Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подводен риболов и гмуркане

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Подводен риболов и гмуркане

    Тук ще пусна линк към темата "Подводен риболов и гмуркане", която е в под-форум "Сладководен риболов", поради факта, че засяга и двата под-форума....
    http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=5022

  • #2
    До: Подводен риболов и гмуркане

    Не може такава тема, като "Подводен риболов и гмуркане" да седи празна ...
    Чаках, чаках, някой да качи нещо, да поговорим .. не.
    Е сега ще кача аз.

    Отдавна скитам по морето(от Велик ден горе-долу) и сезона го открих още през май, но едва вчера снимах, т.е. имаше кой да снима.
    Влязох за около два часа край Тюленово и осигурих вечерята. Аз повече не вземам . Само колкото да хапнем с татко
    Той хвърляше с въдицата, аз - както си знам. После и така си викаме по станциите "Кефал вика попче, кефал вика попче". Малко се сърди, но това е - да смени стръвта, като не му харесва да е попче

    Ето я вечерята







    Не е кой знае какво, но са "валидни" и ще ни стигнат ...
    ______2
    Е = MZ

    Коментар


    • #3
      До: Подводен риболов и гмуркане

      Браво готини платеринки

      Там си е готино на Тюленово, и аз се мятам след около месец ако е живот и здраве

      Поздрави и равен брой !
      Бъдете живи и здрави!

      Коментар


      • #4
        До: Подводен риболов и гмуркане

        Някой калкан не намери ли? Тя водата хич не е за калкан сега, ама знае ли човек. Успех.
        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

        Коментар


        • #5
          До: Подводен риболов и гмуркане

          Ей бракониер ))

          Който влезе с харпун и вземе калкан за мен е мъж от тези дето пикаят клекнали ))

          А и калкани май се берат в по студенка вода и без бутилки нали знаеш

          Поздрави и равен брой
          Бъдете живи и здрави!

          Коментар


          • #6
            До: Подводен риболов и гмуркане

            Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
            Някой калкан не намери ли? Тя водата хич не е за калкан сега, ама знае ли човек. Успех.
            Намерих

            ..... В Балчик на пристанището (тези с турските корабчета). Излязъл е много.
            До 2 кг (размер) - 8 лв./кг.
            2-3 кг. - 10 лв./кг.
            3+ 12 лв./кг.

            Ако купиш над 500 кг. има отстъпка

            Аз купих един 2.5 кг. утре ще го сервирам
            ______2
            Е = MZ

            Коментар


            • #7
              До: Подводен риболов и гмуркане

              Поздрави и от мен на всички колеги харпунджии.

              Коментар


              • #8
                До: Подводен риболов и гмуркане

                Гмурете сега докато е топличко и умната в тази мътилка по морето...

                Зимата като дойде ще организирам сладководни учения някъде по езерата, без харпун хазбира се!

                Наслука и равен брой!
                Бъдете живи и здрави!

                Коментар


                • #9
                  До: Подводен риболов и гмуркане

                  До това лято само се гмурках, но следващата седмица искам да се пробвам с харпун. С удоволствие бих попил малко акъл за това какъв харпун да си купя /засега намеренията ми са 0.9 м. - с ластик/, и за някои основни правила които трябва да се спазват, особено от начинаещи.
                  Благодаря предварително на онзи добър човек който ще похарчи малко време за да ме просвети.
                  ++359885252320
                  Драго

                  Honda CR-V 3 gen.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Подводен риболов и гмуркане

                    Здрасти Драго,

                    Зависи къде гмуриш, каква е видимостта и каква риба искаш да ловиш:

                    - за попчета, евтин къс харпун(60-80 см, под 50-100лв), с възможност за смяна на върха, тризъбеc като за начинаещ е ОК , струват 5-6 лева броя и ако тръгваш си вземи поне 3-4 броя )) но НЕ тези турските които са като вилица, а зъбите да са като знака на мерцедес...

                    - за бели риби, при готина видимост и умение да ги уцелваш от твоя страна(апнеята е задължителна, поне 1 мин под вода) над 90-100 дори 110-130 см с ластици над 18мм и не турски харпун, а за над 200 лв

                    МОят съвет е , вземи си нещо 60-70 см, има дори и БЮША, или ЕЛМАЗ ДЕНИС за под 100 лв , вземи резервни тризъбци и "разцепи " попчетата, така ще свикнеш да слузаш долу, да изравняваш налягането в ушите и полека лека ще задобрееш и да уцелваш без да се прицелваш

                    Най-важното е умната, никога не гмури до края на предела си на умора и ВИНАГИ СИ ОСТАВЯЙ поне 15-20 секунди апнеа, тоест изплувай ДОСТА преди да си стигнал до лимита си щото в този спорт грешките са еднократни и скъпи за роднините !

                    Късмет и равен брой!!!

                    П.С. виж това ще ти е много полезно - http://spearfish.org/news.php
                    Бъдете живи и здрави!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Подводен риболов и гмуркане

                      Благодаря за съветите. За съжаление ги прочетох след като се прибрах от почивката, но сега веднага ще доложа какви ги свърших.

                      Първо мястото на първо потапяне въоръжен - Североизточните брегове на Халкидики т.е. Бяло море. Харпун - 75см. гръцки за 65 Е, нов връх /тризъбец, италиански за 5Е който се оказа много як, без никакви последици понесе доста удари в скали/.

                      Проблеми: 1. голям зор при зареждане, 2. големите риби много бягат и добре се крият, 3. чудя се къде да сложа ударените малки /в гащетата ме достраша защото още мърдат/, 3. след 1.5 часа във водата се разтреперих.

                      Изводи: ще се купува неопрен и нещо подходящо за рибките/какво ползвате за тази цел/ защото като цяло ми беше приятно и интересно.

                      Поздрави и приятно лято.
                      ++359885252320
                      Драго

                      Honda CR-V 3 gen.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Подводен риболов и гмуркане

                        Първоначално публикуван от Драгох2 Преглед на мнение
                        Харпун - 75см. гръцки за 65 Е, нов връх /тризъбец, италиански за 5Е който се оказа много як, без никакви последици понесе доста удари в скали/.
                        Проблеми: 1. голям зор при зареждане, 2. големите риби много бягат и добре се крият, 3. чудя се къде да сложа ударените малки /в гащетата ме достраша защото още мърдат/, 3. след 1.5 часа във водата се разтреперих.
                        Ами хайде честито за първите опити.
                        1. 75 см е късичък, но за дребни и дънни работи си става.
                        Моето мнение е, че тризъбците отпред са безсмислени. Твърде много тежат и намалят драстично правия "полет" на стрелата.
                        Харпуна (ластичния) се зарежда като опреш дръжката му на гърдите си и с две ръце изпънеш ластиците до първата или втората засечка на стрелата. Харпуна не трябва да се зарежда над водата - това е от правилата за безопасност- твоята и на всички наоколо.
                        75 сантиметровия не трябва да те затруднява ако си в правилна позиция, иначе въобще не би могъл да заредиш 100 или 115см.
                        2. Неопрена (с боне) е част от екипировката. За топли води (през лятото) 3мм ще удължат престоят ти с още 5 часа примерно без да си затреперил.
                        Аз съм с 5мм и реално през август престоят ми е неограничен.
                        Харпунджийските неопрени са усилени на гърдите (заради зареждането на харпуна), лакти и колена - заради по-честия допир на тези участъци с камъни, скали, миди.
                        3. Рибата се "забожда" на кукан. Представлява 20 -тина см дълго 6мм Ф право или леко извито "желязо" от неръждаем материал, подострено като молив, което в средата (около 10см от върха) има отвор за да прекараш въженце, което пък завързваш за колана си с оловни тежести. Рибата се нанизва през устата и изваждаш кукана през хрилете. Така евентуално остава жива до края на риболова и виси отстрани без да ти пречи. Това нещо можеш да си го направиш сам или да си го купиш (на първата снимка съм хванал кукана с ръка, а на втората, вече е с жълта тапа на върха - за да не се убоде човек).
                        Всяка "дреболийка" в подводния риболов може да ти съсипе риболова. Не може да губиш половин час всеки път и да "тичаш" да подадеш рибката на някого ...
                        Колана с тежести ти е необходим за да потънеш бързо, което, колкото ти е по-дебел неопрена, толкова е по-трудно. Горе долу 1кг олово на всеки 10 кг от твоето тегло. Колана има "специална" катарама, която се отваря с една ръка, ако се наложи спешно изплуване, да се освободиш от оловото веднага.
                        Да не пропусна - нож. Малък, остър, с монтаж на крака. Служи не за борба с морски чудовища, а за да може като се оплетеш в кукана, рибарски мрежи или друго, което не си видял, да имаш шанс. Казват, че трябва само веднъж в живота.

                        По точка 2 - големите риби много бягат и се крият
                        Много може да се изпише, но това ше го оставим за после.
                        Най-общо подводните техники за риболов са три:
                        1.лов на дънни риби - които не бягат и не се крият и са "невалидни" в спортния риболов.
                        2.Дебнене - което е - от засада, т.е. ти трябва да си се скрил.
                        3.Лов в дупки
                        и т.н.
                        Важното е, че си започнал. Питай ако нещо друго те интересува.
                        ______2
                        Е = MZ

                        Коментар


                        • #13
                          До: Подводен риболов и гмуркане

                          Здравейте,

                          Ето първа слука от първия ден на отпуската

                          Много поздрави,
                          Прикачени файлове
                          Бъдете живи и здрави!

                          Коментар


                          • #14
                            До: Подводен риболов и гмуркане

                            Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                            Здравейте,

                            Ето първа слука от първия ден на отпуската

                            Много поздрави,
                            Страхотна риба BatGeorgeone. Поздравления.
                            Това ако е на първия ден, какво ли ще е на 30-я
                            Успех.
                            ______2
                            Е = MZ

                            Коментар


                            • #15
                              До: Подводен риболов и гмуркане

                              От 10 години имам харпун,руски пневматичен.Потапям го всяка година в морето и незнам там какво да правя,къде са рибите и т.н.И така всяка година го мокря,след морето си го почиствам смазвам и в шкафа.Тази година влизам в морето,както винаги га намокра харпуна и пред мен на 50 см дълбочина върху една скала 2 кефала .Доближих се до тях ТЕ НЕ БЯГАТ,единия го ударих от разстояние около 50 сантиметра...сърцето ми спря от възбуда,после плувах ,плувах но нищо.Догодина пак.Успех на ентусиастите.
                              Прикачени файлове
                              Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
                              NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X