Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Land cruiser 120 ресет на лампичката T-belt

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Land cruiser 120 ресет на лампичката T-belt

    Здравейте, някой има ли представа дали "ръчно" може да се ресетне лампичката Т-белт, светна преди 400км и тези дни ще сменям ремъците, но няма да е в Toyota защото там дерат кожи, та единственото ми притеснение е как да спра лампичката Т-белт?

    Мерси предаварително!

  • #2
    До: Land cruiser 120 ресет на лампичката T-belt

    Здравей на таблото между километража и оборотомера трябва да имаш малка дупчица колкото да мине игла губерка примерно.Вкарваш там иглата натискаш и готово нулирано.
    Само спомените остават да греят в нашите сърца. 0887 51 80 51
    На човек му трябват ум,сърце и две ръце всичко останало е прах,пепел и валерианови капки!
    Като не можеш да помогнеш на някой не пречи!

    Коментар


    • #3
      До: Land cruiser 120 ресет на лампичката T-belt

      Здравей, на моя 120 ми смениха ангренажния ремък в Монца в Благоевград и ми одраха кожата. Но най-лошото, което направиха е че ми подмениха дюзите (без да съм го искал). От този ден колата започна да пуши ии да не работи добре. След 30 000км двигателя гръмна и се наложи основен ремонт. Пак ми одраха кожата в Тойота, но след това си признаха вината и поеха отговорност за ремонта. Сега имам чисто нов двигател.
      Съвета ми е много да внимаваш къде си караш колата, защото аз имах много главоболия, да не говорим че двигателя ми гръмна посред нощ на магистрала в далечна южна Гърция.
      Много трябва и да се внимава с тези дюзи. Иначе колата е перфектна, вече съм на 195 000км.
      Успех.

      Коментар


      • #4
        До: Land cruiser 120 ресет на лампичката T-belt

        Здравейте, така дупчица няма, да не би да е зад пластмасата?

        Коментар


        • #5
          До: Land cruiser 120 ресет на лампичката T-belt

          В долния край на километража има гумена тапа,трябва да се извади.
          JSM 0899633364

          Коментар


          • #6
            До: Land cruiser 120 ресет на лампичката T-belt

            До колкото знам се нулира през компютъра на колата със специален софтуер. Това мисля че го правят само в Тойота.

            Коментар


            • #7
              До: Land cruiser 120 ресет на лампичката T-belt

              И къде г/д трябва да се намира тази тапа?
              Намерих някой линкове, който се оказаха, не чак толкова полезни...
              http://www.hiluxsurf.eu/faq_interior.htm#timing_belt
              http://www.pradopoint.com/viewtopic.php?f=2&t=1532
              Прикачени файлове

              Коментар


              • #8
                До: Land cruiser 120 ресет на лампичката T-belt

                Колега то си го пише натискаш бутона за трипа даваш на контакт и задържаш 5 сек така става нулирането, на повечето коли вече се прави така,общо взето натискаш трипа и даваш на контакт.
                ТЛК FJ40,FJ55,FJ70,FJ73-4.2 1-hz+TURBO Удоволствието да караш TOYOTA.

                Коментар


                • #9
                  До: Land cruiser 120 ресет на лампичката T-belt

                  Да, ама не.. Нестава с контакт и бутон, май ще си свети вечно...

                  Коментар


                  • #10
                    До: Land cruiser 120 ресет на лампичката T-belt

                    Абе като пишете нещо мислите ли? Какви тапички, какви 5лева....
                    По спомен:
                    С изгасен контакт натискаш и държиш трипа докато даваш на контакт. Така държиш 10 сек. Пускаш контакта и след 2 сек. го натискаш отново, излиза ти една единица, почваш да натискаш докато стане 9, после натискаш и задържаш трипа докато ти изчезне деветката и изчезне лампата. После черпиш една ракия. По лесно ми е да го направя отколкото да го опиша.
                    Само заводския ремък се сменя на 150, след това на всеки 90к.
                    За това как се настройва компаса пия вино.
                    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Land cruiser 120 ресет на лампичката T-belt

                      С тапички е само на старите модели.....,при 120-ката е с бутона с което се сменят триповете...

                      Коментар


                      • #12
                        До: Land cruiser 120 ресет на лампичката T-belt

                        Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                        Абе като пишете нещо мислите ли? Какви тапички, какви 5лева....
                        По спомен:
                        С изгасен контакт натискаш и държиш трипа докато даваш на контакт. Така държиш 10 сек. Пускаш контакта и след 2 сек. го натискаш отново, излиза ти една единица, почваш да натискаш докато стане 9, после натискаш и задържаш трипа докато ти изчезне деветката и изчезне лампата. После черпиш една ракия. По лесно ми е да го направя отколкото да го опиша.
                        Само заводския ремък се сменя на 150, след това на всеки 90к.
                        За това как се настройва компаса пия вино.
                        Само едно уточнение,показанията не трябва да са на трип А и Б ,а на одометъра преди да започнете манипулацията,иначе просто нулирате конкретният трип.
                        TLC 120 Executive 3.0 D-4D,163 h.p.
                        Honda CBR 4cyl/4str/105 h.p.
                        Honda Boad 4m/Yamaha 15 h.p.
                        Всички превозни средтсва за мен са просто начин да ида за риба

                        Коментар


                        • #13
                          До: Land cruiser 120 ресет на лампичката T-belt

                          Първоначално публикуван от Стефан ERA Преглед на мнение
                          Само едно уточнение,показанията не трябва да са на трип А и Б ,а на одометъра преди да започнете манипулацията,иначе просто нулирате конкретният трип.
                          На 90тката пак по същия начин ли: се нулира.Мотора е д4д 120 киловата
                          ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X