Обява

Свий
Няма добавени обяви.

На къде сме

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • На къде сме

    Искам да ви попитам какво е вашето мнение за държавата? На къде отиваме ???

  • #2
    До: На къде сме???

    Докато е актуално правилото: Всеки се спасява по единично, посоката ще зависи от други.
    Винаги казвай това, което ще направиш и прави това, което си казал.

    Коментар


    • #3
      До: На къде сме???

      Коя държава?
      Тук няма държава.....щом няма полиция, съд, няма местно управление, "политици" и всякаква друга паплач около тях гледат да си напълнят гушките, на никой не му пука за възрастните и децата-значи няма държава...всеки да си живее в собствения свят, да гледа себе си и близките да са добре, защото държава няма и скоро няма да има.

      Коментар


      • #4
        До: На къде сме???

        Ами като гледам отиваме на натам..........То вече май на всички е ясно,че няма да стигнем доникъде,ама да поживеем още малко пък да видим.

        Коментар


        • #5
          До: На къде сме???

          Оплакването и Твърдата Вяра, че всичко отива на все по-зле и затова са ни виновни Другите (политици, полицай... изберете си), ни е ВРОДЕНО. И аз все мрънкам и съм Нещастен. И съм Твърд, че за това вина имат всички останали но не и аз.
          Та в този ред на мисли реших да нахвърлям някой факти които не мога да пропусна въпреки черногледството си

          1. Сега Пътищата са ПО-ДОБРИ от преди, не са мечтаните от всички Немски Аутобани, но са по-добри, с по-малко дупки, че дори на места се появиха знаци и маркировка, неща който твърдо ЛИПСВАХА през 90-тте;

          2. Краде се като че ли по-малко, поне чистачките са ми на колата или пък просто съм изпаднал от ТаргетГрупата

          3. Токът не е спирал отдавна

          4. Има и Вода в чешмата, по-възрастните с Умиление ще си спомнят режимите на ток и вода по времето на един Друг Кмет

          5. Всеки има Телефон, повечето и по два

          6. Не се чака за кола с ДЕСЕТИЛЕТИЯ, и Бензин дори има, че и без лимит

          7. Границите са отворени и повечето хора са се поразходили поне до Гърция - Видяхме свят, но и той ни видя, а и който пожела - Емигрира!

          8. Инфлацията е направо Смехотворна в сравнение с 1997-а, когато живеехме като в романа "Черният Обелиск"

          9. Като погледна някогашното средно Жилище и сегашното, май в повечето случай са несравними (Изолации, Дограми, климатизация, Забавления), но това е статисика

          10. Интернета е на всякъде, няма, няма можеш да намериш всякаква Информация почти за Всичко за 5 минути, пример Този ФОРУМ!!! Където можеме да си общуваме хора с различни професии и интереси, обединени от общо Хоби (дори не е задължително)

          .........
          .........
          .........


          Сигурно по-наблюдателните могат да продължат списъка още много, аз просто исках да дам няколко примера и насока за Размисли
          Каквото сам си направи човек ....

          Желая Щастие на всички през новата Година

          Коментар


          • #6
            До: На къде сме???

            Алекс, дай да не смесваме технологичния прогрес и развитието на държавата.

            А иначе - средна ръка малка държавица с условен суверенитет. Нито по-добра, нито по-лоша от десетките други с подобен размер и положение.

            п.с. не знам как можем да си възвърнем суверенитета. Ако някой има идеи, да казва. Преди това няма да имаме нито съд, нито полиция, нито някои други блага.

            Коментар


            • #7
              До: На къде сме???

              Няма държава.Това е.Не виждам къде са парите от данъци,мита,налози и т.н По точно виждам ама само по новините,когато дават народното събрание и паркинга с депутатски коли пред него.Защо майка ми трябва да живее с 4,75 на ден след 35 години трудов стаж.Защо хората се превръщат в контрабандисти за да внасят нелегално от Турция и Гърция лекарства за болните си деца,а мрамора в сградата на здравната каса е 260 лв за квадратен метър.Де да беше само това ?????????????????

              Коментар


              • #8
                До: На къде сме???

                Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                Оплакването и Твърдата Вяра, че всичко отива на все по-зле и затова са ни виновни Другите (политици, полицай... изберете си), ни е ВРОДЕНО. И аз все мрънкам и съм Нещастен. И съм Твърд, че за това вина имат всички останали но не и аз.
                Та в този ред на мисли реших да нахвърлям някой факти които не мога да пропусна въпреки черногледството си

                1. Сега Пътищата са ПО-ДОБРИ от преди, не са мечтаните от всички Немски Аутобани, но са по-добри, с по-малко дупки, че дори на места се появиха знаци и маркировка, неща който твърдо ЛИПСВАХА през 90-тте;

                2. Краде се като че ли по-малко, поне чистачките са ми на колата или пък просто съм изпаднал от ТаргетГрупата

                3. Токът не е спирал отдавна

                4. Има и Вода в чешмата, по-възрастните с Умиление ще си спомнят режимите на ток и вода по времето на един Друг Кмет

                5. Всеки има Телефон, повечето и по два

                6. Не се чака за кола с ДЕСЕТИЛЕТИЯ, и Бензин дори има, че и без лимит

                7. Границите са отворени и повечето хора са се поразходили поне до Гърция - Видяхме свят, но и той ни видя, а и който пожела - Емигрира!

                8. Инфлацията е направо Смехотворна в сравнение с 1997-а, когато живеехме като в романа "Черният Обелиск"

                9. Като погледна някогашното средно Жилище и сегашното, май в повечето случай са несравними (Изолации, Дограми, климатизация, Забавления), но това е статисика

                10. Интернета е на всякъде, няма, няма можеш да намериш всякаква Информация почти за Всичко за 5 минути, пример Този ФОРУМ!!! Където можеме да си общуваме хора с различни професии и интереси, обединени от общо Хоби (дори не е задължително)

                .........
                .........
                .........


                Сигурно по-наблюдателните могат да продължат списъка още много, аз просто исках да дам няколко примера и насока за Размисли
                Каквото сам си направи човек ....

                Желая Щастие на всички през новата Година
                1. Може и да е така... някъде. Като цяло - ядец. Все същото, мога да изброя и примери, ама няма да ми стигне темата.
                2. По-малко... колко по-малко? Миналия ден пак са обрали БУРКАНИТЕ от мазетата на блока до офиса - е това верно не го разбирам, но е факт. Просто чистачките са ефтини и ги има навсякъде. Всяка седмица има изгорял някой от форума с откраднат джип/мотор/атв/обрана вила.
                3. Тока при мен спира средно 3 пъти на ден. Факт. А не живея в гората ... все още.
                4. Да има, вярно е. каква е водата е друг въпрос, но тя и преди си беше същата ... кал. Трябва ли от това да ми стане по-добре?
                5. Винаги сме имали телефони, но знам за какво говориш. Това обаче няма нищо общо с Държавата.
                6. Не се чака, но пък се изплаща с десетилетия
                7. Вярно, но пак не виждам какво общо има нашата Държава като такава с факта.
                8. Ще ми се да си прави и утре... образно казано.
                9. ... и заеми, заеми, заеми... въпрос на вкус де.
                10. Е, да, Интернета е почти навсякъде. Въпреки Държавата. Изкарвал съм си прехраната известно време като доставчик, знам какво говоря.

                Далеч съм от мисълта да сравнявам сега и татовото време. Не искам да се връща! Но и не виждам държавността да се е променила особено. Вместо Пеко Таков (бати вица) имаме Ахмед, вместо на Стефчо Данаилов, жените на средна възраст се радват на Мехмед и Игнасио, а, да и телевизорите са китайски и за разлика от руските, имат дистанционни... но Държавата? Държавата си е все същата кочина.
                Весели празници ...
                О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                Коментар


                • #9
                  До: На къде сме???

                  Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                  Оплакването и Твърдата Вяра, че всичко отива на все по-зле и затова са ни виновни Другите (политици, полицай... изберете си), ни е ВРОДЕНО. И аз все мрънкам и съм Нещастен. И съм Твърд, че за това вина имат всички останали но не и аз.
                  И аз така, нали съм средностатистическа българка. Но отвреме навреме ми минава

                  Пък и нищо ново в народопсихологията ни

                  Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много за толкова дълго време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо.”
                  “За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

                  Константин Иречек
                  13.12.1881 год.
                  Suzuki Jimny, 1.3, 2009

                  Коментар


                  • #10
                    До: На къде сме???

                    Добре де,
                    държавата, та държавата.
                    На къде върви, и т.н. ама полиция, ама политици абе чалга.
                    Те всички са представителна извадка от НАС.

                    А кой от НАС, какво направи за държавата а?

                    Дали всеки от нас се осигурява на пълната заплата която получава?
                    Дали всеки от нас не нарушава правилата?
                    Дали всеки спазва законите (макар и лоши)?
                    Дали ... списъка е безкарен.

                    Стига сме мрънкали.
                    Когато всеки направи нещо за държавата, тогава и държавата ще е малко по-добра .
                    Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
                    LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
                    Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

                    Коментар


                    • #11
                      До: На къде сме???

                      Защо ли не познавам чужденец, а познавам доста, който да си харесва неговата си държава?
                      И защо все повече се заселват тука? Лично аз познавам един руснак, австриец и трима ингилизи.

                      Коментар


                      • #12
                        До: На къде сме???

                        Първоначално публикуван от Радослав Райчев Преглед на мнение
                        Добре де,
                        държавата, та държавата.
                        На къде върви, и т.н. ама полиция, ама политици абе чалга.
                        Те всички са представителна извадка от НАС.

                        А кой от НАС, какво направи за държавата а?

                        Дали всеки от нас се осигурява на пълната заплата която получава?
                        Дали всеки от нас не нарушава правилата?
                        Дали всеки спазва законите (макар и лоши)?
                        Дали ... списъка е безкарен.

                        Стига сме мрънкали.
                        Когато всеки направи нещо за държавата, тогава и държавата ще е малко по-добра .

                        А защо лоши/????

                        Коментар


                        • #13
                          До: На къде сме???

                          Спред мен , бавно и трудно вървим в посока на по добро.
                          Много бавно - почти незабележимо и много трудно - почти неизтърпимо, но все пак....

                          Или пък това е една обективна илюзия ?
                          Кой знае ...!
                          Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                          Коментар


                          • #14
                            До: На къде сме

                            Подобряването на каквото и да било е илюзорно и временно - основен постулат в много философии

                            Коментар


                            • #15
                              До: На къде сме???

                              Държава няма ,има страна България.Няма държавност,цари чувство на ненаказуемост .Демокрацията не означава свобода ,а свободия .Тук физическата сила се цени повече от умствената все още.Много вода трябва да изтече(да не е кална ),ма трябва да се смени извора,т.е мисленето ,ма имам чувството че посоката е грешна....Ред ще има ,когато някой има поза от него ,а за сега май няма.Силата е на 'капитала' и когато той имат нужда ще има и ред.Дали това зависи от нас-мнозинството....ще ми се ,но едва ли.
                              Да припомня -трите най-важни фактора за една държава са:опазване на реда(армия,полиция ,съд),здравеопазване,образование-кое от тези е на ниво .Е аз съм учил история по Бай Тошово време,сега може да е друго.......то ценностите се смениха....
                              Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X