Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да сека в моята гора?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как да сека в моята гора?

    Здравейте.
    Имаме 20-30 декара гори.Някой знае ли какъв е реда и мога ли да правя някаква подборна сеч? И как се определят точните граници?
    Да поясня че в селото няма горски.
    Имаме и места които са върнати като ниви но са си гори.
    ........................
    Иван Маринов
    CRF 250 X
    Не шансът определя съдбата на човека,а изборът!

  • #2
    До: Как да сека в моята гора?

    Отиваш в съответното горско,там се подава молба за разрешително за сеч,това го знам от горски,но може и да питаш в самото горско.
    ТЛК 80 4,2ТД-95г

    Коментар


    • #3
      До: Как да сека в моята гора?

      Първоначално публикуван от Красимир Начев Преглед на мнение
      Отиваш в съответното горско,там се подава молба за разрешително за сеч,това го знам от горски,но може и да питаш в самото горско.
      Точно така, след това идва горския, може и след седмица и ти маркира съответните дърва, които според него стават за сеч. Не плащаш нищо в горското но след добива трябва да дойде пак горския и да ти даде билет за извоз, за да ги придвижиш от сечището до дома или там където е назначението им. Контрола си е задължителен независимо че горята си е твоя, просто не плащаш за добитата дървесина. Ако горския е положително настроен може само да ти маркира дървета на по сгодно място, да не се налага да ги вадиш от некое дере. Може и да се опиташ да го мотивираш някак (това не съм го казал аз).
      Ние също имаме гора близо до нашия град и проблеми досега не съм идвал. Горските до една седмица реагират, а за извоза направо си ми дават билет, без да идват на място. Може и доверие да ми имат не знам, но като натоваря минавам през горското за да ударят марка и на натоварения камион де. То пътя така и така си минава от там.
      Успех
      Гласът на разума е тих, но не успокоява докато не бъде чут.

      Коментар


      • #4
        До: Как да сека в моята гора?

        Ако горите се водят по документи ниви, е по-лесно. Вадиш си разрешително за разчистване на нивите и режеш наред. Това разрешително ако не греша май се издаваше от кмета, а горския маркира само за извозването.
        "Do not correct a fool, for he will hate you;
        Correct a wise man, for he will appreciate you."

        Коментар


        • #5
          До: Как да сека в моята гора?

          Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
          Ако горите се водят по документи ниви, е по-лесно. Вадиш си разрешително за разчистване на нивите и режеш наред. Това разрешително ако не греша май се издаваше от кмета, а горския маркира само за извозването.
          Ако няма горски,кметът маркира и издава позволително за извозването.
          0осем9осем7шест0осем7едно
          Миро

          Коментар


          • #6
            До: Как да сека в моята гора?

            Аз бера от ливади, които вече са като гори. Имаш право на 5 дървета на година. Кмета разрешава. Да отсечеш и повече те нали са си твои. Няма да те накажат.
            Борислав Русенов - 0889593977

            Коментар


            • #7
              До: Как да сека в моята гора?

              Обаче аз незнам и точните граници.Как и с какво се определят?
              Явно ще викам горски от съседното село.Ама като знам колко са тежки........
              ........................
              Иван Маринов
              CRF 250 X
              Не шансът определя съдбата на човека,а изборът!

              Коментар


              • #8
                До: Как да сека в моята гора?

                Първоначално публикуван от pimax Преглед на мнение
                Обаче аз незнам и точните граници.Как и с какво се определят?
                Явно ще викам горски от съседното село.Ама като знам колко са тежки........
                Повечето горски са наясно с това коя гора къде е, но ако искаш да си напълно точен ще трябва да викнеш геодезисти да ти замерят точно границите.
                http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


                http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
                http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

                Коментар


                • #9
                  До: Как да сека в моята гора?

                  Границите може и да определят от съответната Поземлена комисия. По евтино е - 5 лева на точка. Ако нивата ти е квадратна - 4 точки. Само дето идват по график - примерно след около два месеца. Иначе геодезическа фирма под 100 лева не вярвам да дойде. Поне тука при нас е така - минимум 100
                  Успех
                  Гласът на разума е тих, но не успокоява докато не бъде чут.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Как да сека в моята гора?

                    sl.daskalov не е вярно че горските идват само да ти маркират трупите при извоза.Преди това проверяват сечището дали е почистено, дали е спазен подраста (ако не се лъжа), да ти издадат позволително за самата сеч.А относно геодезистите майка ми работи в такава фирма ,и да ви кажа хич не е евтино.

                    Коментар


                    • #11
                      От: До: Как да сека в моята гора?

                      Нато почнеш да сечеш се обади да помагаме.ПОЗДРАВИ...

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X