Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проект VW T3 Caravelle Syncro 4x4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проект VW T3 Caravelle Syncro 4x4

    Ето че и тази коледа дядо Мраз не ме забрави и си имам нова играчка за правене.Преди малко се върнах от Сливен, където спазарих буса на когото бях хвърлил око от известно време.Ето и снимки на новия проект:







    Има и централно заключване (поне на страничната врата)









    Салона е много запазен, но си е базово изпълнение, което не е нещо особено.







    Според коланите е произведен 1989г. но първата регистрация е февруари 1991г.






    Задното парно:



    Нарочно проверих под гумените стелки за ръжда, но за моя радост резултата е отрицателен





    Някаква странна джаджа с неизвестно предназначение, намираща се зад предната пътническа седалка.





    Двигател 1.6ТД





    Ето и малко снимки на долната част на купето.
    Преден щит:






    Окачването на двигателя, по принцип тук има още един щит, но е демонтиран и в наличност.



    Дъното е много запазено без следи от корозия:



    Тампоните на пръв поглед изглеждат здрави, но това ще се разбере скоро при демонтажа:



    Като цяло съм доволен от покупката си.Двигателя е жив мъртвец, като седнах от моя в този и ... времето спря
    Блокажите работят, единствения проблем е виското, не иска да предаде движението към предния мост
    В Германия ги рециклират но цената е доста солена, предполагам че ще изчакам да събера малко парички и да си взема кит-а с декуплера.Надявам се проблема да е само във виското, че ако не е само там...става мътна и кървава.Рискувах и го взех въпреко този проблем, дано ми е на късмет.След нова година, в понеделник го докарвам и се започва
    DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
    Skype: pach_bs

  • #2
    До: Проект VW T3 Caravelle Syncro 4x4

    Честитоооооооо Ванкаааааааа
    Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
    New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

    Коментар


    • #3
      До: Проект VW T3 Caravelle Syncro 4x4

      Честито и от мен.Изглежда перфектен дано да минеш и тънко с ремонта.От доста време дебна за такъв бус,но не намирам.
      "Човек е толкова голям колкото са големи мечтите му"

      Коментар


      • #4
        До: Проект VW T3 Caravelle Syncro 4x4

        Първоначално публикуван от goran Преглед на мнение
        Честито и от мен.Изглежда перфектен дано да минеш и тънко с ремонта.От доста време дебна за такъв бус,но не намирам.
        Ремонта започва с цялостно разглобяване на всичко що е под купето, пясъкоструйка, прахово, нови шарнири, тампони, селенови втулки, ревизия на ск. кутия и предния мост.Разглобяване, почистване и проверка на всички карета.Смяна на спирачните маркучи, почистване и тестване на вакумите за блокажите.Почистване на дъното, епоксиден грунд и шагре за предпазване от корозия.Обезшумяване на цялото купе, смяна на салона.Ще преговарям за една таванна палатка Westfalia и дано се споразумеем, за да си я монтирам на буса.
        Ако ми изкочи инфо за бус ще ти пиша лично.
        Ице, благодаря
        DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
        Skype: pach_bs

        Коментар


        • #5
          До: Проект VW T3 Caravelle Syncro 4x4

          Честито! Благородно завиждам. Със здраве да го юркаш!
          Животът е харизан кон според мен...

          Теди

          Коментар


          • #6
            До: Проект VW T3 Caravelle Syncro 4x4

            Хубав бус и аз си мечтая за такъв, честито, накъде във форума четох доста информация за Т3 имаше и снимки, разтърси се за 4х4. Успех!
            От време на време качвай по някоя снимка!

            Коментар


            • #7
              До: Проект VW T3 Caravelle Syncro 4x4

              Честито! Със здраве да го караш.
              "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

              Коментар


              • #8
                До: Проект VW T3 Caravelle Syncro 4x4

                Честито и от мен, много да те радва и много безаварийни километри ти желая!
                П.С. Ама недей си продава хубавата Витарка
                Santa Fe 2.2, 155к.с., 2009г.
                Suzuki Samurai, 1.6, Silverstone 33x10.5x15

                Коментар


                • #9
                  До: Проект VW T3 Caravelle Syncro 4x4

                  Благодаря, аз още не съм разглобил виското ама да питам, има ли кой да помогне с намирането на този силиконов флуид:
                  http://www.clearcoproducts.com/pdf/h...-100000cSt.pdf
                  Прикачени файлове
                  DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                  Skype: pach_bs

                  Коментар


                  • #10
                    До: Проект VW T3 Caravelle Syncro 4x4

                    Ами честито и от мен и приятно забавление с реставрацията.
                    О899 2б2 1З2

                    Коментар


                    • #11
                      До: Проект VW T3 Caravelle Syncro 4x4

                      Който е слушал през годината... . Честито със здраве да си го киприш и караш. Двигателя какъв е ? Прилича на 1,9 чист дизел (1Y)
                      0888594828 angel_kik@abv.bg

                      Коментар


                      • #12
                        До: Проект VW T3 Caravelle Syncro 4x4

                        Първоначално публикуван от Andik112 Преглед на мнение
                        Който е слушал през годината... . Честито със здраве да си го киприш и караш. Двигателя какъв е ? Прилича на 1,9 чист дизел (1Y)
                        1.6 TD, JX се води като модификация.Няма да изкара много, следващия ще е TDI 110 к.с.
                        Интересното е че половин година не е пален буса, дръпнах обогатителя, изчаках да подгрее свещите и запали веднага, приятно съм изненадан от "немощният"
                        DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                        Skype: pach_bs

                        Коментар


                        • #13
                          До: Проект VW T3 Caravelle Syncro 4x4

                          Честито, Започна се.Забравих,хидравлика имали?

                          Коментар


                          • #14
                            До: Проект VW T3 Caravelle Syncro 4x4

                            Честито, много добре изгежда, в този цвят ли ще го оставиш?

                            Коментар


                            • #15
                              До: Проект VW T3 Caravelle Syncro 4x4

                              Първоначално публикуван от stoil_69 Преглед на мнение
                              Честито, Започна се.Забравих,хидравлика имали?
                              За съжаление няма
                              DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                              Skype: pach_bs

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X