Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Снимки на потребителя iassen

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Снимки на потребителя iassen

    Интересно защо този красавец има логото на SS ....

    Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
    Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
    Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

    Коментар


    • От: Снимки на потребителя iassen

      То и петата седмица от номера как е станала?

      Коментар


      • От: Снимки на потребителя iassen

        Първоначално публикуван от valsodar_rn Преглед на мнение
        То и петата седмица от номера как е станала?
        С пари... Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00851.jpg
Прегледи:1
Размер:134.6 КБ
ID:5580357
        На нас клиренс ни трябва , не скорост

        Коментар


        • От: Снимки на потребителя iassen

          В този репортаж има мои въздушни кадри от учебната самолетна авария. http://bnt.bg/news/obshtestvo/uchebn...etishte-sofiya

          вече имам и телефон , с който мога да снимам и няма да си мъкна апарата с мене толкова.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2014-04-18 16.39.31.jpg
Прегледи:1
Размер:133.1 КБ
ID:5580743

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2014-04-18 16.37.22.jpg
Прегледи:1
Размер:147.2 КБ
ID:5580744

          Коментар


          • От: Снимки на потребителя iassen

            Не се самозаблуждавай , с телефона - до време, като те засърбят ръцете, пак ще грабнеш хапарата... А снимките са добри...
            По-добре здрав и богат, отколкото беден, но болен !!!

            Коментар


            • От: Снимки на потребителя iassen

              Издай малко от тайните как снимаш ,,земно''- ,,ароплана'' как щрака, не ме интересува, щото немам такъв ,но е много красиво...

              Коментар


              • От: Снимки на потребителя iassen

                Свикнал съм да си нося апарат винаги в джоба. Това ми прави разходките по задачи по-интересни, а и така избирам да ходя пеша. Преди със сапунерките нямах проблеми, но с Панасоника ми е трудно. Голям е. Като го взема, ми се ще да си нося и повече обективи и отивам на варианти с раница, което едно, че ме товари и тежи, а и ме мързи да го вадя всеки път, пък и хората се спичат. Да не говориме, че не е добре да се търкаля из джобовете, защото работя с него. Този телефон е Самсунг ноут 3. Взех го главно ,за да си върша офис работата отвън, но камерата бива. Нокиа снима най-добре, но не покрива другите ми изисквания. Та идеята ми е, като си се разхождам и видя нещо интересно -бам и го снимам без да мъкна, а качеството като гледам става. После с фотошоп почти се запълват нещата. Горните снимки ги обработих в телефона със стоковата програма. Сега ще си сваля нещо с блър и контрол на цветове и светлината и съм ок. Тъпото е, че зум няма как да ползвам, зле е.Имам и няколко видео репортажа да си снимам и с телефон е най-добре.

                Някой път е така ми се снима, или времето е хубаво, или има нещо за снимане, интерсно място... като църквата довечера... Там с апарата, то е ясно. А пък двете в комбинация също е супер. Довечера мисля, че телефона с големия екран ще ми свърши добра работа като дистанционно на апарата. Залагам го някъде и си щракам дълги експозиции с различни настройки без да го пипам. Ще видиме с тоя дъжд.

                Тайни как снимам... няма тайни.. нормално: 95% снимам на М режим и възможно най-ниско ИСО. Апаратът ми е много удобен като копчета и бързина, имам копче точно до спусъка, което ми прави автоматични настройки и от там само врътвам двете врътки за скорост и бленда както искам. Зависи какво снимам, ползвам RAW или JPEG, ако е нещо много интересно имам бърз бутон за RAW. Просто се разхождам и като видя нещо, което ме впечатлява, първата ми работа е да извадя бързо и да щракна каквато и да е снимка, а след това вече търся ъгъл, момент и настройки.
                За ъгъла е ясно: най-интересния , но и показващ максимално разбираемо обекта. Търся си необичайни гледни точки и композиции.
                За момента, много често като има динамичен обект снимам на бързи снимки, колкото трябва 20-30 снимки, пък после избирам най-интересната. И да е стационарен пак щракам поне 3-4, заради композицията. Някой път малко кадриране настрани или зум и дава разлика в крайния резултат.
                Настройките: нагласил съм си апарата да снима равно- без дълбоки сенки и изгорели светли с равен контраст и наситеност. После в програмите си издърпвам, което искам. Обичам наситеност, контраст и винет. Гледам да е на фокус. Със скоростта опитвам да няма размазване, ако не ми трябва. Обикновено снимам на макс. отворена бленда. Исото максимално ниско, за да няма шум.

                Мисля, че повечето работа върша после в програмите. Много често безинтересни снимки, които съм мислил да трия стават по-впечатляващи след обработката. Там принципно си играя и експериментирам, докато ми хареса как се получава. Често се сещам и за целия процес: това така като го снимам, после еди какво си ще му направя и еди как си ще стане, но рядко правя нещо окончателно в апарата. Примерно черно-бели снимки почти не съм снимал. После си решавам дали да ги правя ЧБ.

                От няколко години има толкова много хора, които снимат, че повечето кадри са банални. Залези, портрети и цветя - колкото искаш. Малко ме дразни търсенето на невероятния кадър точно в 5 сутринта със еди каква си техника за 10 000лв. със специалните настройки.. за про фотография ок, ама за хоби... До сега от 17-18г. снимане, нямам някой кадър, с който много да се гордея. По-скоро се забавлявам, измислям си тестове и задачки и затова тази тема ми е приятна, защото си го правя без огрничение и да без гледам да поствам само страхотни снимки, слагам всичко, което ми се стори интересно дори и да е лоша снимка, само да не се повтаря...Общо взето идеята ми е да снимам нещата, които и без това си се случват около мен, разчитайки главно на случайността и емоцията. После с програмите ми е приятно да им придавам допълнително чувство с цветовете... и така.

                Благодаря на всички, които се интересуват от нещата, които правя. Скоро темата ще направи 100 000 посещения, което много ме радва. По този повод съм подготвил топ 10 класация на снимките, които най-много ми харесват и "изложба" за най-бедните хора в София, които отбягвах до скоро, но пък са много интересни и пъстри като обекти.

                Поздрави

                Коментар


                • От: Снимки на потребителя iassen

                  Благодаря!

                  Коментар


                  • От: Снимки на потребителя iassen

                    И в Бевърли Хилс да сме, па така, че сме:

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:chuchu07.jpg
Прегледи:1
Размер:497.8 КБ
ID:5580885
                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • От: Снимки на потребителя iassen

                      Ходжово лале. В градината на баба има много от тези...
                      На ново колело 3 за 7 месеца 2422 км,Общо на трите колела 16678 км.

                      Коментар


                      • От: Снимки на потребителя iassen

                        Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                        И в Бевърли Хилс да сме, па така, че сме:

                        [ATTACH=CONFIG]703396[/ATTACH]
                        Не знам дали да отбелязвам факта, че момата си тупа през терасата нещо си, ама като момент е хванато страхотно...все едно пред нея има черен дух носещ се на височината на терасата и...
                        За мен ...страхотен момент!
                        Към Ясен...продължавай все така.Аз не се впускам много в коментарии, но винаги гледам с удоволствие това...което ти е направило на теб впечатление и си запечатал през обектива и през твоя поглед.Кадрите ти ме радват и им се кефя .
                        Така, че...продължавай все така!
                        Поздрави!
                        NISSAN FOREVER
                        -----------------------------------------------------------------------------
                        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                        Коментар


                        • От: Снимки на потребителя iassen

                          Хубаво е, когато снимането доставя удоволствие на снимащия... Страхотно е, когато удоволствието е споделено и от хората, разглеждащи тези снимки. За мен (а надявам се и за повечето колеги във форума) удоволствието е още по-голямо, защото е споделена положителна емоция, нещо много кът напоследък... Да си жив и здрав, Ясене! Опитваме се да се учим. Весели празници!!!
                          По-добре здрав и богат, отколкото беден, но болен !!!

                          Коментар


                          • От: Снимки на потребителя iassen

                            Весели празници и на вас! Благодаря ви за подкрепата. Съвсем забравих, че имам нов клип:

                            Коментар


                            • От: Снимки на потребителя iassen

                              Малко снимки от празниците по Великден 2014


                              БЪЗ Светлинна година
















                              Самоков












                              живот на ръба




















                              Много съм впечатлен от тази снимка. Това е 175мм с х4 дигитален зуум.








                              Любимия ми състезател - Буба

                              Коментар


                              • От: Снимки на потребителя iassen

                                Докато бях в Самоков проверих пистата. Обикновено след дъжд е добре за каране. Там трнираше Васил Георгиев с 450 и се възползвах да поснимам любимия ми спорт. Сериозни чупуки правеше.
                                Както се вижда добре от тази снимка.






                                на места...






                                Големия трапец и връх Дъбова глава за фон






                                тази снимка му бях отрязал главата и после му добавих от следващта.. малко си личи горе в ляво..















                                Буба скръб - доста добро изпълнение техника въведена от Буба








                                Нещо подобно правят и момчетата в центъра







                                Тези снимки са най-лошото качество , което апарата ми произвежда, но пък ги печата по 20 в секунда по 4 МП


















                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X