Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гърми ми УАЗа - нафта?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Гърми ми УАЗа - нафта?

    Здравейте колеги.Много моля за вашата компетентна помощ.УАЗа не ще даработи на бензин.Прекъсва и гърми през ауспуха,изобщо не ще да върви,все едно работи на един най много два цилиндъра.Започна да ми дава тези ядове постепенно,само сутрин след като мина на газ проблема изчезва.Вчера в гората ми свърши газта и едвам съм се добрал до вкъщи.днес опитах нещо да направя но няма резултат.Смених с нови:свещи,кабели,капачка,палец,карб 126.ипак същото.Мотора е 417 ако това има значение.Моля ма вашите съвети.Предварително благодаря.

  • #2
    До: Гърми ми УАЗа

    Първоначално публикуван от 4i4o mi Преглед на мнение
    Здравейте колеги.Много моля за вашата компетентна помощ.УАЗа не ще даработи на бензин.Прекъсва и гърми през ауспуха,изобщо не ще да върви,все едно работи на един най много два цилиндъра.Започна да ми дава тези ядове постепенно,само сутрин след като мина на газ проблема изчезва.Вчера в гората ми свърши газта и едвам съм се добрал до вкъщи.днес опитах нещо да направя но няма резултат.Смених с нови:свещи,кабели,капачка,палец,карб 126.ипак същото.Мотора е 417 ако това има значение.Моля ма вашите съвети.Предварително благодаря.
    Според мен,е от центровката тъй,че прави центровка и после пиши.
    А я си провери и кондензатора.Успех.
    0осем9осем7шест0осем7едно
    Миро

    Коментар


    • #3
      До: Гърми ми УАЗа

      Колеги,все пак благодаря.Мисля,че отстраних проблема.Когато сипваш гориво в резервоара,гледай какво сипваш.Сипва се бензин а не нафта като мен.Моля админа да ме извини и да приключи темата там както е по правилата!

      Коментар


      • #4
        До: Гърми ми УАЗа

        Всичко е наред, значи. Радвай се, че е УАЗ - някои други коли не се разминават с източване на резервоара и наливане от правилното гориво.

        Коментар


        • #5
          До: Гърми ми УАЗа

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Всичко е наред, значи. Радвай се, че е УАЗ - някои други коли не се разминават с източване на резервоара и наливане от правилното гориво.
          Абе и аз не се разминах само със смяна на горивото.Незнам дали е от това но Налягането на маслото падна драстично,поледнах на пръчката:Рядко като чорба и два пръста над максимума.Хайди нова бензинова помпа,ново масло и филтър.И за капак на всичко на пробката имаши месингови парченца.Така,че май си отворих много работа.Дано изкара сезона пък лятото ще му мисля.

          Коментар


          • #6
            До: Гърми ми УАЗа

            Първоначално публикуван от 4i4o mi Преглед на мнение
            Абе и аз не се разминах само със смяна на горивото.Незнам дали е от това но Налягането на маслото падна драстично,поледнах на пръчката:Рядко като чорба и два пръста над максимума.Хайди нова бензинова помпа,ново масло и филтър.И за капак на всичко на пробката имаши месингови парченца.Така,че май си отворих много работа.Дано изкара сезона пък лятото ще му мисля.
            Нейзгорената нафта е влязла в картера. Бензиновата помпа не е била за смяна. Някога като ученик 15 годишен карах една Варшава и като нямах пари за бензин, а Варшавата вървеше само с индикиран ЗИЛов бензин 20л. беше 5лв. й сипвах нафта. Нафтата влизаше в картера и налягането на маслото падаше до 0 но след смяна на маслото всичко се оправяше, до следващото зареждане с нафта. При едно от карането с нафта даже й гръмна и се разцепи гърнето
            ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
            Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

            Коментар


            • #7
              До: Гърми ми УАЗа - нафта?

              Това за неигорялата нафна не го знаех?!?!Действах първосигнално и затова смених помпата/бях сменял платното и реших,че е фалшиво и пропуска/Но определено месинговите парченца ме притесняват.Приличат ми на латунг.Освен това от внушение и ли не но сега при рязко отнемане на газта се чува едно чукане характерно за биелен лагер.

              Коментар


              • #8
                До: Гърми ми УАЗа - нафта?

                То месинг в двигателя........бутален болт биала, там има втулка но.....
                "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                Коментар


                • #9
                  До: Гърми ми УАЗа - нафта?

                  Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
                  То месинг в двигателя........бутален болт биала, там има втулка но.....
                  Едно време,преди около 30г.като ученик,ходехме на практика в АРЗ-то в София и там събирахме мотори на ГАЗ 51.И като понатрупаш опит ти разрешават и на ГАЗ 53 да събираш.Там подлагахме латунг или цигарена хартия м-у капачката и лагера/по младите може и да се смеят но та ка беше тогава/за до догодиме луфта.Понеже моя мотор не съм го отварял правя асоцияции с тези неща.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X