Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Покупка на Cherokee

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Покупка на Cherokee

    Дали има заводска или не...ще разбера като я закарам на сервиз. Аз трудно мога да разбера това. Изчетох доста във форума за гуми и общо взето се препоръчват BF Goodrich All-Terrain T/A. Мога ли да чуя мнение за тях и препоръка за нещо изпитано. Ще пътувам доста и ако този модел е сериозен компромис не би си струвало да се спестят пари за сметка на сигурност. Прочетох, че са проблемни при шофиране на мокър асфалт което е притеснително предвид състоянието на нашите тъй наречени магистрали
    Jeep Cherokee Liberty 2.8 CRD

    Коментар


    • #17
      До: Покупка на Cherokee

      Разбирам. Явно когато я закарам на сервиз и ще се уточни дали алармата е оригинална или не. Не съм специалист и предпочитам професионалистите да си кажат. Четох доста мнения за гуми във форума и останах с впечатлението, че BFG A/T са най-препоръчваните за модела...с уговорката, че на мокро създават предпоставки за аквапланинг. Дали този тип всесезонни гуми не са прекалено голям компромис със сигурността?
      Jeep Cherokee Liberty 2.8 CRD

      Коментар


      • #18
        До: Покупка на Cherokee

        Здравейте! Един съвет ако още не сте купили Черокито. Ако колата е от Италия, бъдете много внимателен. До сега съм купил за фирмата 4 коли втора ръка внесени от Италия. Абсолютни боклуци! 5-тата е моето Чероки, в което вложих много за да стане кола. На всяка цена вижте, ако е възможно предишния собственик какъв е бил. Самата система в Италия е създадена така, че последните години преди да продаде колата си, собственикът не влага никакви средста. Тези коли са много чувствителни към масла, а италианците карат по няколко години с едно и също. Не искам да ви казвам колко струва ремонта на автоматична скоростна кутия. Успех!

        Коментар


        • #19
          До: Покупка на Cherokee

          Здравейте. Благодаря за съвета. Тук ми бе предложен сервиза на Влади в Дружба и вчера карах колата там за диагностика на ходова част, двигател и всичко, което е необходимо. Не излезнаха никакви проблеми, но гаранция...само в магазина на непосилна за мен цена.
          Jeep Cherokee Liberty 2.8 CRD

          Коментар


          • #20
            До: Покупка на Cherokee

            Аз съм с Bridgestone Dueler A/T 694 235/70х16 и мога за тях да кажа мнението си. Карам с такива повече от година, и вече втора зима. Доволен съм от поведението им зимно време, на сняг, заледени участъци, както и на мокър асфалт - при дъжд. Имат добро сцепление, успяват да изхвърлят достатъчно добре водата или мокрия сняг, за да не се получава аквапланинг. Спирането с тях също е добро, на сняг или на мокър асфалт. Разбира се, на чист лед само гуми с шпайкове биха могли да се държат сравнително добре, но и от тези също съм доволен. В началото притесненията ми бяха точно за това, как една А/Т гума ще се държи през зимния период. Е - оказаха се добри. През летния период нямам някакви особени забележки, освен може би субективното ми усещане, че имат леко по-високо ниво на шума. Мисля си, че ако бях с чисто летни гуми с широки надлъжни ленти през целия протектор, а не с прекъснати блокчета грайфер, гумите щяха да са по-тихи. Иначе поведението им на сух асфалт е добро, спирането също. Спокойно може с тях да се поддържа висока скорост на магистрала, без да има някакво особено неприятно усещане за висок шум, нестабилност в завои и т.н.
            Извън пътя, на терен с трева и кал, са сравнително добре, доколкото една А/Т гума може да е добра, сравнена с Mud-Terrain гума. При по-дълбока кал, сигурно ще се запълнят бързо, но все пак имат по-широки канали м-ду блокчетата грайфер.
            Колкото до огледания от тебе Jeep, рядкост е кола - втора употреба да мине преглед в добър сервиз и там да не открият никакви проблеми. Може би колата наистина да е добра, и да си струва закупуването и, стига цената да е прилична. За смяна ще останат само консумативите. Поздрави и успех!
            Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
            First impression is not always true. Get inspired.
            Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
            Reading is sooo boring, unlike writing!

            Коментар


            • #21
              До: Покупка на Cherokee

              Здравейте. Днес взех дискутирания Jeep и бих искал да благодаря на всички, които изразиха своето виждане и ми помогнаха със съвети относно възникналите въпроси. Благодаря
              Jeep Cherokee Liberty 2.8 CRD

              Коментар


              • #22
                До: Покупка на Cherokee

                Първоначално публикуван от Todor_Ninov Преглед на мнение
                Здравейте. Днес взех дискутирания Jeep и бих искал да благодаря на всички, които изразиха своето виждане и ми помогнаха със съвети относно възникналите въпроси. Благодаря
                колега честито да си я караш далго и безгрижно.кажи малко пове4е за този джип поне твоите впечетления.как се даржи на кал и сняг много малко писано има за тази машина.

                Коментар


                • #23
                  До: Покупка на Cherokee

                  Първоначално публикуван от hristorama Преглед на мнение
                  Здравейте! Един съвет ако още не сте купили Черокито. Ако колата е от Италия, бъдете много внимателен. До сега съм купил за фирмата 4 коли втора ръка внесени от Италия. Абсолютни боклуци! 5-тата е моето Чероки, в което вложих много за да стане кола. На всяка цена вижте, ако е възможно предишния собственик какъв е бил. Самата система в Италия е създадена така, че последните години преди да продаде колата си, собственикът не влага никакви средста. Тези коли са много чувствителни към масла, а италианците карат по няколко години с едно и също. Не искам да ви казвам колко струва ремонта на автоматична скоростна кутия. Успех!
                  Много се извинявам за офтопика, но подобни изказвания нямат и намек за обективност и спокойно могат да бъдат спестени на тукашната аудитория. Все едно аз сега да кажа, че "системата" в България е такава, че се купува винаги най-евтиното и после ревем насам-натам колко е калпаво. Мърлячи има навсякъде - дали ще купите точно тяхната стока си е лично ваш избор.
                  Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                  Коментар


                  • #24
                    До: Покупка на Cherokee

                    Първоначално публикуван от hristorama Преглед на мнение
                    ...Ако колата е от Италия, бъдете много внимателен. ... Абсолютни боклуци! Самата система в Италия е създадена така, че последните години преди да продаде колата си, собственикът не влага никакви средста. Тези коли са много чувствителни към масла, а италианците карат по няколко години с едно и също. Не искам да ви казвам колко струва ремонта на автоматична скоростна кутия. Успех!
                    Широко разпространен неоснователен мит. Причината е, че дълго време в БГ се внасяха коли от "demolizione" ("лицензирана морга") за по 300-500 EUR и се продаваха тук за по 3000-4000 лв. След влизането ни в ЕС обаче престанаха, защото такива не можеш да ги регистрираш в КАТ. Имал съм 2 стари коли от Италия - имаха си сервизни книжки, дойдоха с добре изглеждащо масло и никакви проблеми по двигателя не съм имал.
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • #25
                      До: Покупка на Cherokee

                      колеги темата е за джип чероки,нега говорим за него.инфото за не го е доста оскъдна в саита и нека тези от нас които имат щастието да карат такьв да споделят впечетлението си от него.сори за спама

                      Коментар


                      • #26
                        До: Покупка на Cherokee

                        Постепенно няма да бъде толкова оскъдна Все повече такива Jeep-чета започнах да срещам по улиците, вкл. забелязах и две като мойто 3,7 литрови бензинки. С падането на акциза мисля, че бая ще се понапълним с такива.
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • #27
                          До: Покупка на Cherokee

                          надявам се колега мен ме интересуват повечко дизелите 2.5 и 2.8 по-икономичниса препполагам но.....ако ще ми гори колкото киата незнаминаче като габарити си е супер.ако има колеги от хасково с такава,мойе да се видим за по едно кафе.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Покупка на Cherokee

                            Здравейте. Относно поведението при зимни условия...все още не съм имал възможността да го тествам. Пък и в момента едва ли впечатленията ми ще бъдат коректни, защото покрай покупка, обслужвания, застраховки, данъци и т.н. не успях да сменя гумите (а те от 4 броя са 3 различни вида и то доста старички) и при вклщчено задно предаване на мокър асфалт поднася при рязко тръгване. Доколкото четох мнения на колеги имащи този Jeep от повече време....с хубави гуми, например BF Goodrich A/T поведението е много добро при зимни условия. Миналата седмица пътувах до Стара Загора и разхода до 120 км.ч е около 9, което е много добре за мен. Относно софийското - 13-14 по моему. Тези дни не бях на работа и изминавах кратки разстояния по 1-2 км на ден и при студен двигател показанието на бордовия компютър беше около 19, което ме шокира честно казано.
                            Jeep Cherokee Liberty 2.8 CRD

                            Коментар


                            • #29
                              До: Покупка на Cherokee

                              По препоръки на много от колегите тук, както и от User Manual-а, не те съветвам да караш колата с различни гуми, дори и по двойки на предния и задния мост. Даже и да не си купиш непременно нови, а втора употреба с приличен грайфер и DOT от две-три години, ще много по-добре от ситуацията с "....от 4 броя са 3 различни вида и то доста старички....". Има изискване гумите да са с еднакво износен грайфер /с еднакъв външен диаметър и обиколка/. За това има и схема, според която периодично гумите се разменят /предни със задни/, за да се износват еднакво. Иначе, с добри гуми Jeep-а е невероятен на сняг. Кефя се максимално сега, при зимни условия.
                              Колкото до разхода, 9 л./100км. извън града е добре. А в градския натоварен трафик и задръствания, особено сега при зимни условия е нормално да показва и 19. Аз съм установил, че ако съм пътувал на дълго и не нулирам нищо в трип-компютъра показва по реални данни за общия разход. Ако, обаче нулирам и започна отчитане само в градски условия, показва повече и леко завишен разход. Особено в студеното време, когато мотора достига работната си темп. по-бавно, работи повече и на място и т.н.
                              Поздрави!
                              Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                              First impression is not always true. Get inspired.
                              Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                              Reading is sooo boring, unlike writing!

                              Коментар


                              • #30
                                До: Покупка на Cherokee

                                Всичко в крайна сметка зависи от стила на шофиране. По принцип дизеловият автомобил трябва да се "гали". Но 2.8 CRD просто провокира към пришпорвания. Колкото до гумите - колега Нинов, сменяйте гумите незабавно. Ако нямате достатъчно средства за най-доброто (което винаги е до голяма степен субективно според мене), можете да си закупите Toyo Open Country A/T - 235/70/16. Сега има някакво намаление и идват на около 168 лв. гумата. А гумите не са никак лоши, масово се използват за нашите джипки отвъд океана.
                                Не на последно място, никоя гума не може да ни спаси, ако не караме разумно, съобразно пътните условия и пътната обстановка. Имам Нисан Алмера, на която сложих летни гуми Vredestein Sportrac 3 - водят ги най-добрите на мокро, аквапланинг и пр. И те не ме спасиха на няколко пъти.
                                Поздрави
                                Jeep Cherokee, 2.8 CRD Wild Dream Edition
                                Nissan Almera N16 2.2 DI
                                LZ1MAS

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X