Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор за офроуд, Хонда, Ровър,Тойота или ..... Субару

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Избор за офроуд, Хонда, Ровър...Тойота

    Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
    спам: колега, а колко все пак трябва да издържи една кола втора употреба? 300000? айде стига, те и нови вече не изкарват по толкова. Почти всяка кола втора ръка, след 50 хилки в БГ е мъртвец, та ако ще и на ракетно гориво да се кара Отделно, че това с клапаните... уф, 'айде, няма да се заяждам, че темата и без това е за друго.
    айде стига глупости... 50х.км в БГ и всяка 2-ра кола е мъртвец...
    имах един Опел Омега 2.0и - аз му навъртях 30 хиляди и го продадох за работна кола на позната фирма, защото осъзнах, че кола без климатик не става за у нас... те му навъртяха още 123 хиляди... верно ръждата го мъчи, но двигателят е перфектен - ауспухът е идеално чист... на 275 хиляди е, а съм 80% сигурен, че километражът е връщан - купих го от автокъща...

    Сега 3-та година карам един пасат дизел - 60хкм съм му навъртял и няма проблеми с мотора, а по окачването първата интервенция беше преди 10 дни - един накрайник за 90лв...

    А по същество към темата - дали ще спускаш много стръмен наклон с 4х4 или с 4х2 няма кой - знае каква разлика... не е като при изкачването... Разните системи на най-новите джипове също не са панацея... виж тук как се свличат - най-новия се справи най-зле... щото и шофьора най-нов... http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...094#post972094
    Ако те е страх с колата и с джипа ще те е страх...
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • #17
      До: Избор за офроуд, Хонда, Ровър...Тойота

      Първоначално публикуван от maycho Преглед на мнение
      Но при зимни условия даже не смея да се пробвам, ако случайно го кача то спускането ще е фатално.
      При така описаните условия, от изборът ти първо трябва да отпадне Фрилендера. Много лек е, лесно губи сцепление, дори и с хубави гуми, спирачките му не са първа хубост, а така наречения "контрол на спускане" не е надежден дори и на сухо.
      Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

      Коментар


      • #18
        До: Избор за офроуд, Хонда, Ровър...Тойота

        По въпроса за продължителноста на живота на возилата втора употреба в БГ мога да кажа кое е определящо а то е състоянието в момента на закупуването, и другото е ПОДРЪЖКАТА. Дали на газ или на бензин ако не се спазват елементарни правила няма как да искаме от возило ни .

        Понеже и на мен ми е интересно да понауча някой неща за CRV-то искам да попитам какво е поведението то му на път с високо сцепление, и на път с ниско такова? И в двата случея усеща ли се момента в който се задейства задното предаване(или през цялото време оставаме с впечатление че си карааме 4х4)? Никога не съм имал възможност да покарам подобна машина, а немога да си обясня кой са позитивите и негативите на халдекса?

        Коментар


        • #19
          До: Избор за офроуд, Хонда, Ровър...Тойота

          Аз съм за Хондата, имам такава - 99 година и съм много доволен. До колкото знам трудно се газифицира, но аз и без това не искам. Разхода ми е 10 градско, 8 извънградско ако се кара до 120 км/час. Със зимни гуми BFG се държи чудесно. При изкачване на наклони определено ми липсват бавните скорости.

          Коментар


          • #20
            До: Избор за офроуд, Хонда, Ровър...Тойота

            Хондата не е ли с 4х4 On Demand(при поискване).

            Коментар


            • #21
              До: Избор за офроуд, Хонда, Ровър...Тойота

              Субарото е много по-добро от Хондата и от Тойотата РАВ 4 за лек офроуд. То е постоянно 4х4 със заден диф с ограничено приплъзване и понижаващи предавки. Говоря за Форестъра, без значение дали по-стар модел, или нов. Возията на асфалт, е както на лека кола, а пък и клиренса му е по-голям от този на Хонда-та и на Тойота-та. 20 см към 18,5 см мисля.
              Последно редактирано от ВладиЧ; 26-12-09, 11:08.
              Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
              Златомир Попов - Forry

              Коментар


              • #22
                До: Избор за офроуд, Хонда, Ровър...Тойота

                Да се поправя ЦРВ-то не е с халдекс, но и незнам какда му кажа на неговата система. Ето в тази тема е написано точно как става зацепването на задните колела.
                Хората каращи ЦРВ- все още неотговарят на мойте въпроси и за това пак ще питам . Този СУВ как се представя на сняг, по-точно при изкачване на големи наклони с поне 30см снежна покривка? Питам защото и аз в момента търся моето возило 4х4 а ЦРВ много ми харесва. Обаче това с превъртане на предните колела и зацепване за момент на задните чесно си признавам ми се вижда несериозно.
                Автора на темата спомена 50% който аз разбирам като 45 градуса. На мен лично ми се вижда по удачно автора на тема да си купи една А6 Ц4 куатро и да си кара. Там поне съм сигурен, че торсена си върши работата както трябва. Моето предложение важи само ако не му е необходим голям клиренс

                Коментар


                • #23
                  До: Избор за офроуд, Хонда, Ровър...Тойота

                  Първоначално публикуван от ВладиЧ
                  Субарото е много по-добро от Хондата и от Тойотата РАВ 4 за лек офроуд. То е постоянно 4х4 със заден диф с ограничено приплъзване и понижаващи предавки. Говоря за Форестъра, без значение дали по-стар модел, или нов. Возията на асфалт, е както на лека кола, а пък и клиренса му е по-голям от този на Хонда-та и на Тойота-та. 20 см към 18,5 см мисля.
                  ЦРВ първа и втора генерация са с 206 мм клиърънс, 185 мм е на третата. Би ли споделил опита си с всяко едно от трите? Любопитно ми е как стигаш до това заключение. Защото и аз очаквах Витарата с нейния прост парт тайм да е доста по-проходима от ЦРВ на дълбок сняг, но не би.

                  Колкото до 4х4 на Хондата, обяснявано е няколко пъти в тоя форум. Разработката е някъде от началото на 90-те, като се предлага и в последното ЦРВ почти без никаква промяна. Изцяло механична, не се командори от никаква електроника. Среща се при Сивик (http://vbox7.com/play:ef860b0a), ХРВ, ЦРВ. Фактът, че за 20 години Хонда почти не са го бутнали това 4х4, говори достатъчно.

                  Предимствата са:
                  - Почти никаква поддръжка, на 40000 км се сменя маслото (Honda DPF Fluid, нищо друго не става) в задния диференциал.
                  - Изцяло механично, без електроника.

                  Недостатъци са:
                  - Нужно е определено превъртане на предните колела, някои твърдят, че става въпрос за четвърт оборот. Няма точна спецификация.
                  - Прехвърля до 30-35% максимум върху задния мост.

                  Води се "риъл тайм" или "он деманд". Представлява многодисков съединител в задния диференциал. На предния мост и на задния има по една хидравлична помпа. Като почнат да превъртат предните колела, помпата отпред създава по-голямо налягане от помпата отзад и това налягане води до зацепване на съединителя.

                  Моят субективен опит с тая система е доста положителен. Помага силно в дълбок сняг и на лед. Разбира се, от значение номер 1 са гумите, аз карам с Бриджстоун ЛМ-25. ЦРВ никога не е било предвидено за тежък офроуд като каране по каменисти пътища и т.н. Няма рама, липсата на понижаващи предавки и сравнително дългата първа действат ограничаващо. В замяна колата е доста опростена, непретенциозна и подходяща за ежедневна употреба.
                  Vitara 2.0 V6
                  Honda CRV (Gen 1)
                  Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
                  ВАЗ 2131

                  Коментар


                  • #24
                    До: Избор за офроуд, Хонда, Ровър...Тойота

                    Първоначално публикуван от IvanVG Преглед на мнение
                    Да се поправя ЦРВ-то не е с халдекс, но и незнам какда му кажа на неговата система.
                    Както и да му кажеш, в крайна сметка си е 4х4 On Demand(при поискване) или т.н. автоматично 4х4.
                    Системите 4х4 On Demand са създадени с цел икономия на гориво и сцеплението е на по-заден план.
                    Дори не ми се пише за тия измишльотини - на сняг са малко по-добре от 4х2. Чакай ти да пробуксува, че да даде на другия мост и после като изравни оборотите на двата моста да отпусне, и после пак и пак - голямото надлъгване. В крайна сметка реакцията е след загуба на сцепление, и винаги въртящия момент към единия мост е доста по-малък.
                    Haldex също е On Demand, има дори много Ауди куатро с такова 4х4.

                    http://en.wikipedia.org/wiki/Haldex_Traction

                    Коментар


                    • #25
                      До: Избор за офроуд, Хонда, Ровър...Тойота

                      виж тук !!!
                      по-добре СУВ който има постоянно включване. имам служебен Туксон и като го включа няма проблем със закъснението. Естествено, остава проблема с липсата на мощност поради липсата на раздатка.

                      http://www.youtube.com/watch?v=t09ExAUgtyE
                      GW Steed5

                      Коментар


                      • #26
                        До: Избор за офроуд, Хонда, Ровър...Тойота

                        Не може да се каже "Субару и останалите" защото всеки модел е със специфично 4х4.
                        Субару също имат модели при които водещ е единия мост, а другия се задвижва чрез съединител.

                        http://en.wikipedia.org/wiki/All-wheel_drive

                        Коментар


                        • #27
                          идеята ми беше Не да покажа какво може субарото, а какво НЕ МОЖЕ ХОНДАТА. някъде бях чел че предава не повече от 5 процента на задния мост,но не си спомням къде

                          абе, що само си чешем езиците, а не вземем да спретнем един тест тия дни. и без това ми писна да лежа !!!!. от мен хюндай тусон.
                          събираме се с няколко паркетничета и на някоя полянка.най - добре да дойде и някой с ЦРВ.............и готово !!!
                          Последно редактирано от kinex; 26-12-09, 17:13. Причина: сливане
                          GW Steed5

                          Коментар


                          • #28
                            До: Избор за офроуд, Хонда, Ровър...Тойота

                            Най-много да разберете на кой гумите му са по-добри.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Избор за офроуд, Хонда, Ровър...Тойота

                              Предложението остава в сила до вторник, след това пътувам за Смолян. Моите са Pirelli Scorpion Ice & Snow на около 40000км.
                              GW Steed5

                              Коментар


                              • #30
                                До: Избор за офроуд, Хонда, Ровър...Тойота

                                Първоначално публикуван от IvanVG Преглед на мнение
                                .
                                Автора на темата спомена 50% който аз разбирам като 45 градуса.
                                45 градуса не е 50%, а 100% наклон.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X