Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с джипа ми. Моля за помощ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с джипа ми. Моля за помощ

    закупих си джип grand cherokee 5.2 v8 и в момента немога да го подкарам проблема е в това че трагва върви около 100 метра и спира двигатела работи но не тръгва форсира се на място моля ви за помощ .смених всички масла поне така ми казаха и му стана нещо но какво незнам

  • #2
    До: проблем с джипа ми моля за помощ

    Няколко уточняващи въпроса:
    От къде сте?
    Сменихте ли маслото в предавателната/скоростната кутия?С какво масло?
    Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

    Коментар


    • #3
      До: проблем с джипа ми моля за помощ

      Случайно да е автоматик, и случайно там да е налято масло за ръчни скорости , или нивото да не е проверено , а задна има ли
      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

      Коментар


      • #4
        До: проблем с джипа ми моля за помощ

        Понеже съм сигурен, че си с автоматична кутия (ръчната не прави това), като караш много бавно (само на първа), пак ли ще изключи на 100 метра или ще си работи? Ако отговорът е "няма да изключи", то най-вероятно не включва втора скорост (или трета - зависи до коя стигаш). Може да е неправилно ниво на маслото в кутията (ниско или високо). Ако е ниско - долей (но ме съмнява това да е проблема). Ако е високо - възможно е да е изпуснал някой семеринг. Каквото и да си говорим, изглежда имаш проблем в скоростната кутия. Пътищата, по които можеш да тръгнеш са 2:
        1. По майстори. Пътят може да е кратък и успешен, но в България почти сигурно ще е дълъг, мъчителен и неуспешен
        2. Намираш си една здрава скоростна кутия на старо, тръшкаш едни пари и продължаваш да караш.

        Коментар


        • #5
          До: проблем с джипа ми моля за помощ

          От къде си ???

          Коментар


          • #6
            До: проблем с джипа ми моля за помощ

            Първоначално публикуван от denislav_81 Преглед на мнение
            смених всички масла поне така ми казаха
            Както казаха преди мене с КАКВО масло ????
            Ако не си сигурен, че в автомата са ти сипали оригинално масло. Най-добре е преди всичко да смениш пак маслото с оригинално от Балканстар. В автоматика има 2 датчика, които мерят налягането на турбината. Може да се наложи да се сменят.

            За да ти помогнем напиши повече информация например от къде си и дали на задна колата се движи ?
            LZ1RED

            Коментар


            • #7
              До: проблем с джипа ми моля за помощ

              Понеже и аз имам проблем с кутията та да питам ако се движи назад какво значи

              Коментар


              • #8
                До: проблем с джипа ми моля за помощ

                За проблеми с кутийте се обърнете към Стоян от Пловдив. Първите ми впечатления са невероятни. Моята кутия ми разби сърцето и кръвното,но Стоян ме накара да се усмихна само за 20 мин.

                Коментар


                • #9
                  До: проблем с джипа ми моля за помощ

                  Първоначално публикуван от JORO-pz Преглед на мнение
                  Понеже и аз имам проблем с кутията та да питам ако се движи назад какво значи
                  Означава, че горе-долу може да се приеме, че нивото на маслото е добро, автоматиката и хидраличната част работят, и в първо приближение се насочваме към дисковия пакет за І-ва скорост.... нещо такова
                  0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                  Коментар


                  • #10
                    До: Проблем с джипа ми. Моля за помощ

                    Щом казваш че проблемите са се явили след смяната на маслата обяснението е едно-неправилно масло и най-вече -грешно количество!Незабавно иди при кадърни хора/примерно Джемини/ където ще ти бъде сипано правилното масло в адекватно количество!Направи най-простото,а не тръгвай от най-сложното-да сменяваш скорости и т.н!Успех!
                    0899 шест5313нула
                    За всекиго по нещо

                    Коментар


                    • #11
                      До: Проблем с джипа ми. Моля за помощ

                      Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                      Щом казваш че проблемите са се явили след смяната на маслата обяснението е едно-неправилно масло и най-вече -грешно количество!Незабавно иди при кадърни хора/примерно Джемини/ където ще ти бъде сипано правилното масло в адекватно количество!Направи най-простото,а не тръгвай от най-сложното-да сменяваш скорости и т.н!Успех!
                      само по-внимателно с Джемини..... там преди време сипваха Декстрон на джийповите кутии, а това опредено не се препоръчва
                      ________________________________________________
                      Subaru OUTBACK 2,5
                      Hyundai TUCSON 2.0

                      Коментар


                      • #12
                        До: Проблем с джипа ми. Моля за помощ

                        Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                        само по-внимателно с Джемини..... там преди време сипваха Декстрон на джийповите кутии, а това опредено не се препоръчва

                        И не просто Декстрон, а Декстрон произведен от ПристаОйл В същност проблеми с моята скоростна кутия, която вече е на Жоро от Пазарджик, са започнали от там.....

                        За малко по същия начин да прецакат и автомата на Вранглера.......
                        Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                        Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                        Коментар


                        • #13
                          До: Проблем с джипа ми. Моля за помощ

                          Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                          само по-внимателно с Джемини..... там преди време сипваха Декстрон на джийповите кутии, а това опредено не се препоръчва
                          Преди 6 месеца си смених маслото на автоматика в Джемини и бяха почнали да работят с Mobil, преди една седмица ходих да ми сменят маслата в раздатката и дифовете (аз си ги занесох - Ravenol SLS 75W-140 за дифовете + добавка за LS и Mopar Transfer Case Lubricant за NV247) и все още си работят с него. Така, че ако ходите там да си го сменяте и не си носите ще ви сипят Mobil.
                          Ex. Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD 2003
                          http://save-gery.org/bg

                          Коментар


                          • #14
                            До: Проблем с джипа ми. Моля за помощ

                            Просто дадох пример за сервиз,където поне знзят колко да ти сипят при смяна като количество!Най-добре разбира се е да си носиш маслото сам/закупувайки си правилното/!Пиша,защото в един друг сервиз/известен тук/,задавайки въпроса колко масло ми сипаха в автоматика на Грана,получих отговор-колкото хвана!!!След което кутията полудя!Първо започна да се самолекува-изхвърли сума ти масло сама,изключваше с ритане,както си вървеше на 1-ва не включваше 2-ра при никакви обороти и т.н и по едно време се оправи сама,изглежда нивото на маслото се е нормализирало....та внимателно с тези неща,шашкъни колко искаш на тая земя,уж майстор,а трябва да го гледаш в ръцете и да му обясняваш,че това не е диференциал,а автоматична скоростна кутия и не бива да налива масло като луд!!!
                            0899 шест5313нула
                            За всекиго по нещо

                            Коментар


                            • #15
                              До: Проблем с джипа ми. Моля за помощ

                              нека не обръщаме темата в "за и против Джемини" - писано е доста в този и други форуми.....


                              за непознатите - в Джемини не може да си отидеш с маслото и да висиш на главата на майстора.... или по-точно може да оставиш маслото и колата на приемчика, пък после какво става вътре.... ще разбереш след 3-4 хил. км./лева/
                              ________________________________________________
                              Subaru OUTBACK 2,5
                              Hyundai TUCSON 2.0

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X