Обява

Свий
Няма добавени обяви.

5 степенна скоростна кутия за УАЗ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: 5 степенна скоростна кутия за УАЗ

    тя уазката по равното зор върви на 4 та та чак пък 5та..индиректна .

    Коментар


    • #17
      До: 5 степенна скоростна кутия за УАЗ

      Ради,закакво ти е?Сложи си от МБ -има ги по 200лв.Аз от Уазковата 4-ка не съм доволен многа са и бавни 2-па и първа,в гората се кара много добре,но на кариерата момчетата с тройките ме правят луд.Първа бърза ми е бавна но малко не и стига силата и оборотите,2-ра много бавна,се едно 1-бавна на тройката.на 3-та бавна има инерция но преди върха умира.Докато с тройката на 2-ра бавна излизах на всякъде сега само на половината места.

      Коментар


      • #18
        До: 5 степенна скоростна кутия за УАЗ

        Първоначално публикуван от spas spasov Преглед на мнение
        тя уазката по равното зор върви на 4 та та чак пък 5та..индиректна .
        A май не си се возил на вървяща уазка. Самурая като е 1,3 и като има лошо ли е?



        Румене слагай бързи мостове щом ти е бавно.
        Случайни хора УАЗ не карат

        Коментар


        • #19
          До: 5 степенна скоростна кутия за УАЗ

          Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
          A май не си се возил на вървяща уазка. Самурая като е 1,3 и като има лошо ли е?



          Румене слагай бързи мостове щом ти е бавно.
          сменил съм десетина уазки но голяма разлика няма .мотора е слаб .вчера подкарах една с 24 мотор без каросерия .върви като луда ..ама и тя като види баир и веднага 3 та скорост ..май най добре скоростна от бус мерцедес 5 тица и раздатка от газ 69 .

          Коментар


          • #20
            До: 5 степенна скоростна кутия за УАЗ

            Спасе, май верно не си случвал на добър УАЗ

            Коментар


            • #21
              До: 5 степенна скоростна кутия за УАЗ

              Не знам какво имате предвид под "добър" и "лош" джип .???
              Моя кютук е на 16000 км. , 2003-та год. , а мотора (смея да твърдя) е в безупречно техническо състояние ...
              ...и на четвърта като види баир , почва да подкляква като крава - първескиня под селски бик.
              Така че аз съм съгласен със Спас . Какви пет скорости ?!

              .. и по този повод , понеже стана въпрос за термини - тук видях обогатяване на автомобилната терминология , като "индиректни" и "свръхдиректни" предавки . Няма да се учудя , ако срещна и свръхзвукови , или реактивни предавки вече .
              Директна предавка е тази , при която предавателното отношение на входа и изхода на скоростната кутия е 1:1 . Скоростите под директната ( обикновено в практиката от първа - до трета ) се наричат понижаващи , а тези над директната ( обикновено пета при масовите автомобили ) - повишаващи . ... "индиректно" ми звучи нещо като "задочно" .
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • #22
                До: 5 степенна скоростна кутия за УАЗ

                Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                Не знам какво имате предвид под "добър" и "лош" джип .???
                Моя кютук е...
                Под добър джип в никакъв случай не се има предвид кютук.

                Конкретно темата за двг се изчерпа.

                Който има компетентно мнение именно по 5 степенната кутия темата е негова.

                Коментар


                • #23
                  До: 5 степенна скоростна кутия за УАЗ

                  Първоначално публикуван от Жоро Донечки Преглед на мнение
                  Под добър джип в никакъв случай не се има предвид кютук.

                  Конкретно темата за двг се изчерпа.

                  Който има компетентно мнение именно по 5 степенната кутия темата е негова.
                  Нещата между двигател и скоростна кутия са свързани бре , юнак ! Ако става въпрос за поставяне на 5-степенна скоростна кутия като самоцел , ше ви дам пример ( а ако щете и механично ше ви монтирам ) ск. кутии от 5 различни модела на уаз-ката . И ще върви . Ама какво от това ? И какво се цели ? Да бяга повече ?
                  Ако човек е чел малко повече за редуктори ( в частност за скоростни кутии на автомобили ) , до сега сам да си е отговорил по темата .
                  Една скоростна кутия , дори със 7 скорости да е , има някъде една директна предавка . От там нататък следващите са повишаващи - т.е. :печелиш в скорост , но губиш в мощност . И ако ДВГ-то няма достатъчен запас от мощност да върви на директна , по какъв начин ше накараш автомобила да бяга повече ( спрямо заводското изпълнение) на повишаваща ?!
                  .. то може , ама става друга бира . И не е по темата .
                  Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                  Коментар


                  • #24
                    До: 5 степенна скоростна кутия за УАЗ

                    Първоначално публикуван от spas spasov Преглед на мнение
                    сменил съм десетина уазки но голяма разлика няма .мотора е слаб .вчера подкарах една с 24 мотор без каросерия .върви като луда ..ама и тя като види баир и веднага 3 та скорост ..май най добре скоростна от бус мерцедес 5 тица и раздатка от газ 69 .
                    Ники,защо да СЛАГАМ ПО-БЪРЗИ МОСТОВЕ,КАТО Е ПО лесно да си върна тройката.Проблема е че момчетата с тройката имат перфектен 417 който върви много и с тройката имат страшно предимство на отвесните баири в кариерата.

                    Коментар


                    • #25
                      До: 5 степенна скоростна кутия за УАЗ

                      Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                      Ники,защо да СЛАГАМ ПО-БЪРЗИ МОСТОВЕ,КАТО Е ПО лесно да си върна тройката.Проблема е че момчетата с тройката имат перфектен 417 който върви много и с тройката имат страшно предимство на отвесните баири в кариерата.
                      Taка е Румене, просто предлагам защото ми се стори че... няма значение, изяснихме се




                      Това че е 2003г изобщо па неможе да очуди някой от запознатите уазкаджии че се представя така

                      Аз си карам с такъв от 83година с 33" и при по продължително каране на асфалт четири са му малко.

                      Мога да дам и пример на Жигулата от както сложих 5 степенна не съм останал недоволен.

                      Един даскал едно време ни казваше че ако измислеме предавка която с повишаване на предавателното число да повишава и въртящия момент ще станеме милионери... още работя по въпроса... спирам до тука
                      Последно редактирано от Nik; 23-04-10, 23:05. Причина: допълнение
                      Случайни хора УАЗ не карат

                      Коментар


                      • #26
                        До: 5 степенна скоростна кутия за УАЗ

                        Ако,караш с по-големи гуми от тракторки-които са 31-ци,твоята кутия е 4-ка от Уаз и РК от Газ-69 получава се много бавна комбинация,и много добре понася големите гуми,има сила на почти всички предавки.Аз говорех за отделен пример,който не е общопоказателен.За примр ще дам предавателните числа на Уаз и газ 69 със скорости от Уаз. на Бързите: Уаз-1-4.12 :2-2.67 : 3-1.58 : 4-1.00: Газ-1-4.73 :2-3.07 :3-1.81: 4-1.15 ;-това са сметнати предавателни числа през РК. На Бавните разликите са още по-големи. Уаз-1-9.02 Газ-1.11.43 2.5.17 2.-7.42 3-3.06 3-4.39 4-1.94 4-2.78

                        Коментар


                        • #27
                          До: 5 степенна скоростна кутия за УАЗ

                          Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                          Ако,караш с по-големи гуми от тракторки-които са 31-ци,твоята кутия е 4-ка от Уаз и РК от Газ-69 получава се много бавна комбинация,и много добре понася големите гуми,има сила на почти всички предавки.Аз говорех за отделен пример,който не е общопоказателен.За примр ще дам предавателните числа на Уаз и газ 69 със скорости от Уаз. на Бързите: Уаз-1-4.12 :2-2.67 : 3-1.58 : 4-1.00: Газ-1-4.73 :2-3.07 :3-1.81: 4-1.15 ;-това са сметнати предавателни числа през РК. На Бавните разликите са още по-големи. Уаз-1-9.02 Газ-1.11.43 2.5.17 2.-7.42 3-3.06 3-4.39 4-1.94 4-2.78
                          И при мене ли е така като съм със скоростна кутия от Газ 24
                          К мирной жизни не пригоден.
                          Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                          ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                          Коментар


                          • #28
                            До: 5 степенна скоростна кутия за УАЗ

                            Привет на всички колеги и съфорумници !
                            Бих искал да се включа отново в темата не толкова,като "разбирач" а по-скоро като наблюдател на онова,което усещам при шофирането на два модела УАЗ с дискутираната 5-степенна скоростна кутия.
                            По стечение на обстоятелствата се сдобих успоредно с "Нивата" и с един Хънтър,а също и с един Симбир. Сравнявайки двата модела на УАЗ без да съм специалист ми прави впечатление,че това са два съвсем различни автомобила,както като поведение така и за управление. И двата са с еднакви мостове "Спайсър" , с еднакви двигатели 2.7 i ,двата са с еднакви скоростни кутии " Арзамазка" и с еднакви раздатки...гуми ,окачване и какво ли още не. Единствената разлика за която се досещам е в теглото 2040 кг за Симбира и 1770 кг за Хънтъра,а също и междуосието.
                            И така сравнявайки два съвсем еднакви (горе долу) автомобила с почти еднакви параметри се оказва,че те са съвсем различни.
                            ..та по темата, по мои спомени за двете години,които съм собственик на тези возила не си спомням да ми се е налагало да включвам 4-та предавка в града,като изключвам отсечката "Цариградско шосе" ,камо ли за пета.Още повече,че скоростта предвидена за 5-та е ОСТОРОЖНА !!! за подобен вид МПС .
                            Имайки предвид,че този двигател достига при 4400 оборота (128 к.с) а на 4-та предавка е вече на 120км/ч при 3000 оборота,което в никакъв случай не е тормозене на този двигател ми звучи несериозно някой да търси 160км/ч при 2500 оборота при положение,че дори аз самият след постоянно наблюдение на разхода НЕ бих открил сериозна разлика. Но това,че никой не коментира ниските предавки L тук ми говори,че са много правилно разчетени .
                            И след като вече аз самият съм се убедил,че няма собственик на УАЗ,който да си го е купил с цел намаляване на семейният бюджет откъм разход за бензин (газ) остава само въпроса до колко е функционална 5-та предавка.Най-вероятно при мен там има паяжина на зъбното на пета
                            Не бих искал с написаното да насаждам определено мнение,нито претендирам за изчерпателност по въпроса,единствената ми цел бе да споделя с Вас моите наблюдения при тези модели на УАЗ.

                            Поздрави на всички колеги !
                            Последно редактирано от reserve; 24-04-10, 10:22.

                            Коментар


                            • #29
                              До: 5 степенна скоростна кутия за УАЗ

                              Румене, прав си не ти споря, това са предавателните числа на несинхронизираната кутия (уазковата да допълня).
                              При вас има ли слагани зъбни колела за бавни на 2.6 на уазкова?


                              Тони, при тебе е малко по различно


                              reserve В такива модели само съм сядал не съм се возил камо ли карал Наистина разликата е доста голяма дори и при още по еднакви модели!
                              Последно редактирано от Nik; 24-04-10, 22:51. Причина: допълнение и пояснение
                              Случайни хора УАЗ не карат

                              Коментар


                              • #30
                                До: 5 степенна скоростна кутия за УАЗ

                                reserve В такива модели само съм сядал не съм се возил камо ли карал Наистина разликата е доста голяма дори и при още по еднакви модели!

                                Струва ми се,че не се е случило нищо непоправимо,като твърдиш,че не си карал ... подобен модел.
                                Ако това бе покана за "комбинирана" разходка до Лозен - приемам,и без това сме почти съседи.

                                Забележка: "комбинирана" - да се тълкува,като тест за възможностите на УАЗ + бира

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X