичовете са му я скъсали! Евала!
                      Toyota Hilux 3.0 D4D 2008
                      Discovery 2.5 TD5 2000 EX
                      Land Rover Discovery 2.5 TDI 1996 EX

                      Коментар


                      • #12
                        А за какъв х.. му е тази тръбичка ...

                        Не питам напразно !!!!!!!!
                        Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                        Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                        Коментар


                        • #13
                          може да се ремонтира тръбичката, само му трябва кадърен заварчик, или пък да си направи нова от части за парно и газификация- в един магазин за подобни работи в дианабад има почти всичко- медни, железни, гофрирани
                          http://www.agentura.ru/specnaz/gru/spezi_1.jpg
                          Lancia Kappa TDS (такъв...италиянски петак) / Land-Rover 88 Series 3 FFR, 2.25Petrol

                          Коментар


                          • #14
                            Благодаря за инфото. Междувременно намерихме такава втора употреба.
                            Toyota Hilux 3.0 D4D 2008
                            Discovery 2.5 TD5 2000 EX
                            Land Rover Discovery 2.5 TDI 1996 EX

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X