Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Интериорни врати за панелките...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Интериорни врати за панелките...

    Здравейте, мъчи ме един проблем, грозните метални каси на интериорните врати в панелното ми жилище. Всички фирми за врати, които намерих като решение на проблема ми предлагат само стандартните каси, които се монтират върху металните и така отнемат от отвора на касата около 5 - 7 см., което за мен е много. Чувал съм за вариант в който металната каса се облича с пвц. Профили но не съм намерил фирмата.
    LZ1RED

  • #2
    По принцип няма наложено в практиката решение на проблема,но можеш да пробваш със срязване на панела на границата на свързване с касата.може да го направиш с голям флекс и подходящ диск(за камък примерно).Но те предупреждавам че ще има сериозно опрашване на обекта.
    В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

    Коментар


    • #3
      Знам.... точно заради това търся друго решение, няма как да режа панела или касата, жена ми ще ме изгони
      LZ1RED

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от redair Преглед на мнение
        . Чувал съм за вариант в който металната каса се облича с пвц. Профили но не съм намерил фирмата.
        Този вариант в 90% от случаите не върши работа защото панелните каси са изключително криви и като сложиш пвц-то започва да бие на очи 3 пъти повече отколкото обикновената панелна каса

        виж това:
        http://www.napravisam.bg/forum/viewt...a371bd6917c4c7
        no signature no problems

        Коментар


        • #5
          Направи врата по касата на панела и само завари за нея панти. Правено е и става добре.
          Абе ако питаш мен смени жилището
          http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

          Коментар


          • #6
            да това със оставяне на касата и смяна на вратата е добър вариант и се получава.но той иска да смени и касата.освен ако не склони.
            В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от братчеда Преглед на мнение
              да това със оставяне на касата и смяна на вратата е добър вариант и се получава.но той иска да смени и касата.освен ако не склони.
              Металната не мога да я махна колкото и да искам, а и жилището не мога да сменя, дори и да искам
              трябва да облека металните с нещо, което да не е грозно и да не е дебело за да не ми намалява отвора. Абе мъкааа
              Пълно щастие няма както казва Стефан, хем евтина панелка хем да е хубаво.
              LZ1RED

              Коментар


              • #8
                Мога да те светна как да си направиш свястна врата и как да я облицоваш с подходящ материал, но е доста писане така че като се видим тия дни. Ще ти покажа и модели.
                http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от Yordan Kolev Преглед на мнение
                  Мога да те светна как да си направиш свястна врата и как да я облицоваш с подходящ материал, но е доста писане така че като се видим тия дни. Ще ти покажа и модели.
                  СУПЕР
                  другата седмица като си свободен ще мина да ме светнеш
                  LZ1RED

                  Коментар


                  • #10
                    Сега видях темата,та да драсна и аз нещо..В мебелна къща Люлин има няколко фирми дето предлагат метални врати,моделите на едната са облицовани с ламиниран МДф дебел 8-10 мм.Същият материал ползват и за облицоване на касите.Мисля че е подходящо решение,а и можеш да го видиш готово.
                    ПП и жената ги ареса.
                    Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                    Коментар


                    • #11
                      Аз имах същата сложна задача преди 4-5 години и какво направих:

                      1. Гадната и крива панелна каса има само 1 но важно предимство - хваната е много здраво за панела
                      2. Купих си само врата, интериорна.... хубава
                      3. Завариха ми пантите и за касата, пробихме дупки през метала в стената за шиповете
                      4. По металната каса си залипих фурнир в цвят като вратата

                      Така си отнех по-малко от 2 см разстояние
                      LZ1JJJ

                      Коментар


                      • #12
                        Първоначално публикуван от dani Преглед на мнение
                        Аз имах същата сложна задача преди 4-5 години и какво направих:

                        1. Гадната и крива панелна каса има само 1 но важно предимство - хваната е много здраво за панела
                        2. Купих си само врата, интериорна.... хубава
                        3. Завариха ми пантите и за касата, пробихме дупки през метала в стената за шиповете
                        4. По металната каса си залипих фурнир в цвят като вратата

                        Така си отнех по-малко от 2 см разстояние
                        Това е единия разумен и качествен вариант, с цената на малко стеснение разбирасе....
                        Другия вариант е с безпрашно рязане - за мен най-резултатен...
                        Но въпроса е да намериш фирма с такава машина (флекс за безпрашно рязане). Бил съм свидетел на такова рязане наистина не се вдига прах или ако има нещо то на практика е несъществено....

                        Коментар


                        • #13
                          вариантите са 2 третият каса върху каса/поне за мен /отпада...или реже касата от панела и монтира новата или облепя с фолио и става голяма цигания
                          ------------------------------------
                          тел. O878 9ЧЧ 999

                          Коментар


                          • #14
                            От: Интериорни врати за панелките...

                            Здравейте,
                            Мисля, че тази фирма имаше някаква система за справяне с проблема... и доколкото си спомням неса скъпи говорим за цени конкурентни на китайските, но качеството е много по високо и всички врати си идват с размера за отвора. имаше даже някакви супер иновативни механизми...
                            Porta Doors ... аз в къщи съм със серия порта декор и съм много доволен.. ето и още нещо за Интериорни Врати
                            Успех

                            Коментар


                            • #15
                              От: Интериорни врати за панелките...

                              я да повдигна малко темата, че ми дойде и на мен до главата............освен `чешките Sapeli, които отиват май на мин. 400 лв за врата има ли друго елегантно решение за гадните метални каси без рязане?
                              ________________________________________________
                              Subaru OUTBACK 2,5
                              Hyundai TUCSON 2.0

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X