Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор за офроуд, Хонда, Ровър,Тойота или ..... Субару

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор за офроуд, Хонда, Ровър,Тойота или ..... Субару

    Здравейте
    Изключително начинаещ съм в офроуд шофирането, но при стечение на обстоятелствата, май се нуждая от една такава машинка.
    Това за което ми е нужна е изкачването на два доста стръмни наклона (бетонирани са), имам къща на един хребет. С кола лятото и тн съм ок, изкачване спускане няма проблем. Но при зимни условия даже не смея да се пробвам, ако случайно го кача то спускането ще е фатално, Наклона е такъв е такъв че като го качвам виждам само небе, може би около 50% е...
    Изключително ми е важно, да има контрол на режима на спускане, блокаж примерно на диференциала, и тн... Като съответно не искам самурай или нещо от тоз род, тъй като вънемерявам да я ползвам и градско (като се вижда състоянието на пътищата след последния сняг )
    Поради едни или други причини съм се спрял на 3 варианта
    Land Rover Freelander
    Honda Cr-V
    Toyota RAV
    По принцип знам, че ровърчетата доста катерат, но за другите нищо не знам. Хонда-та изглежда доста пипната, но..
    Ще се радвам да чуя всякакви мнения, за които Ви благодаря
    Поздрави и весели празници

  • #2
    До: Избор за офроуд, Хонда, Ровър...Тойота

    Добре ще е да постнеш някакви снимки на наклоните, които описваш. Не споменаваш също бюджет и годинки на колите. Ако допусна, че искаш кола до 10 000 лева и говориш за първите генерации на 3-те, то бих ти препоръчал силно Хондата като най-евтина за поддръжка, просторна и с добро пътно поведение. Но парите и вкуса са си твои.

    Предубеден съм към Фрийлендъра относно надеждноста. Иначе не изглежда зле и е доволно просторен отвътре.

    Равката от тия години много ми мяза на детска играчка някак. Въобще Тойота и готин дизайн се комбинират при малко от моделите им.

    Хондата не носи на газифициране, Тойотата също, за Фрийлендъра не знам как е. Аз лично останах впечатлен от проходимоста на ЦРВ в дълбок сняг и лед преди 2-3 дена. Също толкова разочарован бях и от тая Витара дето е в подписа ми. Последната се окопава като прасе и ляга по корем, докато явно Хондата е по-лека и минава отгоре. И двете са с готини зимни гуми, почти нови. Та се стигна дотам Хондата да изтегля Витарата, абе направо болен здрав носи ...
    Vitara 2.0 V6
    Honda CRV (Gen 1)
    Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
    ВАЗ 2131

    Коментар


    • #3
      До: Избор за офроуд, Хонда, Ровър...Тойота

      http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=24496
      Това е една от безбройните теми, които те интересуват
      Попитали радио Ереван може ли да се "оправи" жена на площада. Отговорът бил: Да,може, но не е препоръчително, защото всеки ще дава акъл.

      Коментар


      • #4
        До: Избор за офроуд, Хонда, Ровър...Тойота

        Първоначално публикуван от ixeos Преглед на мнение

        Хондата не носи на газифициране, Тойотата също, за Фрийлендъра не знам как е. Аз лично останах впечатлен от проходимоста на ЦРВ в дълбок сняг и лед преди 2-3 дена. Също толкова разочарован бях и от тая Витара дето е в подписа ми. Последната се окопава като прасе и ляга по корем, докато явно Хондата е по-лека и минава отгоре. И двете са с готини зимни гуми, почти нови. Та се стигна дотам Хондата да изтегля Витарата, абе направо болен здрав носи ...
        Аз,не съм на това мнение,колегата spoko е на газ от около две години,
        и си кара без никакви проблеми.Ако искаш му пиши той може да каже
        повече по въпроса.
        0осем9осем7шест0осем7едно
        Миро

        Коментар


        • #5
          До: Избор за офроуд, Хонда, Ровър...Тойота

          Първоначално публикуван от maycho Преглед на мнение
          .... да има контрол на режима на спускане, блокаж примерно на диференциала,.....
          Блокажа на диференциала на заледено при спускане е едно обикновенно самоубийство. На съвременните СУВчета има много други системи които на посочения терен вършат доста повече работа. Ако държиш на точно тия три модела мисля, че Хондата е твоята кола. Ако имаш и друга възможност, виж Субаро. Имат няколко модела, подходящи за това което си описал.
          Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
          Към модераторите-А изтрийте го сега.
          Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

          Коментар


          • #6
            До: Избор за офроуд, Хонда, Ровър...Тойота

            с това заглавие къртиш миФки... какъв офроуд е изкачването на бетонирана улица?
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • #7
              До: Избор за офроуд, Хонда, Ровър...Тойота

              Първоначално публикуван от bochkata Преглед на мнение
              Аз,не съм на това мнение,колегата spoko е на газ от около две години,
              По-правилно е да мериш живота на една кола в километри отколкото в години. Колко километра е минал колегата споко за този период? И в други теми съм писал, че животът на клапаните на тая кола, особено изпускателните, е 40000-50000 км след слагане на обикновена газова без Флашлуб и 70000-80000 км при газов инжекцион и въпросния Флашлуб. Можеш да провериш информацията в сервизите на Хонда. Оттам насетне всеки си решава.

              Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/
              с това заглавие къртиш миФки... какъв офроуд е изкачването на бетонирана улица?
              Все ми се струва, че с въпросния заледен баир евентуално може да се справи и кола 4х2 с тракшън и готини зимни гуми. Някой с повече опит може да коментира кое би било по-полезно в подобна ситуация - риъл тайм 4х4 на Хонда или обикновен тракшън ...
              Vitara 2.0 V6
              Honda CRV (Gen 1)
              Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
              ВАЗ 2131

              Коментар


              • #8
                До: Избор за офроуд, Хонда, Ровър...Тойота

                50 градуса наклон с лека кола?!? Без проблем? Я пак.
                "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                Коментар


                • #9
                  До: Избор за офроуд, Хонда, Ровър...Тойота

                  .... Ако имаш и друга възможност, виж Субаро. Имат няколко модела, подходящи за това което си описал.[/QUOTE]

                  +1 Добър вариянт

                  Коментар


                  • #10
                    До: Избор за офроуд, Хонда, Ровър...Тойота

                    Първоначално публикуван от ixeos Преглед на мнение
                    ... че животът на клапаните на тая кола, особено изпускателните, е 40000-50000 км след слагане на...
                    спам: колега, а колко все пак трябва да издържи една кола втора употреба? 300000? айде стига, те и нови вече не изкарват по толкова. Почти всяка кола втора ръка, след 50 хилки в БГ е мъртвец, та ако ще и на ракетно гориво да се кара Отделно, че това с клапаните... уф, 'айде, няма да се заяждам, че темата и без това е за друго.
                    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                    Коментар


                    • #11
                      До: Избор за офроуд, Хонда, Ровър...Тойота

                      Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                      50 градуса наклон с лека кола?!? Без проблем? Я пак.
                      Горе колегата май пише за проценти. 50 градуса е нещо зловещо.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Избор за офроуд, Хонда, Ровър...Тойота

                        Първоначално публикуван от maycho Преглед на мнение
                        ...Това за което ми е нужна е изкачването на два доста стръмни наклона (бетонирани са), имам къща на един хребет. С кола лятото и тн съм ок, изкачване спускане няма проблем. Но при зимни условия даже не смея да се пробвам, ако случайно го кача то спускането ще е фатално, Наклона е такъв е такъв че като го качвам виждам само небе, може би около 50% е...
                        Това на което казваш стръмно за повечето от каращите офроуд ще им се види леко нагорнище. Вчера спусках с голф3 подобен наклон, но с каменна настилка отгоре със сняг и лек завой. Даже и гумите ми са изтрити, и колата си върви стабилно без да се плъзга. Разбира се ако е заледено ще е като шейна надоло, но тогава нито 4х4, нито разните системи биха помогнали.
                        За сняг и лед мисля, че едни вериги биха свършили работа, освен ако този наклон не е предтекст за пред жена ти
                        2010 CRF 250 R

                        Коментар


                        • #13
                          До: Избор за офроуд, Хонда, Ровър...Тойота

                          Първоначално публикуван от tef4o
                          спам: колега, а колко все пак трябва да издържи една кола втора употреба? 300000? айде стига, те и нови вече не изкарват по толкова. Почти всяка кола втора ръка, след 50 хилки в БГ е мъртвец,
                          Ами старата (12 годишна) Хонда за 18 месеца каране в БГ е вече на 65000 км, сменени биалетки + тампони задни носачи + обслужване (ремъци, филтри, масла, ролки, кабели, свещи). Състоянието на колата е с класи над средното в Горубляне. Не се е налагала даже смяна на !!!накладки!!! и съединител. Това за 65000/18 месеца в БГ и общо около 200 000 по официалния километраж. Реално не зная на колко е.

                          Ей тука идва "изгубени в превода". Някой, който кара от 50000 до 10000 км/година, казва "трепач е на газ". Търкаля си колата 5 години, омръзва му, разкарва я и продължава да инфилтрира пространството с приказки как газта не повреждала ... А такива като нас дето правят 40000-50000/година и трябва да ремонтират основно двигател след година-година и половина, съвсем логично започват да плюят по газта.

                          Весела Коледа!
                          Vitara 2.0 V6
                          Honda CRV (Gen 1)
                          Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
                          ВАЗ 2131

                          Коментар


                          • #14
                            До: Избор за офроуд, Хонда, Ровър...Тойота

                            Първоначално публикуван от mistral Преглед на мнение
                            Горе колегата май пише за проценти. 50 градуса е нещо зловещо.
                            Мда, това с процентите е много подвеждащо

                            Не знам защо се е получило така исторически, но всъщност това, което се обозначава като % наклон в пътното строителство, е отношение на денивелацията към хоризонталната проекция на изминатото разстояние - или иначе казано - тангенса на ъгъла.
                            Т.е. налкон 100% ще рече ъгъл от 45 градуса, а разискваните тук 50% - 26 градуса и 36 минути.
                            Само за сравнение - наклонът на една ски-писта от средно тежка категория варира в границите от 25 до 35 градуса, а допустимите наклони в първокласната пътна мрежа са (доколкото си спомням ) до 18% или 10 градуса и 12 минути.

                            Извинявам се за офтопика.
                            Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                            Коментар


                            • #15
                              До: Избор за офроуд, Хонда, Ровър...Тойота

                              Първоначално публикуван от ixeos Преглед на мнение



                              Все ми се струва, че с въпросния заледен баир евентуално може да се справи и кола 4х2 с тракшън и готини зимни гуми. Някой с повече опит може да коментира кое би било по-полезно в подобна ситуация - риъл тайм 4х4 на Хонда или обикновен тракшън ...
                              Системите 4х4 са доста различни като видове, но мога да кажа най-общо в каква посока трябва да се търси правилния избор.
                              На отъпкан сняг и лед, буксуването на колелата е загуба на сцепление.
                              Колкото едно силово предаване е в състояние да предотврати буксуването преди то да се е случило, толкова по-добре.
                              Освободените диференциали са най-зле. Те нищо не променят дори след буксуването.
                              След това се нареждат диференциалите с управление и електроните сестеми за сцепление и стабилност които въздействат чрез спирачно усилие. При тях корекцията на оборотите на колелата е след като вече е налице буксуване.
                              Най-добро сцепление осигуряват диференциалите с ограничено преплъзване. Те предотвратяват буксуването преди то да се е случило.
                              Разбира се най-добро сцепление имат твърдите блокажи, но там вече има проблем с управляемоста.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X