Обява

Свий
Няма добавени обяви.

TLC - сфери на предния мост

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • TLC - сфери на предния мост

    от няколко дни забелязвам, че лявата сфера е много омаслена, даже е капало по гумата... досега не се е случвало - пускаше смазка колкото да не ръждяса сферата... как се оправя това?
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

  • #2
    Само с цапане на ръцете слава богу! И няколко лева за нов семеринг. А може освен него да има и също такъв кръг от кече, тогава не знам, не съм виждал никъде да продават истинско кече, нито филц((( А търся сигурно от две години.

    Коментар


    • #3
      за какъв дйип става вапрос

      за какъв дйип става вапрос
      "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

      Коментар


      • #4
        Re: за какъв дйип става вапрос

        Първоначално публикуван от kamen_kalchev
        за какъв дйип става вапрос
        TLC = Toyota Landcruiser
        nick = model = LJ73

        за всеки случай може да погледнеш и аватара ми...
        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

        Коментар


        • #5
          Дявол да го вземе, ходих до Трявна и на връщане видях, че и моята лява предна сфера е омаслена, много повече от дясната. Кече и филц правят в една фабрика във В. Търново, под охлюва за Варна и Ст. Загора.
          LJ 73 ти как го реши тоя проблем с омасляването и какво е всъщност?

          Коментар


          • #6
            Семеринга на полуостта тече , не е от кечето

            Коментар


            • #7
              Fulda, а това чудо /семеринга/ намира ли се лесно и за смяната му трябва ли нещо специално? Дай някаква цена за Хадото /ако искаш като ЛС/.

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от Doc
                Дявол да го вземе, ходих до Трявна и на връщане видях, че и моята лява предна сфера е омаслена, много повече от дясната. Кече и филц правят в една фабрика във В. Търново, под охлюва за Варна и Ст. Загора.
                LJ 73 ти как го реши тоя проблем с омасляването и какво е всъщност?
                не е болка за умиране... утре мисля да го реша при братя Флекс... Семеринга е около 10лв, но трябва да се разглобяват главините...
                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                Коментар


                • #9
                  Аз имам подобен проблем, леко се омасляват сферите, и освен това забелязах, че маслото в диференциала е малко по гъста и странна субстанция (смятам, че семерингите са изпуснали и малко са се омешали масло и грес). Проверих в сервиза на Тойота в Пазарджик - комплекта гарнитури за преден мост (предполагам 2бр. семеринги и 2бр. кичета) струват 285 лева с ДДС. Само , че ги няма на склад, и се поръчват. Чака се около месец, може и два.

                  Коментар


                  • #10
                    Ами тогава как действаме? Има ли други фирми, които предлагат?

                    Коментар


                    • #11
                      Първоначално публикуван от PLASTICMAN
                      Аз имам подобен проблем, леко се омасляват сферите, и освен това забелязах, че маслото в диференциала е малко по гъста и странна субстанция (смятам, че семерингите са изпуснали и малко са се омешали масло и грес). Проверих в сервиза на Тойота в Пазарджик - комплекта гарнитури за преден мост (предполагам 2бр. семеринги и 2бр. кичета) струват 285 лева с ДДС. Само , че ги няма на склад, и се поръчват. Чака се около месец, може и два.
                      Така и така сме на тема предавки и т.н. ползвате ли някакви присадки за раздатачни кутии и др. и ако да какви/нещо ми предлагат STP и на
                      Mobil????

                      Коментар


                      • #12
                        Ей ... То бива алчност, бива ... 300 лева, 2 месеца ...
                        Кечетата са прахозащитници, ако имаш хубаво кече - досадно и бавно, ама си се реже. А семерингите са стандартни детайли по принцип, като гайките и болтовете. Като смени неговите LJ-я, ако на тях не пише размерите, просто ще ги премерите, и сигурно ще ги има в първия магазин за лагери. Понеже са големи, сигурно са по-скъпи, 10 лева си е съвсем нормална цена за тая работа! 300 ... Гадове.

                        Коментар


                        • #13
                          това са японски коли, евтини оригинални части няма. аз имах преди една гранд витара и чаках филтъра за климатика 3 месеца, а цената беше над 100лв

                          всичко идва по пътя на коприната, а той е дълъг
                          drive alive

                          Коментар


                          • #14
                            LJ 73, какво стана със семерингите на полуосите - смени ли ги? Имаш ли размерите им, защото и аз имам тоя проблем, а не мога да намеря? За по - лесно ме пращат в сервиза на Тойота.

                            Коментар


                            • #15
                              До: TLC - сфери на предния мост

                              И аз имам проблем със сферите на ТЛЦ 70. Може ли да се реши при Митко Фулда? Моля, за негови координати!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X