Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Морски риболов в Гърция

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: До: Морски риболов в Гърция

    Здравейте,
    пиша за първи път в този форум,но с удоволствие ще споделя опита си от рибарлъка в Гърция.За зарганите на бомбарди и другите видове риболов на зарган-колегите са написали необходимото.То работи! За кефалите-по пристанищата след захранка/нарязана цаца омесена с пясък/цацата БГ внос в хладилна чанта// и на 3,5-4 гр плувка се вадят прилични рибоци:кефали,платерини,понякога лавраци и т.н..
    Без проблеми се правят около 5-10кг/ако имаш ден все пак/.
    Със спининговия риболов съм виждал чудеса от другарите ,с които ходим-но те са професионалисти и лавраци,дорадо и другите хищници са огромно предизвикателство,но и успех за тях.Аз лично освен костури и лици-не съм успявал да хвана на кастмастер при това.
    Но любимият ми риболов е със силикон за октоподи.На отвесни скали или пристанища чрез помпене съм вадил мнооого вкусни екземплярчета до кило.Ммммм! Препоръчвам да се пробва-адреналина е подобаващ .Необходимо е здраво влакно/плетеняк евентуално/,здрава пръчка/аз съм с 2,40/ и 4-5 гр. глави, на които нанизвате различни 5-6-7 см силикони.Помпите си бавно и в момента,в който си помислите ,че сте закачили дъното-изненади.....
    Peugeot 4007
    ex Nissan X-Trail 2.2 Di

    Коментар


    • #62
      От: Морски риболов в Гърция

      Постът на Бъкар1 за риболова му в Порто Куфо - Торони - 4-15 Юни 2011

      е преместен като самостоятелна тема тук:

      http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=122707

      Коментар


      • #63
        От: До: Морски риболов в Гърция

        здр.приятели рибари,за риболова от лодка в Гърция се изисква разрешително ,което струва 50 евро за две години.допустимият улов е 2-3 риби,но никои него спазва,през двете години които сам ловял риба никои не ме е проверявал,за улова пак и лесно може да се скрие рибата.ловял сам много видове риба предимно хищни с лодка,риба тон,риба ме4,снапери,групери,дорадо и много други на които не им знам имената на български.и съвсем скоро идва времето през което ще са много активни.никога не съм ловял риба на въдица само корда примамка и на рака.но ходих с много опитни рибари гърци,които знаеха къде и как да ловят риба,натрупах доста опит през двете си години с тях.сега септември мисля да замина зимата хищниците са най активни,и се ловят големи количества,стига да знаете къде и как да ги ловите

        Коментар


        • #64
          От: До: Морски риболов в Гърция

          Първоначално публикуван от sheynov Преглед на мнение
          здр.приятели рибари,за риболова от лодка в Гърция се изисква разрешително ,което струва 50 евро за две години.допустимият улов е 2-3 риби,но никои него спазва,през двете години които сам ловял риба никои не ме е проверявал,за улова пак и лесно може да се скрие рибата.ловял сам много видове риба предимно хищни с лодка,риба тон,риба ме4,снапери,групери,дорадо и много други на които не им знам имената на български.и съвсем скоро идва времето през което ще са много активни.никога не съм ловял риба на въдица само корда примамка и на рака.но ходих с много опитни рибари гърци,които знаеха къде и как да ловят риба,натрупах доста опит през двете си години с тях.сега септември мисля да замина зимата хищниците са най активни,и се ловят големи количества,стига да знаете къде и как да ги ловите
          Ами сподели.
          Мен лично ме интересува, септември и от брега. Каква риба и на каква стръв??
          Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
          Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

          Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

          Коментар


          • #65
            От: Морски риболов в Гърция

            Колеги, някой хващал ли е такава риба? Налапа 40-сантиметров зарган, заложен с 2 големи куки на главата и на опашката...
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PA061076.jpg
Прегледи:1
Размер:50.8 КБ
ID:5415721

            Направих си една снимка на лодката на пристанището в Неос Мармарас - за спомен...

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PA071082.jpg
Прегледи:1
Размер:94.0 КБ
ID:5415720
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • #66
              От: Морски риболов в Гърция

              още една снимка на змиорката...
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PA061074.jpg
Прегледи:1
Размер:97.3 КБ
ID:5415734
              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

              Коментар


              • #67
                От: Морски риболов в Гърция

                Може ли някой да пусне пресно инфо за Халкидики - кълве ли, какво и на какво? Няколко приятели от форума мислим да отидем през уикенда до Арменитис за заргани.
                ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                Коментар


                • #68
                  От: Морски риболов в Гърция

                  Темата замря доста Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0333.jpg
Прегледи:1
Размер:71.6 КБ
ID:5477828Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0321.jpg
Прегледи:1
Размер:71.0 КБ
ID:5477829Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0331.jpg
Прегледи:1
Размер:82.1 КБ
ID:5477830Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0324.jpg
Прегледи:1
Размер:85.9 КБ
ID:5477831Перама
                  http://vbox7.com/play:398e8b82

                  Коментар


                  • #69
                    От: Морски риболов в Гърция

                    Едно октоподче.Близо до Неос Мармарас.На всяко влизане срещам по един екземплярНатиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1713.jpg
Прегледи:1
Размер:125.7 КБ
ID:5518088
                    Диско 300TDI
                    Scott Purgatory
                    0889 84 6161

                    Коментар


                    • #70
                      От: Морски риболов в Гърция

                      Направо са напаст

                      Коментар


                      • #71
                        От: Морски риболов в Гърция

                        Тази годишна почивка аз "срещнах" баракуди, перки, паламуди, тончета и дорадо...







                        Децата извадиха този охлюв



                        Красиво беше



                        Децата много се забавляваха



                        Но... всичко си има край... Натоварихме сергията и обратно към дъжда и бачкането...

                        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                        Коментар


                        • #72
                          От: Морски риболов в Гърция

                          Тая година до сега по Халкидики голямо нямане падна , само дребосъци. Но ще видим като захладнее ...
                          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                          Коментар


                          • #73
                            От: Морски риболов в Гърция

                            Такова нямане не е било! Заргана беше с размера на молив.Тук-там някой по-голям,но нищо общо с миналата година!

                            Октоподи-около 300гр.Много рядко по-големи!
                            088пет722пет99
                            http://www.hydropompi.com/

                            Коментар


                            • #74
                              От: Морски риболов в Гърция

                              Някой да има информация за пристанището на Керамоти? Днес ми казаха че риболова там е забранен.
                              Каним се да ходим уикенда...
                              ........................
                              Иван Маринов
                              CRF 250 X
                              Не шансът определя съдбата на човека,а изборът!

                              Коментар


                              • #75
                                От: Морски риболов в Гърция

                                За Керамоти-вече не става,наистина са го забранили!Инфото е от поне 6 човека,които редовно ходеха там.
                                088пет722пет99
                                http://www.hydropompi.com/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X