Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за печка на отработено масло

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Въпрос за печка на отработено масло

    Първоначално публикуван от clumber Преглед на мнение
    И отработеното моторно масло е с пари ако ти е нужно количество ... а за буталните вече 8-и месец
    Други са парите и калоричността на горивото също. Вероятно около двойна е разликата в пари на получена калория топлина.
    0888932647

    Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

    Коментар


    • #92
      От: Въпрос за печка на отработено масло

      Една нагледна илюстрация какво става като "изпуснеш" печката Натиснете снимката за да я уголемите

Име:09-01-12_1754.jpg
Прегледи:1
Размер:39.0 КБ
ID:5334429
      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

      Коментар


      • #93
        От: Въпрос за печка на отработено масло

        Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
        Една нагледна илюстрация какво става като "изпуснеш" печката [ATTACH=CONFIG]403685[/ATTACH]
        При тебе ли пак тая бела бе Дедо? Няма ли да трошиме каръка някак вече а?
        0888932647

        Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

        Коментар


        • #94
          От: Въпрос за печка на отработено масло

          Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
          При тебе ли пак тая бела бе Дедо? Няма ли да трошиме каръка някак вече а?
          При мен е.....а за каръка, незнам от края на 1998 съм така , падна, стана, пак падна (или ме бутнат), ама ще им живея, дори ако трябва напук
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • #95
            От: Въпрос за печка на отработено масло

            Може ли някой да поясни за подобренията към българските печки(като на дядо владо).Къде се насочва струята от компресора,какъв дебит и има ли проблем да работи едновременно с подаване на вода.При мен вече 3 години работи нафтова печка с извадена карантия,но често ми се налага да чистя,горя предимно трансмисионно масло.Мога да ви посъветвам само да е далече от стените(сваля мазилка) и винаги пожарогасител наоколо,тръбите при мен са 2х1 метър тръба 3мм стена за застраховка съм им ударил по няколко капки с електрожена.

            Коментар


            • #96
              От: Въпрос за печка на отработено масло

              От миналата година започнах експерименти за отопление с отработено масло на хале около 1000 м3 абсолютно неизолирано и с ламаринен покрив, т.е. да се затопли прилично - мисията почти невъзможна, но целта е поне да стане що-годе човешко. Миналата зима приключих експериментите с горелка на принципа патентован от Robert Babington. Горелката работи много добре, но е изключително капризна към качеството на подаване на маслото, т.е. маслото трябва да се подава с постоянен дебит и добре подгрято за да прави хубав филм върху главата. Гравитаяното подаване върши работа но е нестабилно и поради тази причина става само за експерименти. Дойде лятото и забравихме за горелката, макар, че вече ни се изясни как трябва да бъде. Да, ама стегна студ и хайде пак. Този пък направихме подаване на маслото с маслена помпа от Жигула, задвижвана от електромоторче за чистачки през редуктора му и свързано с помпата с обикновен къмен маслоустойчив маркуч фи10. Моторчето се захранва от старо компютурно захранване (AT) през PWM регулатор на оборотите. За резервоар ползваме ламаринена кофа от кореселин и я пълним с около 12 л. масло. В нея има 1000W бързовар през термостат (с ампула потопена в маслото) до 72 градуса (малко е, ама нямаше друг, ще вземем за повече). Пламъка на горелката е вкарана в старата печка на дърва, през пробит във вратичката отвор. На печката съм направил въздушна риза, през която се нагнетява въздух, който се дистрибутира в халето. Дупката на главата на горелката е 0.3, налягането на въздуха е около 3-4 атмосфери. Така горелката дава мощност около 20-30 KW при разход 2-3 литра на час, т.е. кофата я зареждаме два пъти на ден. Горелката работи много стабилно, пушек от комините няма. Принципа на горелката е такъв, че не може да се запуши, тъй като през главата минава само въздуха. Ето едно клипче от преди няколко дни:
              http://vbox7.com/play:3ec9128273

              Коментар


              • #97
                От: Въпрос за печка на отработено масло

                И аз се отоплявам с отработено масло в нафтова печка от сръбските с прозорчето малко трудно се пали ама запалили се веднъж гори мн добре даже харчи по малко отколкото на нафта

                Коментар


                • #98
                  От: До: Въпрос за печка на отработено масло

                  ....колега , дай схема на твоята печка,как си я направил, ако е от нафтовите...?
                  благодаря

                  Коментар


                  • #99
                    От: Въпрос за печка на отработено масло

                    Здравей, колега интересувам се каква дюза ползвате за впръскването , че съм се замислил да направя такава горелка на самоделно котле с водна риза .

                    Коментар


                    • От: Въпрос за печка на отработено масло

                      Хайде Колеги, зимата пак идва, да сгреем малко темата. Някой чувал ли е за слой пясък на дъното на преработените нафтови печки, за да не се получава толкова много нагар, който при мен се трупа за ден и много ме дразни. Чистя всеки ден и когато я запаля, печката е Металургия от 1966г. с френски дозатор лично модифициран, калибриран и регулиран от мен харесват ми тези понятия, та когато я запаля гори като печка от камион, с същия шум и без дим, люлеещата се самозатваряща се клапа за въздух на дъното на печката съм я закрепил на макс отворена. Въздуха го регулирам от горния дросел на изхода за кюнците, но когато след 6 часа перфектна работа започне да се образува нагар на дъното и притока на масло се затрудни, се разваля рахатлъка. Вариантите които ще пробвам са два; или пясък или да вградя тръбичка на по високо да капе маслото, щото оригинално се стича от отвор на 1см от дъното. Кажете какво мислите.

                      Коментар


                      • От: До: Въпрос за печка на отработено масло

                        А някой пробвал ли е с водна пара

                        Коментар


                        • От: До: Въпрос за печка на отработено масло

                          Значи така, това с пясъка го пробвах и е ала-бала, никакъв по различен ефект, нагара си е същия. Сложих една алпака тарелка на дъното за по лесно чистене, изваждам и изчиствам, а над нея инсталирах тръбичка от която да капе маслото. Дотук добре, обаче се оказа че в самата тръбичка от температурата се образува нагар и запушва притока. За парата съм навит да пробвам, в ю-туб има доста интересни идеи. Парата да действа като пулверизатор, да засмуква и впръсква маслото или да го обдухва вместо въздух. Ех че нямам един гараж да си правя експериментите, само на работа когато мога ))

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X