Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Морски риболов в Гърция

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Морски риболов в Гърция

    Здравейте колеги,
    Имам намерение да посетя Гърция за 1-ви май с лодката ми и за целта отрано искам да се подготвя. Искам да ви попитам някой ако знае дали вече разрешават риболов от лодка около Кавала, Солун или района и какви са цените? Аз също ще потърся допълнително инфо и ако намеря ще го споделя с вас тук

    Коментар


    • #47
      До: Морски риболов в Гърция

      теоретично ти трябва разрешително /билет/, което струва 20-ина евро и важи 2 години...

      Така изглежда билета /надявам се колегата от форум "нариба.сом" да не се сърди, че качвам негова снимка!

      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #48
        До: Морски риболов в Гърция

        тук има инфо, може да си преведете с Гугъл: http://www.ofse.gr/UTILI%20%20INFORMAZIONI.htm

        вижте и това предупреждение за опасни риби!
        Преводът е през Гутъл:
        Всички пристанище на страната, когато има пружиниращата предупреждение, изпратено от Министерството на Търговеца Морска и включва опасни риби Lagokefalos.
        Επειδή πολλά από τα μέλη μας ασχολούνται ερασιτεχνικά με το Ψάρεμα θα πρέπει να ενημερωθούν και να προσέχουν γιατί όπως φαίνεται ο απρόσκλητος επισκέπτης που δια μέσου της διώρυγας του Σουέζ έφρασε στις Θάλασσες μας δεν αστειεύεται Както много от нашите членове са ангажирани с любителски риболов трябва да бъдат информирани и да бъдат внимателни, тъй като изглежда, че неканен посетител, който през Суецкия канал efrase нашите морета е сериозно
        Λαγοκέφαλος ή κουνέλι (Lagocephalus sp.) Tetraοdontidae Lagokefalos или зайци (Lagocephalus SP.) Tetraodontidae

        Λαγοκέφαλος Lagokefalos ή κουνελι (Lagocephalus Sceleratus η επιστημονική του ονομασία) εξαιτίας των τεσσάρων μπροστινών του δοντιών που μοιάζουν με αυτά του κουνελιού. или зайци (Lagocephalus Sceleratus научно име), защото от четирите предни зъби, напомнящи тези на заек. Έχει σχήμα τορπίλης, γκρι χρώμα, σκούρα στίγματα και δεν έχει λέπια. Торпедо форма, сиво, тъмно петна и няма скали. Στη Μεσόγειο φαίνεται να "μετανάστευσε" γύρω στο 1950. Το 2003 έκανε την εμφάνιση του για πρώτη φορά στις θάλασσες των Δωδεκανήσων, αλλά σήμερα ζει σε όλο το Αιγαίο πέλαγος. В Средиземно море се появява за "мигрират" около 1950. През 2003 г. е въведена за първи път във водите на Додеканезите, но сега живее в Егейско море. Σαν ψάρι είναι άγνωστο σε πολλούς ψαράδες και ιδιαίτερα στους ερασιτέχνες. Тъй като рибата не е известен за много рибари, особено в аматьори. Ο λεσεψιανός μετανάστης, όπως αποκαλούνται τα ψάρια και οι άλλοι οργανισμοί που μέσω Σουέζ περνάνε στην Μεσόγειο, , πήραν το όνομά τους από τον κατασκευαστή της διώρυγας του Σουέζ, Γάλλο διπλωμάτη και μηχανικό, Φερδινάνδο Λεσέπς, εθεάθη αρχικά στο τρίγωνο Σύμη – Ρόδος – Καστελόριζο αλλά σήμερα έφθασε μέχρι και στις ακτές της Βόρειας Ελλάδας. Η κατανάλωση του ψαριού αυτού και ειδικότερα της τετροδοτοξίνης που υπάρχει στο σώμα του, επηρεάζει το νευρικό σύστημα του ανθρώπου και μπορεί να επιφέρει ακόμα και το θάνατο από πνευμονική ανεπάρκεια. В lesepsianos имигрант, известна като риба и други организми, които преминават през Суецкия до Средиземно море, взе си името от производителя на Суецкия канал, френски дипломат и инженер, Фердинанд Leseps, etheathi първоначално триъгълник Symi - Родос - Kastelorizo но и ние се качват по плажовете на Северна Гърция. Консумацията на риба и особено tetrodotoxinis момента в организма се отразява на нервната система на хората и дори може да доведе до смърт от белодробна недостатъчност. Η ποσότητα τετροδοτοξίνης που βρίσκεται στο ψάρι αυτό ποικίλλει και εξαρτάται από την εποχή του έτους και την περιοχή αλίευσής του. Количеството tetrodotoxinis намерени в рибата варира и зависи от времето на годината и площта на залавяне. Η τοξικότητα αυξάνεται κατά τους καλοκαιρινούς μήνες, οπότε και είναι η περίοδος αναπαραγωγής του. Токсичността увеличава по време на летните месеци, когато периода на размножаване.


        Τετραδοτοξίνη (tetrodoxin TTX) η ουσία του Λαγοκέφαλου . νευροτοξίνη 1250 φορές πιο ισχυρή από το κυάνιο. Tetradotoxini (tetrodoxin TTX) същността на Lagokefalou. Nefrotoxini 1250 пъти по-силен от цианид.
        Αντίδοτο δεν υπάρχει, η όποια θεραπεία είναι μόνο συμπτωματική. Не съществува антидот, всяко лечение е само симптоматично. Τα πρώτα συμπτώματα εμφανίζονται 30 λεπτά μετά την κατάποση του ψαριού και αναλόγως της ποσότητας, μπορεί να καθυστερήσουν έως και 4 ώρες. Η σειρά των συμπτωμάτων έχει ως εξής: Първите симптоми се появят 30 минути след поглъщането на риба и като количество може да се забави до 4 часа. Диапазонът на симптомите е както следва:
        Πρώτα μουδιάζουν τα χείλη και η γλώσσα. Първо вцепенен устните и езика. Το επόμενο σύμπτωμα είναι παραισθησία και μία αίσθηση ελαφρότητας σαν να αιωρείσαι η σαν να επιπλέεις. Μετά ξεκινάει πονοκέφαλος, έντονος πόνος στο στομάχι κοιλιά που συνεχίζει σε σταδιακή παραλυσία και καθολική ακινησία. Следващият симптом е сензация и paraesthesia elafrotitas по отношение на спирането, както добре. След като се започне главоболие, силна коремна болка в стомаха продължава да прогресивна парализа и общата неподвижност. Παράλληλα υπάρχει αυξανόμενη αναπνευστική ανεπάρκεια και καρδιακή αρρυθμία. Налице е увеличаване на дихателна недостатъчност и сърдечна аритмия.

        ΤΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ ΤΟΥ Характеристики

        Το σχήμα του είναι ροπαλοειδές με μεγάλο κεφάλι, λεπτή και διχαλωτή ουρά. Формата е clavate с голяма глава и тънка опашка dichaloti. Τα μάτια του είναι μεγάλα, ανοιχτόχρωμα, με μαύρη κόρη και μπροστά τους υπάρχει μία κηλίδα χρώματος ασημί. Очите му са големи, леки и черна дъщеря пред тях е сребърен цвят петна. Διαθέτει τέσσερα χαρακτηριστικά δόντια (σαν ράμφος), δύο στην πάνω σιαγόνα και δύο στην κάτω, που θυμίζουν λαγό. Разполага с четири часа зъби (като клюн), две в брадичката и два на дъното, наподобяващ заек.
        Το πάνω μέρος του σώματος έχει πράσινο - λαδί - καφέ χρώμα με πολλές καφέ σκούρες ή μαύρες κηλίδες και δεν έχει λέπια. В горната част на тялото е зелен - маслиново зелено - кафяво, с много тъмно кафяви или черни петна и няма скали. Στα πλευρά έχει μία ασημένια ταινία και η κοιλιά του είναι ασπριδερή και λεία χωρίς αγκάθια και εξογκώματα, η οποία μπορεί να φουσκώσει σαν μπαλόνι. В страна е сребърна лента и коремът е гладка и asprideri thornless и бучки, които могат да надуе като балон. Το μήκος μπορεί να φθάσει από 2 έως 60 εκατοστά και σπανίως μπορεί να φτάσει το 1 μέτρο και τα 7 κιλά βάρος, αλλά όπως διαπιστώθηκε στις θάλασσές μας αλιεύεται σε μικρά μεγέθη, κάτω των δέκα εκατοστών. Дължината може да се увеличи от 2 до 60 cm и рядко може да достигне 1 m и 7 кг тегло, но както е установено в нашите води риболов в малки размери, по-малко от десет сантиметра.
        Είναι είδος που ζει σε ρηχά νερά, συνήθως από 15 έως 50 μέτρα, και σπανιότερα έως 100 μέτρα βάθους σε βραχώδεις βυθούς, κάθετα παράκτια βράχια και υφάλους . То е вид, живеещи в плитки води, обикновено от 15 до 50 м, и по-малко от 100 метра дълбоко в скалата легла, вертикални крайбрежни скали и рифове. Ζει κυρίως στον Ινδικό και στον Δυτικό Ειρηνικό Ωκεανό . Живее предимно в Индийския и Тихия океан, западните. Όλα τα είδη (περίπου 185) της συγκεκριμένης οικογένειας των τετραοδοντίδων έχουν περίπου τα ίδια μορφολογικά χαρακτηριστικά και είναι τοξικά ενώ ο ελάχιστος χρόνος για διπλασιασμό πληθυσμού τους είναι μεγαλύτερος από 14 έτη. Всички видове (около 185) от това семейство tetraodontidon имат приблизително същото морфологични характеристики и са токсични и минималното време, удвояване на населението е по-голям от 14 години.

        Последно редактирано от Тедо /LJ73/; 23-03-09, 18:11.
        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

        Коментар


        • #49
          До: Морски риболов в Гърция

          Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
          теоретично ти трябва разрешително /билет/, което струва 20-ина евро и важи 2 години...

          Така изглежда билета /надявам се колегата от форум "нариба.сом" да не се сърди, че качвам негова снимка!

          аз бих добавил, И "Практично" ти трябва билета за риболов от лодка, бяхме миналата седмича в Гърция на риболов в Халкидики 2 пъти ни провериха от морската полиция... така че не рискувайте без билет, глобите са големи, а билет се издава много лесно, трябват само 2 снимки въпросните 20-24 евро и една молба която се попълва на место и за 10 мин. е готово

          Коментар


          • #50
            До: Морски риболов в Гърция

            Първоначално публикуван от nickthgreek Преглед на мнение
            аз бих добавил, И "Практично" ти трябва билета за риболов от лодка, бяхме миналата седмича в Гърция на риболов в Халкидики 2 пъти ни провериха от морската полиция... така че не рискувайте без билет, глобите са големи, а билет се издава много лесно, трябват само 2 снимки въпросните 20-24 евро и една молба която се попълва на место и за 10 мин. е готово
            Миналата година, местните ни казваха не се притеснявай, морската полиция няма лодка, да не би да са ги снабдили вече, става дума за Сидония, Свети Никола.

            Коментар


            • #51
              До: Морски риболов в Гърция

              на мен пък ми казаха за случай, в който морската полиция наема рибарска лодка и не можеш ги позна докато не те ... хванат...
              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

              Коментар


              • #52
                До: Морски риболов в Гърция

                Здравейте понеже ще ходя до Метеора в Гърция за Великден и после ще го съчетая с двудневен риболов на Платерия и ще спим на къмпинг Elena"s Beach http://www.campingelena.gr/enpage2.html ,ако някой е ходил там на почивка или риболов ще съм благодарен да сподели къде и на какво да се пробваме тъй като ще ми е сефтето на морския риболов.
                Аз като се върна ще пусна снимков материал дано да има де
                Предварително Мерси на отзовалите се

                Коментар


                • #53
                  До: Морски риболов в Гърция

                  вземи си една въдица с бомбарда и стръв бял червей, морски червей, пилешко месо или нещо подобно за зарган. Може и някоя въдица с полиангистро (купува се готово) на омесен хляб или сардела да хвърлиш...
                  Ако си любител на силните усещания и си хванал вече заргани, на по-яка въдица с голяма кука и без олово закачаш жив зарган и го пускаш да плува навътре... Може да сложиш на 2м зад него парченце стиропор или малка плувка на повдига влакното...
                  помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                  Коментар


                  • #54
                    До: Морски риболов в Гърция

                    Тъи като ми предстои през Юни почивка в Гърция в едно село Неа Врасна това е много близо до Аспровалта. Та сме решили да си вземем някоя въдица лошото е че никой от компанията не е ловил на море(не че и по езера имаме много опит).
                    Та някои ако може по подробно да разкаже какви такъми да си вземем как да ги подготвим каква стръв итн. Вобще които за каквото полезно нещо се сети нека сподели ще съм много благодарен

                    Коментар


                    • #55
                      От: До: Морски риболов в Гърция

                      Първоначално публикуван от Gradimir Преглед на мнение
                      Тъи като ми предстои през Юни почивка в Гърция в едно село Неа Врасна това е много близо до Аспровалта. Та сме решили да си вземем някоя въдица лошото е че никой от компанията не е ловил на море(не че и по езера имаме много опит).
                      Та някои ако може по подробно да разкаже какви такъми да си вземем как да ги подготвим каква стръв итн. Вобще които за каквото полезно нещо се сети нека сподели ще съм много благодарен
                      Е тая тема ако я прочетеш,ще разбереш всичко за Гърция http://forum.fishing-mania.com/viewt...er=asc&start=0
                      Нисан патрул-3,3тд - класика -0878 772213

                      Коментар


                      • #56
                        От: До: Морски риболов в Гърция

                        Здравейте колеги! Наближава сезон - лято 2011 та реших да раздвижа малко темата. Последните 4-5 години се гмуркам по заливите от Варвара до Резово и за съжаление със всяка изминала година все по-малко риба срещам по нашето Черноморие. Това лято съм решил да пробвам в Северна Гърция и по-точно на п-в Халкидики. Ако някой колега има пресни впечатления от миналата година - заливи, риба и т.н. нека да сподели. Поздрави!
                        Honda CR-V 1-st Generation

                        Коментар


                        • #57
                          От: До: Морски риболов в Гърция

                          Първоначално публикуван от tzocho Преглед на мнение
                          Здравейте колеги! Наближава сезон - лято 2011 та реших да раздвижа малко темата. Последните 4-5 години се гмуркам по заливите от Варвара до Резово и за съжаление със всяка изминала година все по-малко риба срещам по нашето Черноморие. Това лято съм решил да пробвам в Северна Гърция и по-точно на п-в Халкидики. Ако някой колега има пресни впечатления от миналата година - заливи, риба и т.н. нека да сподели. Поздрави!
                          Ориентирай се към средния ръкав, за предпочитане источната част. Аз предпочита около Ворвороу. Има и острови наблизо. И непременно с тарлъци, че има много таралежи. Иначе морето е много по-добро от нашето от преди 40г.
                          За рибите - не съм спец, колегите да кажат.
                          Ей в този район 40 13 20N 23 45 27E

                          Коментар


                          • #58
                            От: Морски риболов в Гърция

                            Чух, че ще влиза(ако вече не е влязла) забрана за българи да ловят риба там. Проверете добре има ли или няма нещо такова защото глобите им са големи, че и в затвора се лежи за нарушение.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Морски риболов в Гърция

                              Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
                              Чух, че ще влиза(ако вече не е влязла) забрана за българи да ловят риба там. Проверете добре има ли или няма нещо такова защото глобите им са големи, че и в затвора се лежи за нарушение.
                              От кораб - може би. Иначе подобни партенки, като че ли ги пускат, собствениците полупразни хотели по нашето море.
                              От като няма визи съм ги отсвирил тотално. Който е летувал веднъж в Гръчко, според мен, за винаги ше забрави ЧМ, освен ако не живее на брега му.
                              Нямам тур. агенция, ако някой пита. По нашето ЧМ летувам на палатка от 2 годишен - 1959г ми е първото с нашите.1971 ми е първото с приятели. Няма залив и плаж, дето да не го знам.
                              Повярвайте, морето на комшиите е в пъти по-добро. Особено Септември. Иначе жегата е голяма, поне за мен, дъртака.
                              А и лодката седи закотвена в морето с монтиран мотор и резрвоар и не я отнасят. Охрана няма.

                              Коментар


                              • #60
                                От: До: Морски риболов в Гърция

                                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                                Ориентирай се към средния ръкав, за предпочитане източната част. Аз предпочита около Ворвороу. Има и острови наблизо. И непременно с тарлъци, че има много таралежи. Иначе морето е много по-добро от нашето от преди 40г.
                                За рибите - не съм спец, колегите да кажат.
                                Ей в този район 40 13 20N 23 45 27E
                                Ами то вече съм се ориентирал - мой приятел, човека не е по-гмуркането но си купи миналата година апартамент на средния ръкав - Ситония, ако не се лъжа. Очертава се да се съчетаят полезното с приятното, а по-въпроса с законовите разпоредби - има ги и не са само за българи. Влизането е разрешено един час след изгрев до един час преди залез, извън плажове, пристанища и др. охранявани пл. ивици. Разрешения улов за деня по памет е до 2-3кг. и т.н. Досега не съм чул някой да се оплаква, че е имал проблеми там, докато миналата година на Резово фесовете арестуваха един колега, беше им навлязъл в устието на реката. Писа някакви обяснения и му се размина, но мисълта ми беше, че винаги си има първи път.
                                Относно рибите много ми го нахвалиха и мисля да се уверя сам към средата на юли.
                                Honda CR-V 1-st Generation

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X