Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Оттървах се на косъм...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Оттървах се на косъм...

    Днес по обед на 4-ти км изхода към Цариградско /посока Пловдив/... Жена пресича на пешеходната пътека... карам с около 50 и ще излизам от кръговото нагоре към булеварда, намалявам да я пропусна и почти спирам... И ВИЖДАМ В ОГЛЕДАЛОТО КАК МЕ ВРЪХЛИТА ЕДНА ВОЛВО 440 И СВИРВА КЛАКСОН... успях да навия волана плътно вляво и почти се качих на бордюра, а лелчето във волвото, /слава Богу!/ успява да навие десен... колата и се завъртя и се отклони в дясното платно /изхода към локалното за Младост 1/...

    Направо ми причерня... На почти същото място преди 9 години ме блъсна една лелка спускаща се от Младост 1 към Кръговото и доста ми смачка Омегата... Беше на 30.12 и за малко да ми провали празника...

    Не мога да разбера какво толкова сложно има в това Кръгово на 4-ти км та всеки ден се блъскат по няколко коли!?
    Ами ако не бях аз, тая лелка щеше да сгази пешеходката като стой та гледай!
    Последно редактирано от Тедо /LJ73/; 23-12-09, 13:07. Причина: добавка
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

  • #2
    До: Оттървах се на косъм...

    Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
    .....Не мога да разбера какво толкова сложно има в това Кръгово на 4-ти км та всеки ден се блъскат по няколко коли!....
    Преди около две седмици писах в една друга тема за безпричинната агресия ....ама ми изтриха мнението, може би защото беше отговор към друг съфорумец, и не директно по темата"Спешна нужда от помощ...", както и да е, заради "Бизнес парка и Сие бизнес сгради" на там се събира толкова селяндурщина на квадратен метър, че няма как да не мине надкритична маса и да не настъпи взрив ....всички в района са велики, големи мИенъжИери и не виждат нищо по дребно от крах на Лондонската фондова борса......да, да ама не особенно сега когато парите от далавера секнаха, те имат куп заеми и ипотеки, и трябва яко бачкане, някои от тях са си по-неадекватни от дрогиран наркоман, за сметка на това доста по агресивни....поне докато не видят шамарите или не направят някоя беля За това за там е най-подходящ джип с големи и здрави брони или булбари
    Радвам се че си се отървал желая весели празници.
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #3
      До: Оттървах се на косъм...

      Руса ли беше водачката на Волвото ?
      Защото се пресичат три посоки на движение и ако има пешеходец, вече потока от информация става прекалено голям.
      Смятай, ако е дъвчела и дъвка, че си причинил информационен шок, в главицата и !
      Последно редактирано от Nik Nikolov; 23-12-09, 13:39.
      Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

      Коментар


      • #4
        До: Оттървах се на косъм...

        Няма нужда да си рус - достатъчно е да нямаш много опит зад геврека или поначало да мислиш бавно но да имаш високо самочувствие. Хубавото е, че там повечето катастрофи стават само на база тенекии без пострадали хора - кофтито е, че в този случай можеше и да не е така... Добре, че се е разминало!
        What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

        Коментар


        • #5
          До: Оттървах се на косъм...

          Колега, добре че си се разминал с някъв страшен инцидент!
          Желая на всички весели празници! И без да има такива проишествия по тези хубави празници.

          Коментар


          • #6
            До: Оттървах се на косъм...

            кестенява беше май... към 50 годишна... важното е, че всичко се размина... иначе най-малкото още щях да чакам КАТ там... или да обмислям как от пасат комби съм се сдобил с голф
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • #7
              До: Оттървах се на косъм...

              Вчера и на мен ми се размина на косъм подобна ситуация в Горна Оряховица. Пешеходна пътека, ама така добре замаскирана, че въобще успях да видя част от най-крайната лента на зебрата и то след като вече бях спрял. Естествено, с паркирани коли пред и зад пътеката и с пясък навсякъде наоколо. Излиза пешеходец иззад последната спряна кола, аз бам спирачките, косата ми се изправи (а си е бая дълга и не се изправя от какво да е) - спрях на сантиметри от човека. Буса зад мен някак успя да спре без да ме блъсне, иначе пак щеше да стане мазало. Добре, че карахме с 10-15 км/ч, иначе ... не знам, не ми се мисли...
              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

              Коментар


              • #8
                До: Оттървах се на косъм...

                Кръговото на 4км.е кръстовището с най много катастрофи в София.Мен са ме удряли три пъти отзад на него и избягвам да минавам от там.До колкото аз си обяснявам защо задния автомобил спира в предния доста често.
                В кръговото преминава автомобил опашката чака да премине .Втората кола която чака да мине вижда,че преминаващия в кръговото се изтеглил и тръгва. Без да прецени,че първия трябва да изчака още малко да се изтегли автомобила от кръговото за да потегли.Резултата е втория автомобил се спира в първия.В КАТ знаят,че това кръстовище е проблемно,но или не знаят или не искат да вземат решение на проблема.Според мен драстично биха намалели катастрофите там ако се сложат огромни резидави знаци:
                ПОГЛЕДНИ ПРЕДНИЯ АВТОМОБИЛ ПРЕДИ ДА ПОТЕГЛИШ!!!
                Знам,че е нестандартно,но 99% от катастрофите там стават точно така.Втория автомобил удря първия.
                "Човек е толкова голям колкото са големи мечтите му"

                Коментар


                • #9
                  До: Оттървах се на косъм...

                  Първоначално публикуван от goran Преглед на мнение
                  Кръговото на 4км.е кръстовището с най много катастрофи в София.Мен са ме удряли три пъти отзад на него и избягвам да минавам от там.До колкото аз си обяснявам защо задния автомобил спира в предния доста често.
                  В кръговото преминава автомобил опашката чака да премине .Втората кола която чака да мине вижда,че преминаващия в кръговото се изтеглил и тръгва. Без да прецени,че първия трябва да изчака още малко да се изтегли автомобила от кръговото за да потегли.Резултата е втория автомобил се спира в първия.В КАТ знаят,че това кръстовище е проблемно,но или не знаят или не искат да вземат решение на проблема.Според мен драстично биха намалели катастрофите там ако се сложат огромни резидави знаци:
                  ПОГЛЕДНИ ПРЕДНИЯ АВТОМОБИЛ ПРЕДИ ДА ПОТЕГЛИШ!!!
                  Знам,че е нестандартно,но 99% от катастрофите там стават точно така.Втория автомобил удря първия.
                  Това и направих(почерненото) на 17.12.2009г.На същото кръгово...В резултат-акт.Лелката пред мен тръгна като на рали.И също така спря...Внезапно...защото в далечината се задавало такси...И аз спрях...ама ожулих и задната врата на Атос-чето и.Трябва да има и друг знак-Тръгни само когато си сигурен!

                  Иначе добре че на колегата му се е разминало...
                  Виден столичен ихтиолог

                  Коментар


                  • #10
                    До: Оттървах се на косъм...

                    ех тоя 4 ти км. то си е наказание за много хора. и истинско изпитание за някой.чувал съм ,че доста хора ги е страх да минават оттам.според мен всичко си е до непознаване на правилата за движение. не сте ли забелязали как някой който прави почти пълен кръг си седи в най-крайната дясна през цялото време. как някой тарикати минават през паркинга на сервиза. как други го карат през просото направо (по трортоара или островите направо). но и тука опира до най-голямата беда из Българските водачи-никой не си признава когато е виновен и си мисли,че е добър шофьор.и досега не съм чул някой да е виновен за ПТП или че са го глобили.не говорим както каза Дядо Владо (и съм напълно съгласен с теорията му) за кредитните новобогаташи които си мислят,че скъпа кола ги прави добри водачи и имат повече права.... чувал съм изрази от сорта на "къде си тръгнал с тая кола за 2 хиляди лева".вече незнам какво ще ни оправи.то ние си повтаряме едно и също и ефекта е нулев.и днес говорят за проблема със порочното вземане на книжки. а ми е жал за 4 ти км. там съм израстнал (хаха не в лудницата де).и си карахме нормално преди.и сега си минавам.ама съм по-нисък от тревата и си се измъквам по мои си отработени траектории и начини.и почти се махнах от София. или ме изгониха..... не знам.лошото е според мен, че нещата ще отиват все по-на зле.и не само на 4 ти км.ама 'зех да спамя май.просто ми е мъчно какво се случва с добрите водачи (в случая Тедо) и как е отнесъл безброй "пожелания" от другия водач който съм 100% сигурен че си е мислела че Тедо е виновен.... всекидневие за жалост. добре че се е разминало. станахме умерени песимисти и зехме да се радваме на единствената светеща крушка в подлеза вместо да го искаме светъл и чист...... ама то по-често и крушка нема.
                    висете отпуснато

                    Коментар


                    • #11
                      До: Оттървах се на косъм...

                      Любимото ми кръгово.... Не е проблемът в кръстовището, даже си е много добро. Проблемът е в хилядите малоумници зад волана. От там минавам ежедневно минимум по 3-4 пъти и наблюдението ми е, че вината за такива дребни ПТП обикновено е на първия, който потегля рязко, но в един момент го дострашава и набива спирачките. Ако не внимаваш, "възкачил" си го одма. Това при потегляне, обикновено от Г.М. Димитров. Другият най-чест случай са състезателите от всякакъв пол и възраст, за които "Пресичане на път с предимство" е непознат термин (най-често спускащи се от към Младост 1). Те са си купили книжка с предимство и това е. Даже доста от тях недоволно надуват клаксона, когато не им отстъпиш. Абе, да оцеляваш по софийските улици си е мъка...
                      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                      Неизвестен мъдрец

                      Коментар


                      • #12
                        До: Оттървах се на косъм...

                        Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                        Днес по обед на 4-ти км изхода към Цариградско /посока Пловдив/... Жена пресича на пешеходната пътека... карам с около 50 и ще излизам от кръговото нагоре към булеварда, намалявам да я пропусна и почти спирам...
                        Добре че си се разминал с тенекеджийното...
                        Според мен, пешеходните пътеки на излизане от кръговото са голяма недомислица. И аз няколко пъти съм имал преживявания там. Наясно съм, че и пешеходеца е човек и иска да пресече някъде, ама там не ми се струва удачно място. Къде е удачно, не знам. Прави впечатление, че повечето се изнасят доста бързичко. И хич не ми изглежда безопасно...
                        Не чета коментари и не отговарям на такива.

                        И коментаторите...

                        Коментар


                        • #13
                          До: Оттървах се на косъм...

                          Там за надлези и малка градинка в средата се е утрепало.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Оттървах се на косъм...

                            Да, надлез за пешеходците е добро решение, НО... Как ще убедиш бабето с пазарските чанти, че трябва да мине именно по него, а не където и е най-пряко? До преди да сложат оградите на Плиска съм виждал редовно "ходещи мощи" да прескачат мантинелата и да се озъртат между прелитащите със 100-120 км/ч коли. Не се подигравам с възрастта им, но това е някакъв дебилизъм според мен. Никъде по Европа не съм видял толкова недисциплинирани ВЪЗРАСТНИ пешеходци, както тук. Някаква народопсихология ли е, знам ли...?
                            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                            Неизвестен мъдрец

                            Коментар


                            • #15
                              До: Оттървах се на косъм...

                              Оградка. Метър и двайсе - и край на камикадзетата. Само вътрешния кръг.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X