Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Снимки на потребителя iassen

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Снимки на потребителя iassen

    Вчера снимах, днеска не. Много е мрачно.

    Обективчето е супер наистина. То само с него става да си се разхождам.. поне тези два дни не ми потрябва широк май. То и рибешкото ми око е е доста малко за джоб е идеално.

    Измислих най-добрата система за улична фотография. 3 секунди и съм щракнал, а и не се забелязва много. Размера е перфектен. На всичко отгоре не се разгъва при зумиране!



    Сега като се замислих, това със 70-200 ако е Канон, няма как да се разхождаш по улиците.

























































    Последно редактирано от iassen; 16-10-14, 12:16.

    Коментар


    • От: Снимки на потребителя iassen

























































      Коментар


      • От: Снимки на потребителя iassen















































































































        Коментар


        • От: Снимки на потребителя iassen

          Имаше въпрос. Апаратът е Panasonic Lumix GH4, а обектива, който тествам тия дни е Panasonic G 35-100 на постянна F2.8.

          Утре трябва да дойде хеликоптера за него. Ще видим какво ще стане, защото май може да лети само с един обектив - olympus 12 мм на 2, който е 1600лв. Дано да го подкарам с някой от моите.
          Последно редактирано от iassen; 16-10-14, 12:17.

          Коментар


          • От: Снимки на потребителя iassen

            Благодаря !!!!
            Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
            За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

            A1+

            Коментар


            • От: Снимки на потребителя iassen

              Благодаря за снимките.
              Явно комбинацията Panasonic Lumix GH4 + Panasonic G 35-100 е доста добра.
              .

              Коментар


              • От: Снимки на потребителя iassen

                Дамм, страхотен е, много му се радвам. Още не съм снимал истинско видео с него, само проби, но е звяр. Хем има боке, хем всички екстри като стабилизация и автофокус, пък и с него и малкия брат 12-35 апарата е прахо и водоустойчив... чудно. Определно най-хубавия ми обектив. Още не съм пробвал и RAW, ама като гледам жпеците мисля, че е ясно.






































                Нещо нямах време за разходки. Доста от тия снимки са от колата..





































                Последно редактирано от iassen; 18-10-14, 02:20.

                Коментар


                • От: Снимки на потребителя iassen





































































                  Утре май ще ходя на Рилски манастир. Новия коптер още не дошъл

                  Коментар


                  • От: Снимки на потребителя iassen




                    Леле 3 часа.. утре ще качвам още.

                    Коментар


                    • От: Снимки на потребителя iassen

                      Първоначално публикуван от iassen Преглед на мнение
                      ...май може да лети само с един обектив - olympus 12 мм на 2, който е 1600лв...
                      Има ли някаква причина да ти трябва това хубаво, но определено надценено (за това което е) стъкълце - дори на американските му 6-700$, да не говорим за цифрите които споменаваш ? Размер и тегло ли ?

                      Това оптически и 12-40ката, и 12-60ката (4/3) са поне толкова добри колкото него (не казвам по-добри за да не обидя собствениците му), а 12-35цата ти вероятно му диша във врата.

                      Ако е за размер и тегло и 12мм не е задължение - 14мм 2.5 палачинката на Панасоник е кукличка, и е с големина и тегло на кутия кибрит. Да речем че е една идея не толкова остра по краищата, но в центъра си е шест.

                      А ако гониш грамове - новата "капачка" 9мм на Олимпус май се явява много по-малко играчка отколкото беше 15 милиметровата която наистина ставаше само за игра.

                      И отделно ако е за видео - недолюбвания 12-50мм на Олимпус е лек, относително малък (ако и доста дълъг за диаметъра си). Всички реват че на 50мм отваря едва на 6.3, но на 12мм гадта си е добра, има си function бутон, има доста кадърен режим макро и електрически зум, който можеш да управляваш и от Панасоник. Проверено. Ако ползваш функцията дистанционно през телефон (не знам какъв му е обхвата на това нещо и дали го ползваш на самолетчетата) ще можеш и да си зумваш. Може да не е върха на сладоледа за фото, но за видео е сред най-поливалентните обективи които съм виждал. Не че снимам видео де. Само веднъж, и тогава помогна Fn бутона който Олимпус предвидливо е регулирал от завода на функция "Спри автофокуса при натиснат бутон". Явно е знаел нещо което не знаех
                      Издъних се на Тюринг теста

                      Коментар


                      • От: Снимки на потребителя iassen

                        Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                        Има ли някаква причина да ти трябва това хубаво, но определено надценено (за това което е) стъкълце - дори на американските му 6-700$, да не говорим за цифрите които споменаваш ? Размер и тегло ли ?

                        Това оптически и 12-40ката, и 12-60ката (4/3) са поне толкова добри колкото него (не казвам по-добри за да не обидя собствениците му), а 12-35цата ти вероятно му диша във врата.

                        Ако е за размер и тегло и 12мм не е задължение - 14мм 2.5 палачинката на Панасоник е кукличка, и е с големина и тегло на кутия кибрит. Да речем че е една идея не толкова остра по краищата, но в центъра си е шест.

                        А ако гониш грамове - новата "капачка" 9мм на Олимпус май се явява много по-малко играчка отколкото беше 15 милиметровата която наистина ставаше само за игра.

                        И отделно ако е за видео - недолюбвания 12-50мм на Олимпус е лек, относително малък (ако и доста дълъг за диаметъра си). Всички реват че на 50мм отваря едва на 6.3, но на 12мм гадта си е добра, има си function бутон, има доста кадърен режим макро и електрически зум, който можеш да управляваш и от Панасоник. Проверено. Ако ползваш функцията дистанционно през телефон (не знам какъв му е обхвата на това нещо и дали го ползваш на самолетчетата) ще можеш и да си зумваш. Може да не е върха на сладоледа за фото, но за видео е сред най-поливалентните обективи които съм виждал. Не че снимам видео де. Само веднъж, и тогава помогна Fn бутона който Олимпус предвидливо е регулирал от завода на функция "Спри автофокуса при натиснат бутон". Явно е знаел нещо което не знаех

                        Ами да, хич не ми се дават пари за такъв обектив, но тия китайци са направили стойката уж само за него, въпреки че сме летели с всякакви обективи. Не изпитвам нужда от подобен обектив. Дано да му избягам някак. Ще видим Вторник, надявам се да мина без пари или поне , както казваш само за палачинка.




                        Честно казано, не изпитвам вече нужда от каквито и да е други обективи, освен тия, които имам. Вчера бяхме със семейството до Рилски манастир. Взех 12-35 , 35-100 и рибата и това е. Ръчната ми 50тка става леко излишна... на кроп х2 е 100мм на 1.8 без фокус и стабилизация...

























































                        Последно редактирано от iassen; 19-10-14, 14:09.

                        Коментар


                        • От: Снимки на потребителя iassen



























































                          Коментар


                          • От: Снимки на потребителя iassen




































                            За панорамки телефона... Панасоника няма автоматична панорама- голям пропуск.






                            Е тва е бесен Канонджия






                            Последно редактирано от iassen; 19-10-14, 11:36.

                            Коментар


                            • От: Снимки на потребителя iassen














































































                              Върнах се с влака, а семейството оставих на въздух























                              Сбооогооом любимаааааааааа
                              Последно редактирано от iassen; 19-10-14, 12:03.

                              Коментар


                              • От: Снимки на потребителя iassen









                                бликчета








                                обичам ги










                                и тука вече се оливам.. на видео е по-хубаво























                                Пълно с птици, една не фръкна да я щракна!












                                е тва вече си е ужасна снимка























                                Перлазонка













                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X