Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за печка на отработено масло

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Въпрос за печка на отработено масло

    Днес видях тази печка на отработено масло , снимах е запалена , пушак почти няма ,гори много чисто за печка на масло , правена е по руски "патент" най накрая да ми харесът руснаците Браво на тях
    Дори си поръчах една !!
    Прикачени файлове

    Коментар


    • #32
      До: Въпрос за печка на отработено масло

      Първоначално публикуван от jony7777 Преглед на мнение
      Днес видях тази печка на отработено масло , снимах е запалена , пушак почти няма ,гори много чисто за печка на масло , правена е по руски "патент" най накрая да ми харесът руснаците Браво на тях
      Дори си поръчах една !!
      Проблема на този тип печки на отработено масло е че са трудно контролируеми или по-точно НЕконтролируеми.....запалена веднъж докато не свърши маслото няма гасене ....другото е че гори като ламя за кратко време и на 2м около нея не се седи от жега ....страшно е ако в маслото има и 5 капки вода ....докато гори и водата е на дъното на съда е добре ,но като намалее маслото и водата започне да се опитва да заври става страшно или повръща маслото което е останало или после само събираш пироните от сградата .... аз не бих се топлил с такава ....преди 3-4 години се топлех с една масларка и имаше доста добър ефект но ако взема да пиша тук всичките и пинизи отидоха 5 страници ...но малко данни по спомен : 100м2 помещение с 8-10 л. за 7-8 часа....поддържаше 17-20 градуса ...помощни възли ;хладилен агрегат ,маслени филтри,конусен дросел(кран за регулиране),гориво-разпръсквач(направих го с доста опити) и др......не мога да покажа снимки подарих я ...в момента се топля на природна газ и всичко с масларките е минало пропуснах да спомена на тавана на помещението в всеки ъгъл имах малък вентилатор които духаше надолу .височината е около 3,5м....глупаво топло няма което да седи на земята ,да ама аз му обърках сметките пушек от комина нямаше ,а само една лека мараня
      Когато видиш че някой спи него буди,само го завий за да не изстине!!!

      Коментар


      • #33
        Първоначално публикуван от jony7777 Преглед на мнение
        Днес видях тази печка на отработено масло , снимах е запалена , пушак почти няма ,гори много чисто за печка на масло , правена е по руски "патент" най накрая да ми харесът руснаците Браво на тях
        Дори си поръчах една !!


        Много ме заинтригува тази печка.Мога да я направя,но ми се ще да доразвием патента на братушките.
        например,ако към тази конструкция се добави един съд/ВАРЕЛ/ на стойка оло 1 метър и посредством яка стоманена тръба се подаде маслото в горивната камера?
        Да отива на самотек,оборудвано с маслен филтър и с кранче за регулация,дали ще има ефект?
        по -сведущите да дадат съвет.
        На мен ми трябва за оранжерия от 300 квадрата,ще има и много дълги кюнци.

        Първоначално публикуван от jony7777 Преглед на мнение
        Днес видях тази печка на отработено масло , снимах е запалена , пушак почти няма ,гори много чисто за печка на масло , правена е по руски "патент" най накрая да ми харесът руснаците Браво на тях
        Дори си поръчах една !!

        Джони7777,ако може дай размери и каква квадратура отоплява това чудо.Яко се запалих!
        Може дори,да се монтира гъста серпентина около тръбата с отворите където е най-силното горене,и ето ти...парно.Гореща вода за радиаторите.Освен това серпентината ще спира силната жега от печката и ще може да се приближава човек дори и когато гори силно.
        Последно редактирано от Мещера; 21-01-10, 18:58.

        Коментар


        • #34
          До: Въпрос за печка на отработено масло

          ами аз вече е имам печката , според мен се справя много добре , за черен пушък и сажди не мога да говоря , за подобрения с отделен резервар за масло с кран използвам стара бутилка от фреон обърната на обратно , за разпалването ползвам оксижена - безотказно е
          ползвам е в 100кв2 - на 4м височина авто-сервиз от 1 градус до 6 с един литър масло за един час
          За чертежи и размери до 2-3 дни

          Коментар


          • #35
            До: Въпрос за печка на отработено масло

            Първоначално публикуван от jony7777 Преглед на мнение
            ами аз вече е имам печката , според мен се справя много добре , за черен пушък и сажди не мога да говоря , за подобрения с отделен резервар за масло с кран използвам стара бутилка от фреон обърната на обратно , за разпалването ползвам оксижена - безотказно е
            ползвам е в 100кв2 - на 4м височина авто-сервиз от 1 градус до 6 с един литър масло за един час
            За чертежи и размери до 2-3 дни


            Благодаря,ще чакам.

            Коментар


            • #36
              До: Въпрос за печка на отработено масло

              А,и снимки да качиш!

              Коментар


              • #37
                До: Въпрос за печка на отработено масло

                това е чертежа на руснака , не съм променял нищо по размерите . изглежда като онази която съм снимал по горе , с тази разлика че в дъното имам заварена 10мм медна тръба по която от резервара капе масло и не се налага да има дижурен по печка
                Прикачени файлове

                Коментар


                • #38
                  До: Въпрос за печка на отработено масло

                  Благодаря ти!
                  Много ценна информация.

                  Коментар


                  • #39
                    До: Въпрос за печка на отработено масло

                    Ето тук една "контролируема" http://wasteoilheaterforum.com/index.php?topic=23.0
                    Правена по "патент" , разпространяващ се в нелегално в САЩ.
                    Принципа е важен , вариациите са безбройни.
                    Уморените коне не ги убиват , нали ??

                    Коментар


                    • #40
                      До: Въпрос за печка на отработено масло

                      Първоначално публикуван от Макавеев Преглед на мнение
                      Ето тук една "контролируема" http://wasteoilheaterforum.com/index.php?topic=23.0
                      Правена по "патент" , разпространяващ се в нелегално в САЩ.
                      Принципа е важен , вариациите са безбройни.

                      Печката е яка,дума няма но не мистана ясно подаването на маслото.Ако върви по тази,дебелата тръба надолу,може да се запали и от нея да изригне баят як пламък.дайте да го разтълкуваме и уточним с една скица.
                      А побългаряването може да стане,като се направи още една вратичка в горната част на печката,откъдето да се зарежда като обикновено чудо-да гори практически всичко.казвам това защото близо до мен има шивашки цех,който изхвърля много отпадъчни парчета плат....много!

                      Коментар


                      • #41
                        До: Въпрос за печка на отработено масло

                        Не е толкова розово колкото се опитва да го изкара американеца. И на снимките се вижда колко сажди е натрупал по горивната камера. А опитите да ползва алуминиеви части в камерата са направо смехотворни. То 4мм стомана я изяжда за 2 седмици. Горчивия опит показва - чугун. По стените на камерата може и огнеупорни тухли. Но на дъното - само чугун. И пак си остават проблемите с вискозитета и примесите на маслото. За да гори , без да има "квалифициран огняр" до нея , трябват едни скъпи филтри , помпи, подгряване до около 100 градуса и ....... консумирана мощност около 100 киловата.

                        Ако ще си седиш в помещението при нея , става съвсем добре и моя вариант с кафявото турско кюмбе и старото барбекю. Или изобщо каквато и да е по-височка печка /над 60-70 см/ с отвор в горния край.
                        0888932647

                        Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                        Коментар


                        • #42
                          До: Въпрос за печка на отработено масло

                          Първоначално публикуван от charlie19 Преглед на мнение
                          Проблема на този тип печки на отработено масло е че са трудно контролируеми или по-точно НЕконтролируеми.....запалена веднъж докато не свърши маслото няма гасене ....другото е че гори като ламя за кратко време и на 2м около нея не се седи от жега ....страшно е ако в маслото има и 5 капки вода ....докато гори и водата е на дъното на съда е добре ,но като намалее маслото и водата започне да се опитва да заври става страшно или повръща маслото което е останало или после само събираш пироните от сградата .... аз не бих се топлил с такава ....преди 3-4 години се топлех с една масларка и имаше доста добър ефект но ако взема да пиша тук всичките и пинизи отидоха 5 страници ...но малко данни по спомен : 100м2 помещение с 8-10 л. за 7-8 часа....поддържаше 17-20 градуса ...помощни възли ;хладилен агрегат ,маслени филтри,конусен дросел(кран за регулиране),гориво-разпръсквач(направих го с доста опити) и др......не мога да покажа снимки подарих я ...в момента се топля на природна газ и всичко с масларките е минало пропуснах да спомена на тавана на помещението в всеки ъгъл имах малък вентилатор които духаше надолу .височината е около 3,5м....глупаво топло няма което да седи на земята ,да ама аз му обърках сметките пушек от комина нямаше ,а само една лека мараня
                          Колега не разбрах за водата в маслото защо ще гръмне в петък видях една нафтова преправена на масло човека ми показа че на тръбата която води маслото в горивната камера е сложил трипътник ивкарва вода в маслото за да няма сажди като погледнах вътре в печката беше верно чиста.

                          Коментар


                          • #43
                            До: Въпрос за печка на отработено масло

                            Защото се напича доста сериозно количество масло,и горят само парите му.Сипваш вода и тя пада на дъното,малка част се изпарява.В един момент водата кипва,и изкарва маслото от където се сетиш
                            Нафтовата печка не напича количества масло,и сигурно затова няма проблем.Много хубаво се разгаря като изкипи
                            Затова-тавичка която може да побере цялото количество масло,че и отгоре.
                            Калин Владов,09РСПБЗН

                            Коментар


                            • #44
                              До: Въпрос за печка на отработено масло

                              Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
                              Защото се напича доста сериозно количество масло,и горят само парите му.Сипваш вода и тя пада на дъното,малка част се изпарява.В един момент водата кипва,и изкарва маслото от където се сетиш
                              Нафтовата печка не напича количества масло,и сигурно затова няма проблем.Много хубаво се разгаря като изкипи
                              Затова-тавичка която може да побере цялото количество масло,че и отгоре.
                              Тази печка която я видях маслото се сипва в резервоара на печката и тече направо на дъното в горивната камера .

                              Коментар


                              • #45
                                До: Въпрос за печка на отработено масло

                                Колега,тия експерименти с водата ,не ги правете ако има много натекло се масло в печката.Не може да я укротите после.
                                JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X