Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подводен риболов и гмуркане

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Подводен риболов и гмуркане

    Първоначално публикуван от ичиконти Преглед на мнение
    Забравихме да споменем за харпуна за попчета, който е характерен само за нашето си море.Около 50 см с тънка/нефабрична стрела около 5 мм, с връх без контра.Естествено-ластичен с 2 ластика.
    Като няма летящи риби, сваляш от буя и ги почваш.
    Споменах го 3-4 поста над твоя, без харпуна за попчета в Черно Море е все едно да идеш на баня и да не си вземеш сапуна ))

    Според мен, нашето море е уникално в това отношение, надали има част от нашето крайбрежие където колкото и да е безрибно да не можеш поне малко попчета да набереш колкото за отсрамване

    Дори и на Албена да идеш или на Кранево на огромната пясъчна ивица пак си има достатъчно попчета ) само като сравнение казвам, иначе НЕ препоръчвам да се ходи с харпун в летните ни курорти където е пълно с хора във водата!
    Бъдете живи и здрави!

    Коментар


    • От: Подводен риболов и гмуркане

      Аз от скоро се запалих по подводния риболов.Купих си харпун марка Seac sting 65.Но нямам неопрен.Затова се гмуркам на Болата до Каварна.Някой да знае други места където се намира кефал,по северното черноморие?
      Последно редактирано от Ники Димов73; 01-08-13, 20:50.

      Коментар


      • От: Подводен риболов и гмуркане

        Първоначално публикуван от Ники Димов73 Преглед на мнение
        Аз от скоро се запалих по подводния риболов.Купих си харпун марка Seac sting 65.Но нямам неопрен.Затова се гмуркам на Болата до Каварна.Някой да знае други места където се намира кефал,по северното черноморие?
        Платерини и кефал има на Балчик между 2ра и 3та буна от пристанището в посока Север...

        На Болата, точно където е малката буна от Северната страна около 25-30 метра навътре има два рифа на дълбочина 6-7 метра, върха на единия риф е 50-60 см под повърхността а другия е на около метър.

        И около двата винаги има платерини а ако и тях ги няма от долу под рифовете има едри попчета

        На Болата не си губи времето да плуваш до нос Калиакра от Северната страна дава само кая и платерина, рядко калкан и котки...

        Зеленка е друга бира, там дава и хишници

        Успех и умната!
        Бъдете живи и здрави!

        Коментар


        • От: Подводен риболов и гмуркане

          Благодаря за съвета.

          Коментар


          • От: Подводен риболов и гмуркане

            Някой влизал ли е тия дни по северното черноморие?Аз когато отида все е мътно.

            Коментар


            • От: Подводен риболов и гмуркане

              Здрасти,

              Аз влизах вчера на Зеленка и беше супер, има платерина и пъстърва, като кача снимките от апарата ще пусна снимки, защото и аз си мислех, че пъстървата е речна риба... но я има и в Черно Море...

              Поздрави и равен брой!

              Първоначално публикуван от Ники Димов73 Преглед на мнение
              Някой влизал ли е тия дни по северното черноморие?Аз когато отида все е мътно.
              Прикачени файлове
              Последно редактирано от BatGeorgeone; 24-08-13, 08:10.
              Бъдете живи и здрави!

              Коментар


              • От: Подводен риболов и гмуркане

                Е страхотен улов.Поздрави.В неделя се каня и аз да посетя Зеленка.

                Коментар


                • От: Подводен риболов и гмуркане

                  Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                  Здрасти,

                  Аз влизах вчера на Зеленка и беше супер, има платерина и пъстърва, като кача снимките от апарата ще пусна снимки, защото и аз си мислех, че пъстървата е речна риба... но я има и в Черно Море...

                  Поздрави и равен брой!
                  Направо ме уби с тая пъстърва.Наблизо влива ли се някоя река поне.

                  Коментар


                  • От: Подводен риболов и гмуркане

                    Морските пъстърви не се навъртат тъдява от вчера
                    О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                    Коментар


                    • От: Подводен риболов и гмуркане

                      Това е черноморска пъстърва, местен, но застрашен от изчезване вид. Познава се лесно по равно завършващата опашна перка.
                      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                      Коментар


                      • От: Подводен риболов и гмуркане

                        Поздрави на всички писали в тази тема и запалени по подводния риболов! Това е втората ми страст и се радвам, че и тук има хора с моята кръвна група

                        Коментар


                        • От: Подводен риболов и гмуркане

                          Вярно ли е че в Гърция от тази година за подводен риболов премахнали са разрешителните? Днеска го чух, но не ми се вярва...

                          Коментар


                          • От: Подводен риболов и гмуркане

                            Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                            Вярно ли е че в Гърция от тази година за подводен риболов премахнали са разрешителните? Днеска го чух, но не ми се вярва...
                            Да, вярно е. Доста го дискутирахме в специализираните форуми и във Фейсбук. Информацията е гарантирана. Има я публикувана в държавен вестник. Друг въпрос е, че самите местни представителства на Port Police до скоро не бяха запознати с новата наредба. Предполагам от юни месец нататък вече всички ще са в час и няма да правят излишни проблеми.
                            Напомням, че през май месец подводния риболов в Гърция е забранен и наказанията са безкомпромисни.

                            Коментар


                            • От: Подводен риболов и гмуркане

                              Ррррррррррррррррр, как аз им се наточих на тези гръцките риби! Много са, големи са, пък и плуват на ята. Благодаря за информацията!

                              Коментар


                              • От: Подводен риболов и гмуркане

                                Хора, днеска приятел грък ми написал че от тази година всички гмуркачи длъжни да имат маркировъчните буйове. Глоба за неспазване на това правило нещо от порядъка на 500 Евро.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X