Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор за офроуд, Хонда, Ровър,Тойота или ..... Субару

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Избор за офроуд, Хонда, Ровър...Тойота

    Първоначално публикуван от lusan
    идеята ми беше Не да покажа какво може субарото, а какво НЕ МОЖЕ ХОНДАТА.
    Tоя клип една дузина хора го постват, но се чудя някой от тях разбира ли въобще за какво иде реч. Проблемът, поради който Хондата не качва рампата е, че гениите, които провеждат теста не са натиснали бутана VSA OFF. Особено Хонда първо поколение дето няма джан-джун електроника, камо ли VSA, я качва тая рампа като стой та гледай.

    Първоначално публикуван от lusan
    някъде бях чел че предава не повече от 5 процента на задния мост,но не си спомням къде
    Аз пък бях чел някъде, че има фултайм Субару-та без нито един блокаж, тоест което и колело да ти висне си дотам или казано по друг начин два пъти по-непроходимо от всяка една лека кола .

    Първоначално публикуван от lusan
    абе, що само си чешем езиците, а не вземем да спретнем един тест тия дни. и без това ми писна да лежа !!!!. от мен хюндай тусон.
    събираме се с няколко паркетничета и на някоя полянка.най - добре да дойде и някой с ЦРВ.............и готово !!!
    Аз пък искам да тествам ЦРВ-то на такава рампа като в клипа.
    Vitara 2.0 V6
    Honda CRV (Gen 1)
    Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
    ВАЗ 2131

    Коментар


    • #32
      До: Избор за офроуд, Хонда, Ровър...Тойота

      Първоначално публикуван от mistral Преглед на мнение
      45 градуса не е 50%, а 100% наклон.
      Сигурен ли си?
      А 55 градуса,а 90 градуса?
      ТЛК 80 4,2ТД-95г

      Коментар


      • #33
        До: Избор за офроуд, Хонда, Ровър...Тойота

        Ето затова предложих да направим един лек, елементарен тест някъде.Идеята е не някакъв оффроуд, а да помогнем реално на човека отворил темата.

        поздрави
        GW Steed5

        Коментар


        • #34
          До: Избор за офроуд, Хонда, Ровър...Тойота

          Първоначално публикуван от Красимир Начев Преглед на мнение
          Сигурен ли си?
          А 55 градуса,а 90 градуса?
          Абсолютно. Ъгъл от 45' е 100% наклон. И май е почти невъзможно да се изкатери.

          Коментар


          • #35
            До: Избор за офроуд, Хонда, Ровър...Тойота

            Първоначално публикуван от mistral Преглед на мнение
            Абсолютно. Ъгъл от 45' е 100% наклон. И май е почти невъзможно да се изкатери.
            чакай малко и аэ да се намеся.1%наклон се измерва като на 1м се повдигне 1 см т.е.за 100% на 1м- 100см или става 90градуса
            не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

            Коментар


            • #36
              До: Избор за офроуд, Хонда, Ровър...Тойота

              Първоначално публикуван от jaxan Преглед на мнение
              чакай малко и аэ да се намеся.1%наклон се измерва като на 1м се повдигне 1 см т.е.за 100% на 1м- 100см или става 90градуса
              Да бе,сигурно...На 1м вдигаш с един метър и наклона си е баш 45 градуса(равнобедрен правоъгълен триъгълник).Просто и ясно обяснено!Който не вярва да пробва...Иначе математиката е мнооого сложна наука
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • #37
                До: Избор за офроуд, Хонда, Ровър...Тойота

                Първоначално публикуван от jaxan Преглед на мнение
                чакай малко и аэ да се намеся.1%наклон се измерва като на 1м се повдигне 1 см т.е.за 100% на 1м- 100см или става 90градуса
                Наклон на пътя 10% е завишение с 10 метра на 100 метра участък. Следователно 100% наклон на пътя ще даде завишение 100м за 100м участък, което обаче като ъгъл на наклон НЕ Е 90 градуса , а е 45 градуса.
                Имаше и некви тригонометрични формули, ама съм ги забравил вече, а и в момента не ми се рови

                Коментар


                • #38
                  До: Избор за офроуд, Хонда, Ровър...Тойота

                  По повод на:

                  - Този СУВ как се представя на сняг, по-точно при изкачване на големи наклони с поне 30см снежна покривка?

                  Имам хонда ЦРВ - първата - 99 г. - много голям наклон не може да катери дори да няма сняг. 30 сантиметра сняг за сув с 200 мм клиренс са си предизвикателство и на равно.

                  Писах по-нагоре - справя се чудесно по заледени и заснежени неразчистени и тем подобни ПЪТИЩА.

                  Коментар


                  • #39
                    До: Избор за офроуд, Хонда, Ровър...Тойота

                    Първоначално публикуван от mistral Преглед на мнение
                    Наклон на пътя 10% е завишение с 10 метра на 100 метра участък. Следователно 100% наклон на пътя ще даде завишение 100м за 100м участък, което обаче като ъгъл на наклон НЕ Е 90 градуса , а е 45 градуса.
                    Имаше и некви тригонометрични формули, ама съм ги забравил вече, а и в момента не ми се рови
                    грешката е мояъгъла наистина е 45градуса но участъка ще е 141метра за 100м завишение тригонометрични формули
                    не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

                    Коментар


                    • #40
                      До: Избор за офроуд, Хонда, Ровър...Тойота

                      Що ме карате да се самоцитирам и то от предната страница на темата

                      Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
                      Мда, това с процентите е много подвеждащо

                      Не знам защо се е получило така исторически, но всъщност това, което се обозначава като % наклон в пътното строителство, е отношение на денивелацията към хоризонталната проекция на изминатото разстояние - или иначе казано - тангенса на ъгъла.
                      Т.е. налкон 100% ще рече ъгъл от 45 градуса, а разискваните тук 50% - 26 градуса и 36 минути.
                      Само за сравнение - наклонът на една ски-писта от средно тежка категория варира в границите от 25 до 35 градуса, а допустимите наклони в първокласната пътна мрежа са (доколкото си спомням ) до 18% или 10 градуса и 12 минути.

                      Извинявам се за офтопика.
                      Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                      Коментар


                      • #41
                        До: Избор за офроуд, Хонда, Ровър...Тойота

                        Първоначално публикуван от maycho Преглед на мнение
                        ...Наклона е такъв е такъв че като го качвам виждам само небе, може би около 50% е...
                        ...
                        Явно наклона не е чак 50% защото тогава по-добре да се помисли за изграждането на асансьор или поне ескалатор.
                        Но при всички случаи явно проблема ще е по-скоро в спускането, отколкото в изкачването! Не е лошо и една лебедчица да има (за зор заман).
                        По-добре късно, отколкото по-късно.

                        Коментар


                        • #42
                          До: Избор за офроуд, Хонда, Ровър...Тойота

                          Първоначално публикуван от ixeos Преглед на мнение
                          Ами старата (12 годишна) Хонда за 18 месеца каране в БГ е вече на 65000 км, сменени биалетки + тампони задни носачи + обслужване (ремъци, филтри, масла, ролки, кабели, свещи). Състоянието на колата е с класи над средното в Горубляне. Не се е налагала даже смяна на !!!накладки!!! и съединител. Това за 65000/18 месеца в БГ и общо около 200 000 по официалния километраж. Реално не зная на колко е.

                          Ей тука идва "изгубени в превода". Някой, който кара от 50000 до 10000 км/година, казва "трепач е на газ". Търкаля си колата 5 години, омръзва му, разкарва я и продължава да инфилтрира пространството с приказки как газта не повреждала ... А такива като нас дето правят 40000-50000/година и трябва да ремонтират основно двигател след година-година и половина, съвсем логично започват да плюят по газта.

                          Весела Коледа!
                          75000 за 18 месеца ми се струва добра цифра Предишната 57000 за 12 месеца. По-предишната около 100 хилки за 2 години. И така нататък. Все на газ. И, изненада, нищо им няма на клапаните ... странна работа. Заминава си всичко друго, най-вече окачване, ясно защо, на предпо-следната - ламарините и то от мързел от моя страна. Не е рядкост пукната глава заради запушен радиатор. Случвало ми се е даже да вадя 6 сантиметрова шпилка от цилиндъра. И половинка от свещ-менте. Даже и хонда с 2 руски клапана съм виждал. Но изгорели клапани и то заради пропан-бутан, нещо не са ми попадали, а не е като да не съм виждал двигател отвътре.
                          Друг е въпроса кой на какви центровки кара, с какви масла и така нататък...
                          П.П. Карам и ремонтирам само японски коли, от всичко останало съм се отказал много отдавна, така че не знам, на Гоуфът може и да се скапват клапаните, нямам преки наблюдения.

                          П.П.П. ВИждам, че поста започва да звучи ... не точно приятелски. Не е това идеята. Всъщност не искам да се карам с никого, но ако имаш ядове с клапани или нещо друго по мотора, не обвинявай газта. В момента имам един разглобен лансер в гаража, последните 70000 от общо двеста и тридесет и нещо, са само на газ, ако искаш ела да го погледнеш, за да не си чешем само клавиатурите.
                          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                          Коментар


                          • #43
                            До: Избор за офроуд, Хонда, Ровър...Тойота

                            И на спускане Субару ще е много по-добре от РАВ-а и ЦРВ-то. Субаруто е постояно 4х4 с понижаващи, а другите два нови модела са с предно и другото при поискване. Само че на спускане, ако го поискаш с копче 4х4 добре, но ако чакаш електрониката сама да го включи, на спускане, може и да не се получи, и си оставаш само с предното... Последният модел на РАВ имат копче за принудително 4х4 до 40 км/час, а по-старите модели са с постоянно 4х4. Всички разглеждани модели имат АБС, който ще помага да не блокират колелата при спускането и да не върви, като шейна колата.
                            И още нещо. По-нагоре имаше постинг, че ако едното колело на Субару е във въздуха то колата спирала да върви...Това са пълни глупости. В същност в сила е точно обратното. И само едно колело да остане на твърдо, то ще е двигателно, към него ще се прехвърли въртящ момент и колата ще върви.
                            Последно редактирано от ВладиЧ; 27-12-09, 11:56.
                            Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                            Златомир Попов - Forry

                            Коментар


                            • #44
                              До: Избор за офроуд, Хонда, Ровър...Тойота

                              Първоначално публикуван от tef4o
                              Даже и хонда с 2 руски клапана съм виждал. Но изгорели клапани и то заради пропан-бутан, нещо не са ми попадали, а не е като да не съм виждал двигател отвътре.
                              Как ще ми обясниш тогава, че в Юбико Хонда до Горубляне, незнам още дали ги има, видях 3 /три/ Хонди една до друга с разглобени двигатели. И трите с газови. И трите с проблеми в клапаните. На различни собственици, различни газови - от обикновена до най-модерните, слагани от различни хора. Като споделих с хората там, че смятам да газифицирам ЦРВ-то и искрено се изсмяха. Отделиха близо 30 минути да ми показват прегорели клапанчета и да ми обясняват последващите разходи при ремонтите, които настъпват. Накрая завършиха с това, че най-обичат клиенти с газови ...

                              Впоследствие се свързах с технолог в Симгаз. Доста време разговаряхме и той им потвърди думите на момчета, без двете страни въобще да се познават. Неговите думи бяха, че на доста от двигателите на Хонда, клапаните при газова с всички екстри и редовен реглаж рядко изкарват повече от 80000 км.

                              Говорих и с други майстори, които обслужват таксита с газови, нови фирмени коли и един наистина разбиращ човек не каза "Абе слагай, нямаш ядове".

                              Гледам, че и англичаните потвърждават казаното дотук:

                              http://www.carkeys.co.uk/features/technical/637.asp

                              Any engine designed to run on unleaded without modification - which means any engine in production within the last decade - already has stronger valve seats than would have been the case in earlier times. But these seats may not be able to cope with the still more difficult conditions of running LPG, which has far less cooling and lubricating effect than petrol.
                              Some engines can already cope perfectly well. Vauxhall, for example, has been suggested to us (by outsiders who have no connection with the company) as a very good example of a builder of engines which can, in most cases, be easily converted to LPG. This is in addition to the fact that Vauxhall offers a number of models with factory-fitted conversions.
                              Some To Watch Out For
                              The same is not necessarily true of other manufacturers. For example, although the Jeep six-cylinder engine seems to accept LPG without any trouble, we know of a Cherokee V8 which has caused one reputable conversion company endless trouble. The Ford Focus, Nissan Primera, Honda CR-V, some Peugeots and any Toyota using lean-burn fuel technology have also been known to suffer valve problems.
                              Първоначално публикуван от tef4o
                              П.П.П. ВИждам, че поста започва да звучи ... не точно приятелски. Не е това идеята. Всъщност не искам да се карам с никого, но ако имаш ядове с клапани или нещо друго по мотора, не обвинявай газта. В момента имам един разглобен лансер в гаража, последните 70000 от общо двеста и тридесет и нещо, са само на газ, ако искаш ела да го погледнеш, за да не си чешем само клавиатурите.
                              Нямам никакво желание да се карам с теб и ако си усетил нещо неприятелско в поста ми, мисля се е случило поредното "изгубени в превода". Аз карам ЦРВ и много повече отколкото на теб ми се иска да му джитна един ГИ и като го ползвам за лични цели да си спестявам едни 40%, ама съм го проучил доста обстойно въпроса с различни източници и сметките показват, че при тоя модел ако искаш дълго да го държиш на газ, горе долу каквото спестиш от газовата, го връщаш после във вид на ремонти. Затова и пиша недостатъците, за да предупредя хората, които смятат да си го купят и газифицират, да са наясно с рисковете. Просто не ти споделям мнението и не смятам, че се изказваш компетентно за проблема "valve seat recession", който се проявява доста често в някои двигатели. Ако това го приемаш като неприятелско отношение, сори, ама аз наистина смятам, че подвеждаш доста народ с твърдението, че употребата на газ не води до проблеми с клапаните. Както и го правят умишлено и неумишлено куп майстори, разбиращи и неразбиращи. И да, имали сме във фирмата няколко коли на газ и сме брали доста ядове.
                              Vitara 2.0 V6
                              Honda CRV (Gen 1)
                              Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
                              ВАЗ 2131

                              Коментар


                              • #45
                                До: Избор за офроуд, Хонда, Ровър...Тойота

                                Първоначално публикуван от ixeos Преглед на мнение
                                ...Как ще ми обясниш тогава, че в Юбико Хонда до Горубляне, незнам още дали ги има, видях 3 /три/ Хонди една до друга с разглобени двигатели. И трите с газови. И трите с проблеми в клапаните. На различни собственици, различни газови - от газови ...

                                ....... И да, имали сме във фирмата няколко коли на газ и сме брали доста ядове.

                                А сега де ! Че то какво излиза тогава ? Очевидно проблема с прегарянето на клапаните е единствено при CRV-то. Щото аз иначе съм съгласен с Тефчо за газификацията по принцип ( само да го допълня че за разлика от него аз пък се занимавам изключително с германски мотори , но мнението ми и за тях е същото) .
                                Мой близък кара CRV вече 80 хил. км. с газов инжекцион и гледам че още не започнал да се оплаква ( Пу! Пу! )
                                А по отношение горните сравнения за стабилност при пускането - според мен в 90 процента от случаите , то зависи по-скоро от задкормилното устройсто.
                                Впрочем и аз имам във фирмата няколко газифицирани буса и пак мисля , че "трошливостта " зависи не толкова от газта , колкото от задкормилно.
                                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X